Nutí vás se ostříhat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 58, 59, 60  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=02b1d15b1f89a429bac2bd709c3408f8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cocodrillo
8-20
8-20


Založen: 3.8.2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2015 2:36 pm    Předmět: Nutí mě moje vlasy. Citovat

Mě k mému poslednímu zástřihu (asi dva týdny zpátky) donutily moje vlasy. Už delší dobu padaly, že to byla hrůza - byly zničené po nevhodném "pokusu" s přípravky, a ačkoliv jsem se poučila a přešla na jinou metodu, vlasy padaly po stovkách každý den. Tak jsem řekla holičce "ustřihněte, kolik chcete, jen ať je to zdravý". Tak mám teď vlasy jen do půl zad, ale padá jich tak jedna osmina z toho, co padalo předtím. Poučila jsem se a rozhodla se, že si vlasy budu jednou měsíčně zastřihávat sama, abych zničeným koncům i vypadávání předešla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sonasona
41-80
41-80


Založen: 2.2.2011
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2015 9:58 am    Předmět: Citovat

Ja si zivo pamatam ako ma rodicia strihali vlasy na debila a dnes ma nikto neprinuti k tomu dat sa ostrihat. Ked vam to ludia hovoria, tak vam zavidia. Tak to proste je Confused
_________________

http://sonaoclock.blogspot.sk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thedoseoftea
0-7
0-7


Založen: 28.8.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2015 9:22 pm    Předmět: Citovat

Čítajúc túto tému sa mi dosť otvorili oči. Z nejakého dôvodu (ktorým môže byť jednoducho vyhýbanie sa témam o móde či babským rozhovorom) mi absolútne nenapadlo, že by niekto mal problém, že dievča má dlhé vlasy. Súcitím s vami, slečny a držím vám palce vo vzdore.

Ja osobne som si všimol zníženie množstva takých komentárov na moju osobu. e to síce možno tým, že ich mám ešte len po plecia, ale predtým som počúval, že prečo sa neostrihám, keď to bude otravné, nebude to módne, že budem stereotyp ajťáka s dlhými mastnými vlasmi, že sa nebudem páčiť dievčatám etc. K tomu poslednému som väčšinou odpovedal, že nepotrebujem sa páčiť každému, ale iba spriazneným ľuďom, a tí by sa mali na mojich názoroch a ideáloch so mnou zhodnúť.

V súčasnom štádiu však mám pocit, že okolie sa s tým zmierilo. Mamke sa to dokonca páčilo už od počiatočných dĺžok Smile

Neboli ste daní na tento svet aby ste sa obmedzovali ideálmi druhých, osloboďte sa a nepočúvajte neprajníkov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2015 6:04 am    Předmět: Citovat

thedoseoftea napsal:


Neboli ste daní na tento svet aby ste sa obmedzovali ideálmi druhých, osloboďte sa a nepočúvajte neprajníkov.


Sama by som to krajšie nenapísala! Smile do bodky súhlasím.

Mne dnes príde staršia sestra z Kanady. Mala by som skákať 4 metre do výšky, ale neskáčem, lebo už vidím, ako mi pripomína čo všetko je na mne zlé....Fuj, aká si biela (holt ak si chcela čiernu sestru, mala si maminke povedať, nech ju pretiahne černoch)....to čo máš za tričko???!!!....ty máš rada mangu a anime??? preboha už dospej máš 22!!!....no a samozrejme vlasy nesmú chýbať: kedy sa už konečne ostriháš???? máš ich zničené, máš to jednu dlžku, nie je to moderné, bla bla bla...." A potom mi vynadá, že som "zakomplexovaná" a nemám sa rada a že by som mala byť šťastnejší človek.(už ste videli človeka, ktorý bol od detstva ponižovaný a šikanovaný, šťastného?)

