Grafologie a grafoterapie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bef3ec066da2a90d54fd21a61678c624Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuklik
21-40
21-40


Založen: 16.9.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so prosinec 03, 2011 7:34 pm    Předmět: grafologie Citovat

Ono písmo je vážně věc Smile narazil jsem na tohle forum náhodou. Mám z grafologie kurz. Rozebírali jsme všechno a dosti komplexně z mnoha rukopisů. Není to skutečně žádná pavěda. Vychází z dlouholetých statistik pro každý jednotlivý jev v písmu a až na základě několika shodných znaků se tvoří předpoklad a až na záladě celé ozaiky se to ještě ladí, aby to sedělo celé psychologicky. Většinou jsou pak grafologové nařčení, že dotyčného znají a tají to Very Happy měli jsme k dospozici i písma dětí (bylo to tu zminované) a byt není ruka vypsaná, vše se začíná projevovat už kolem druhé třetí třídy, jako sebevědomí, inttrovert/extrovert, intelektuál/smyslově založený/emočně založený, uvolěný/strojený atd. pak už to jde rychle a je jedno, jak je dotyčný starý. Tak hodně zdaru v rozborech Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: so prosinec 03, 2011 11:45 pm    Předmět: Citovat

Mně dělala rozbor jedna kamarádka, která na to má kurz a tak 90% věcí, které mi řekla, na mě sedí. Sice jsem se divila, ale z písma se toho dá zjistit tolik... Shocked
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 1:17 am    Předmět: Citovat

Teda mě by celkem zajímalo jak bych dopadla, protože moje písmo je takový zvláštní..

jak psala Wolfi, tak taky dost kombinuju tiskací s psacím, m, n, a třeba v vypadají skoro stejně, a jakoby ty písmenka nedotahuju a zjednodušuju, dělám velký mezery mezi slovama...hodně lidí má problém po mně něco přečíst Very Happy ale to písmo vypadá celkem úhledně, ale samostatný písmenka je těžký někdy vyluštit...tak snad nejsem nějakej psychopat Very Happy ale nákláním všechno doprava a celkem dost....coctopusmako, šlo by kdybys mi aspoň něco k tomu významu napsala? asi takhle z popisu to není ono, ale kdyby se ti třeba chtělo, tak by mě to celkem dost zajímalo Smile ale jak chceš Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuklik
21-40
21-40


Založen: 16.9.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 2:15 pm    Předmět: Citovat

Iwin napsal:
Teda mě by celkem zajímalo jak bych dopadla, protože moje písmo je takový zvláštní..

jak psala Wolfi, tak taky dost kombinuju tiskací s psacím, m, n, a třeba v vypadají skoro stejně, a jakoby ty písmenka nedotahuju a zjednodušuju, dělám velký mezery mezi slovama...hodně lidí má problém po mně něco přečíst Very Happy ale to písmo vypadá celkem úhledně, ale samostatný písmenka je těžký někdy vyluštit...tak snad nejsem nějakej psychopat Very Happy ale nákláním všechno doprava a celkem dost....coctopusmako, šlo by kdybys mi aspoň něco k tomu významu napsala? asi takhle z popisu to není ono, ale kdyby se ti třeba chtělo, tak by mě to celkem dost zajímalo Smile ale jak chceš Very Happy


Hele neplaš Wink to se takhle nehodnotí Smile jenom ohledně sklonu a velikosti jednotlivých písmenek je tlik měření a záznamů... co amatér vidí, z toho není radno dělat závěry. možná jen sklon je takový očividný - čím víc doprava, tím přímočařejší a uvolněnější, bez zábran atd. čím víc doleva tak naopak. střed je asi 30 stupnů doprava - školní předloha. Ale i tak z toho nedělej závěry, vždy se musí všechno podložit alespon 3 různými znaky!!! Takže neboj, psychopat asi nebudeš. Nebo to ještě nemáš jak podložit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2012 8:17 am    Předmět: Citovat

