Khadí - henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b2c34d29349bd463ace1335a933ff975Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 6:20 am    Předmět: Citovat

Podle mě by to trochu stáhnout šlo, ale do jaký míry, to netuším - prostě každý vlasy jsou jiný a jestli je tam těch vrstev hodně, tak to barvivo tak snadno nepustěj. Zkus se teď chvíli na barvení vykašlat a zkoušet takový ty hokuspokusy jako olejový zábaly, jogurtový zábaly, trocha sody do šamponu, citron s destilovanou vodou a medem a tak dál. Třeba to půjde alespoň o odstín nebo dva dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2017 7:54 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se po pokusech o levnější barvení pokorně vrátila ke Khadi barvám. Ty potvory šediny prostě po ničem jiným nedrží obarvený. Zkoušela jsem Indigo od značky, co má Egyptskou hennu.

Všimla jsem si, že změnili obal a je tam česky napsán text přímo na té krabici (ne na nálepce).
Mám obavy, že se tím zhorší kvalita, tak, jako u ostatních výrobků určených na český a polský trh. Máte někdo zkušenost?
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2017 9:43 pm    Předmět: Citovat

zetonek: no já zrovna dneska ukecala máma na její první barvení hennou.. Khadí světle hnědá..a docela mi spadla čelist milým překvapením, máma má nebarvené, šedé až skoro bílé vlasy a chytlo se to parádně..tam, kde to neměla jo úplně bílé, vypadají její vlasy jak vlasy nějaké přírodní plavovlásky..
*foto jsem přidala do své galerie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 4:53 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
zetonek: no já zrovna dneska ukecala máma na její první barvení hennou.. Khadí světle hnědá..a docela mi spadla čelist milým překvapením, máma má nebarvené, šedé až skoro bílé vlasy a chytlo se to parádně..tam, kde to neměla jo úplně bílé, vypadají její vlasy jak vlasy nějaké přírodní plavovlásky..
*foto jsem přidala do své galerie

Chytla teda pěkně. Jak dlouho jste ji nechávali? Jak horká voda?
Budu pak ráda, když dáš info, jestli se hodně vymývá. Já mixuju většinou světle hnědou a tmavohnědou nebo ořech a vymývá se to celkem dost. Nechávám to na hlavě min. 5 hodin a zalévám nejleplejší vodou z kohoutku.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 8:31 pm    Předmět: Citovat

zetonek: odhadem ca 50-60 °C ...ruský černý čaj, odstát jsem to nenechávala, nanesla teplé, a nechala 1:30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so březen 18, 2017 7:58 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
zetonek: odhadem ca 50-60 °C ...ruský černý čaj, odstát jsem to nenechávala, nanesla teplé, a nechala 1:30


Škoda, že nemám přístup do tvé galerie, moc ráda bych viděla, jak to mámě chytlo. Já dávala světle hnědou Khádí na šedivo-bílé vlasy napůl chemicky barvené na střední hnědou, s cca 4 cm odrosty s vymytým chemickým přelivem - a měla jsem na horní půli hlavy požár. Smile V pondělí v práci se chlapům ma dvoře na sluníčku roztahovaly huby - Jéé, veverka!

Ředila jsem horkou kohoutkovou nezměřenou (ale voda z bojleru nastaveného na eko ohřev zas moc přes 50° snad nemá) a nechala 1,5 hodiny pod igelitovou čepicí.

Následující týden jsem umývala vlasy jak o život, jogurtem, citronem, sodou... tak už se to vcelku slušně spojilo do přirozenějšího odstínu, ale červená rez tam pořád je.

Přemýšlím, že bych to z domácích zásob smíchala s blond henou 1:1 a decentně to přištrejchla indigem. Aby to trochu barevně "zašlo" a nelezla z toho tak ta červená.