čiže môj nasledujúci týždeň sa bude niesť v duchu nútenia k strihaniu, držte palce priatelia! Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2015 9:07 am    Předmět: Citovat

Slavinko, co se pamatuju z fotek, co máš na profilu, máš moc krásný úsměv. Tak si ho na celý týden nasaď a na všechno říkej: ano, ano, máš pravdu. Myslíš? Asi se nad tím budu muset zamyslet. A tak podobně. A přitom ji vůbec neposlouchej. Druzí si k tobě dovolí jen to, co ty sama připustíš. Tímhle sice nezměníš, co si ona myslí a co ti říká, jenže jsou to jen myšlenky a slova, mají moc jen tehdy, když jim ji ty přisoudíš. Každý sourozenec prudí, některý víc, některý míň. Kdybych si měla dělat hlavu z toho, co mi brácha říkal, když mi bylo kolem dvaceti, nevystrčím nos z domu, jak si budu připadat ošklivá Smile. Musím říct, že dneska máme bezvadný vztah (už se nám blíží čtyřicítka). Hlavně z toho nebuď ( aspoň viditelně) smutná ani naštvaná. Nakonec, na vlasech ti záleží a určitě jim věříš, tak jim to i dokaž Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2015 9:28 am    Předmět: Citovat

thedoseoftea - Vítej na fóru, a moc pěkný příspěvek.
O tom jestli se holkám líbí kluci s dlouhými vlasy, tak třeba právě tady na stránkách se mnohokrát objevilo, že to mnohé vnímají jako plus (já rozhodně, kolikrát mě někdo zaujme kvůli tomu a jinak bych si ho třeba ani vůbec nevšimla), hlavně nejspíš pochopitelně ty, které taky samy mají dlouhé.

Slavinka - to mě mrzí, nechápu vůbec takové lidi. Přece ať se každý řídí podle toho, co mu vyhovuje a líbí se ohledně vkusu, zálib atd. Nechápu, že někdo má potřebu takhle řešit, že jiný člověk má odlišný vkus, to je přece naprosto normální součást světa a lidstva! A stejně tak se ale holt my taky musíme smířit, že to naše se nelíbí každému, ale jen kdyby nám do toho nekecali, já taky nikomu nedávám nevyžádané rady, jak by si měl změnit účes atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2015 10:36 am    Předmět: Citovat

Slavinko, lidé ,kteří neustále někoho kritizují, mají většinou problém s vlastním sebevědomím. Buď je mají mizerné a tou kritikou upozorňují na vymyšlené nedostatky druhých, aby odvedli pozornost od sebe, nebo mají sebevědomí naopak obří, nafouklé jak balón a nikdy nikdo a nic jim není dost dobré.

V obou případech mají problém oni, ne ty. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2015 7:19 pm    Předmět: Citovat

Dakujem všetkým krásne za povzbudivé odpovede, veľmi si toho vážim! Embarassed :* Tak snád prežijem týždeň v zdraví! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kejtlin261
0-7
0-7


Založen: 26.8.2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2018 8:00 am    Předmět: rodice Citovat

Ahoj, tak mě napadlo měli jste třeba někdy problém přímo s rodiči? Kdysi jsem měla vlasy po zadek krasné, rovné všichni mi je záviděli. Jenže potom se do toho vložil táta. Je pravda, že jsem povahově spíše jako kluk a o moje vlasy jsem se většinou moc nestarala ale byla jsem to já koho potom bolelo česání ne on. Nicméně jsem vesnická holka, ráda jsem lezla po stromech, válela se na mezích, ale vždy ve mě byl takový ten pocit že někdy něco dokážu a taky že jo. Studuji práva. A tady to vše začalo. Můj táta vždycky říkal dlouhé vlasy krátký rozum. Ale potom přitvrdil s tím že i když se dívám na své oblíbené filmy tak úspěšné ženy mají vždy nejvýše mikádo a takové ty vesnické co jim odtáhnou chlapa a nic neumí mají dlouhé husté vlasy. Tehdy jsem si toho začala všímat a tak šly vlasy dolů. Oplakala jsem to ale co se stalo horšího. Vlasy se mi začaly strašně kroutit podle mé kadeřnice puberta ale přiznala, že dokud jsem měla vlasy dlouhé tak se tou tíhou nekroutily jenže ouvej. Ony už nerostou. Chtěla jsem své vlasy zpět jenže jsem zjistila že mi rostou moc pomalu a že cokoli mi naroste tak se hned zase musí ostříhat. Máte nějaký zaručený trik na růst? biohar, biosil, hořčiřnou masku atd jsem zkoušela. Teď když si vlasy vyžehlím mám je po lopatky a už do mě zase všichni šijou abych se ostříhala a já se bojím že to nevydržím. Máte pro své vlasy nějakou obhajobu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2018 11:04 am    Předmět: Citovat