Jé, my tady máme i vlákno o grafologii?! Bezva! Smile Zajímám se o ni už od dob střední a několikrát mi prokázala skvělou službu - napověděla mi dost o lidech, se kterými se znám... Vycházím většinou z toho, co mě naučil můj strejda, psycholog, jinak občas nakouknu do knihy od grafoložky Jany Vítkové.
Myslím, že je to skvělá věc - ty rozbory písma většinou vypovídají o daném člověku dost přiléhavě a přesně. Líbí se mi, že po krátkém studiu si může udělat jistou představu o tom, co písmo vypovídá, i začínající laik.
O grafoterapii jsem zatím mnoho neslyšela, ale zaujala mě ta kniha "Změňte písmo", o které se zmiňuje Coctopusmaka. Mrknu do ní - zajímá mě, co doporučují... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Phantasmagoria
81-160
81-160


Založen: 4.6.2010
Příspěvky: 120
Bydliště: Moravsk?? br??na

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 6:00 am    Předmět: Citovat

Také bych chtěla rozbor písma. Akorát nevím, nakolik by to bylo objetivní, protože se na psaní dost soustředím a snažím se, aby to vypadlo, jak chci, a nevím, jaké je moje opravdové písmo. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:46 am    Předmět: Citovat

Jéje, a co když někdo píše pokaždé trochu jinak? Resp. když podpis mám víceméně asi podobný, ale nikdy nenapíšu dva stejné. Při psaní používám asi tři druhy písma (jedno hodně malé, pokud jsem v klidu, jedno větší, pokud jsem nervózní a takové velké roztahané absolutně nečitelné kobyly, pokud jsem vystresovaná a pospíchám), pokaždé tiskací (neb psací po mě v bývalé práci nikdo nepřečetl, tak jsem se tak psát prostě odnaučila... při pokusech mě ruka začne bolet, jak to ze sebe nepřirozeně tlačím, čitelnost nulová) a stejně s tím některé kolegyně zápasí, protože některá písmena vypadají úplně stejně (např. "v" a "r" - to po sobě kolikrát nepřečtu ani já).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 10:58 am    Předmět: Citovat

Zajímavý, třeba mně se písmo mění podle situace a nálady Very Happy Ještě se mi ale nestalo, že bych své písmo nepoznala Very Happy A taky, nějak jsem si navykla psát větší písmena - protože se mi pak z toho líp učí. Tuhle jsem si půjčovala sešit od spolužáka a dost jsem se divila, tak malé písmo jsem v životě neviděla a docela to i odpovídalo. On je takový introvert, co se skoro neprojevuje. Těžko říct, ale zase kdo se moc snaží za každou cenu někoho nějak analyzovat a zařadit, taky podle mě nedělá dobře. O někom se řekne, že se moc nevyptává, tudíž, že nemá zájem a lidi si myslí, že jedejme tomu egoista a přitom to ten dotyčný chápe jinak. Ale to nic, to bych odbíhala od tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 11:50 am    Předmět: Citovat

Mně se nedávno stala zvláštní věc. Půjčovala jsem svoje poznámky ze střední kamarádovi k maturitě, a jak jsem to dávala dohromady, narazila jsem na pár okopírovaných listů. Nejdřív mě zarazilo, proč jsem si svoje poznámky kopírovala, fakt mi to vrtalo hlavou. Až po nějaké době mi došlo, že to nebyly moje poznámky, ale od mé spolužačky - mívaly jsme kdysi skoro stejné písmo a teď po letech jsem ho skoro nerozeznala od toho svého. A to si nemyslím, že bychom si byly nějak výrazně povahově podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidney
81-160
81-160


Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 10:19 am    Předmět: Citovat

Není ale trochu divná premisa, že když člověk změní písmo, změní i povahu?

Mně třeba někdo v sedmé třídě řekl, že špičaté písmo značí, že je člověk takový ostrý, krutý, zlý. Jestli to tak opravdu je, nevím, každopádně jsem prostě ze dne na den písmo vědomě změnila a od té doby ho špičaté nemám. A stejně tak mám kamaráda, který se grafologií zabývá a má písmo nádherné - ale jsem si jistá, že si ho upravil tak, aby vypadalo jako písmo člověka, kterým by rád byl.

Ale jinak taky píšu asi třemi druhy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.