Khadí - henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83, 84  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1e1846b6920b3a217829013fdb4da8b5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 5:37 pm    Předmět: Citovat

Saruli: není to jednoduché s ' hnědou ' hennou no, obzvláště při světlejší výchozí barvě.. jestli by ono nebylo lepší zkusit vlašský ořech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 10:52 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
Saruli: není to jednoduché s ' hnědou ' hennou no, obzvláště při světlejší výchozí barvě.. jestli by ono nebylo lepší zkusit vlašský ořech


To ale není Khadí?

Když se dívám na ten jejich vzorník, tak světle hnědá mi na ty moje bílé vlasy chytla po dvou hodinách jak čistá henna. A další tři dny to tmavlo, nakonec z toho byla taková dost nepěkná červenovybledlá zrz.

Teď ten poslední pokus jsem měla na hlavě hodinu a už ho mám taky tmavší o několik odstínů. Žádná střední hnědá, ale regulérní tmavě hnědá s červenavým leskem. A indigo s blond se začíná vymývat, takže červená zas bude přibývat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st duben 19, 2017 7:49 pm    Předmět: Citovat

Khadi se nemá nechávat dvě hodiny, když má být výsledkem světlá barva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt duben 20, 2017 1:57 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Khadi se nemá nechávat dvě hodiny, když má být výsledkem světlá barva...

No, nebyly to dvě hodiny, přesně hodina a čtyřicet minut, a nechytlo to tmavě, jen ukrutně oranžovočerveně. A to, co jsem na to patlala pak necelou hodinu, ztmavlo bez ohledu na délku působení a vymylo se z toho všechno ostatní krom čisté henny, takže mám palici už zas červenou. Což ke mně nesedí a nechci to, takže zrovna intenzívně přemýšlím, že se na další pokusy vykašlu a zbylou nenačatou krabičku světle hnědé Khadí nabídnu se slevou na prodej. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 12:15 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem na základě příspěvku Wensdy tu zbývající krabičku načla a zkusila barvit aktuální odrosty světle hnědou Khadí jen půl hodiny. Ano, je to skvělé. Ovšem jen na těch vlasech, na kterých jsem s barvením začínala. Tam, kde jsem končila, zůstaly neobarvené šediny.

Prostě při nutnosti pleskat se s dobarvováním pěšinku po pěšince je doba působení půl hodiny příliš krátká na to, aby se obarvilo všechno právě tak akorát. Vždycky bude buď většina moc intenzivní (červená, v mém případě), nebo nedobarvená až neobarvená zcela.

Takže to ještě tak nadvakrát dopleskám pro "udělání něco pro zdraví" a vrátím, se k chemii. A budu doufat, že tu červeň časem přebiju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 4:46 pm    Předmět: Citovat

Nikdy jsem nedávala hennu tak pečlivě jako barvu. naplácáno do deseti minut na všechny vlasy. pak drdol, promasírovat, kydnout zbytek, šup pod igelit. Nikdy jsem nebyla flekatá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 9:24 am    Předmět: Citovat

Jenže já ji nechci na všechny vlasy, druhá vrstva je vždycky výrazně tmavší než ta první a podkladový rozdíl mezi jednou už barvenými a ještě nebarvenými bílými je obrovský. Tudíž i výsledek, pakliže ho nechci tmavý ale jen světle hnědý.

Když jsem se kdysi barvila hennou na ještě svoje původní spíš tmavě hnědé vlasy, dobarvovala jen sem tam šedinu, taky mě tyhle věci netrápily. Ale totální zešedivění až zbělení je holt trošku něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 11:17 am    Předmět: Citovat

Odrosty trvaly kratší dobu Wink Mám ve vlasech šediny, i černé vlasy a vždy to bylo OK (ale asi jich nemám tolik). Kdyby mi henna nespouštěla migrény, barvím s ní pořád. Ale k mé smůle jsem přešla na přírodní barvy. A ty nemají takovou výrž a rychle se smývají Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 9:54 pm    Předmět: Citovat

Dík za odpověď, asi se s tím prostě moc pleskám.

Uvažovala jsem i nad jinými přírodními barvami, ale všechny, co znám, táhnou do červena. Že se smývají ryfhle, by mi tak nevadilo, stejně musím dobarvovat odrosty dost často. Takže postupné smývání je i lepší než trvalá barva, páč to za 14 dní nedělá tak výraznou bílou cestičku ve vlasech. Prostě postupně šednu celá.

Šampony na 24 umytí střídané s přelivy mi zatím udělaly ze všech pokusů asi nejlepší službu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 10:01 pm    Předmět: Citovat

Neudržím moc dlouho ruce ve výšce hlavy, takže to flákám Embarassed

Všechno se mi právě vymývá do světlé hnědozrz, červená, i fialová Sad Bojím se jít do klasické chemie, ta mi nikdy nesedla a dělala mi z vlasů chemlon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83, 84  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.