Kejtlin261: Je to tvůj život a tvoje vlasy a nikdo ti do toho nemá co mluvit. Máš svůj mozek a máš právo rozhodovat se sama, jsi samostatný člověk, který má svoje vlastní názory. Rodiče jsou zrovna tak, jako ty, samostatní lidi s jejich názory. A neexistuje vůbec žádný důvod, proč by jejich nebo jakýkoli cizí názor měl mít pro tebe větší důležitost než tvůj vlastní názor. Naopak, tvůj vlastní názor je nejdůležitější, protože seš to TY a tvoje vlasy a tvoje tělo a tvůj život, ne jejich.
Když do tebe rodiče šijou a nutí tě se stříhat (nebo tě třeba i nutí k čemukoli dalšímu), chce to hodně trpělivosti a výdrže, prostě se zapřít, zaseknout se, zavřít uši Smile nebo pouštět to jedním uchem tam a druhým hned ven, prostě je nechat plácat, ať si plácají, co chtějí, odkývat jim to a pak třeba odejít s úsměvem a osvědčenou hláškou "Děkuji vám za názor" případně něco jako "Je od vás milé, že se o mě tak zajímáte, samozřejmě vaše názory vždy ráda vyslechnu, ačkoli můj vlastní názor se nezmění."
Je to hlavně o té výdrži a taky tak nějak o sebelásce... prostě mít sama sebe na prvním místě a nenechat druhé, aby tě přesvědčili proti tvým osobním opravdovým názorům a pocitům.
Moc ti držím pěsti, sama jsem měla kdysi doma něco podobného, ačkoli u mě to bylo ne jen o vlasech ale prostě úplně o všem. Very Happy

No a co se týče růstu vlasů, nejlepší je asi kombinace výživa (zdravá strava + vitamíny na vlasy) a k tomu třeba nějaké ty vlasové vodičky, přírodní péče, případně henna (ať už bezbarvá nebo barevná)...

Konkrétně já beru vitamíny na vlasy (většinou něco z DM nebo tak, prostě co se mi zrovna zalíbí), používám hennu a chystám se ke koupi Bioaquanolu U a H. A hodně používám oleje na vlasy, protože mám hodně suché vlasy a třepící se konečky. Jo a ještě používám přírodní kondicionéry s oleji... právě protože já mám ty jemné suché vlasy, tak se je snažím prostě co nejvíc obalit (henna) a mastit (oleje, kondicionéry). Vlasy mi rostou rozhodně víc než dřív, jejich kvalita se zlepšila, no a na té hustotě ještě pracuju.
A rozhodně doporučuju vlasy nežehlit (obecně, neničit teplem).
Já kdybych si vlasy vyžehlila, tak je po nich.
Samozřejmě každé vlasy jsou jiné, je to individuální, např. pokud máš od přírody mastné, tak si na ně určitě nebudeš patlat oleje... Wink


Naposledy upravil SuuriTuuli dne čt leden 25, 2018 11:42 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 58, 59, 60  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.