Eště tak týden dva mám na rozmyšlenou a smývání veverek, než mi v pěšince dorostou šediny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne březen 19, 2017 8:14 pm    Předmět: Citovat

Saruli: zrovinka včera jsem mámě zalchymizovala barvu novou.. právě se jí za čas předchozí verze..Příspěvek výše.. Vymyla na hnědou dočervena...
Dala Jsem si za úkol srovnat ji barvu do hnědé,ale ne tvrdé,a co nejvíce studené..Vyšlo to krásně.jeji bílo šedé originální​ vlasy jsou v podstatě na 100 procent překryty za pomoci dvou vrstev čistě přírodní barvy což mi přijde fakt dobrý,co se barvy týče, vzešla z toho hezká kávově hnědá která na slunci hraje do slámové blond a přitom normální denní světlo ukazuje až černé odstíny... Mámě to teď fakt sluší,jak je to v jejich možnostech možné, má vlastně sytou barvu a přitom to není taková ta 'helma' jenž by se prala s jinak již povadlý mi rysy a barvami obličeje. Foto dávám k sobě do galerie.
Provedení: smíchala jsem 1:1 světle hnědou Khadi s černou hennou z DM,zalila 3 min odstatym čistým černým čajem o výsledné teplotě cca 70°C,nanesla a pořádně a co nejdéle promasirovala. Nechala působit 2 hodiny,smyla vlasovou kurou od Alverde.
Mamince se to taky moc líbí.barvu jsme charakterizovaly jako kávově hnědou.maminka je původně černovláska a tak je pro ní tato tmavá asi i příjemnější než hnědá do zrz.
Jsem zvědavá jak dlouho se barva udrží.vyhoda ale je,že člověk nemusí mít strach neustále dobarvování vzhledem k tomu že barva vlasy mechanicky neničí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne březen 19, 2017 9:25 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
Saruli: zrovinka včera... (atd.)


Děkuju za info. To mi dává naději, že ta moje teorie s použitím indiga a blond by mohal sedět. Pokud by se to vymylo do červena po třech až čtyřech týdnech, nevadilo by mi to, to se stejně už musím barvit kvůli přírůstku bílých vlasů.

Bude mi padesát a bílí jsme v rodině všichni hodně brzo. Akorát že já mám ty bílé vlasy ještě k tomu slabé, tenké, křehké. Permanentní chemické barvy na ně používat vůbec nemůžu, to jsem za párkrát jak Rákosníček. Smývatelné ušly, dřív než se smyly, jsem stejně musela dobarvovat kvůli odrostům. Jsou zátěž o něco menší, ale i tak je to zátěž, proto jsem chtěla aspoň na čas zkusit hennu, aby se vlasy trochu zpevnily. A proto mi asi i ta henna chytá tak hodně výrazně.

Kéž bych se dostala k podobnému výsledku jako tvoje máma, má to opravdu na hennu mimořádně krásně studený. Smile A mně ta teplá - jak tak teď koukám z fotek dosázených do galerie - opravdu nesedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po březen 20, 2017 5:55 am    Předmět: Citovat

Saruli: to indigo alias černá si taky myslím, že by v Tvém případě bylo řešení. U barvení na hnědo se dokonce doporučuje obarvit se zvlášť první hennou a až posléze indigem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saruli
21-40
21-40


Založen: 30.11.2016
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 9:57 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
Saruli: to indigo alias černá si taky myslím, že by v Tvém případě bylo řešení. U barvení na hnědo se dokonce doporučuje obarvit se zvlášť první hennou a až posléze indigem.


Jo, taky jsem došla k tomu, že mi asi nic než dvojfázové barvení nezbyde. Bez dopatlání do červena podkladu na odrosty jsou bílé vlasy v jakémkoli poměru míchání indiga a blond henny prostě zelený. Smile A hrozně rychle se to vymývá.

Ale jinak je to asi ta správná cesta, příště to tak provedu. Jen na odrosty samotná světle hnědá henna (ta mi chytá jak helvítská víra a jako plamenně červenavý podklad stačí) a pak ve druhém kroku na celé vlasy blond henna řízlá indigem pro studenější tón.
Podle zatím konaných pokusů by pak mělo být potřeba jednou dobarvit jen tou rychleji se vymývající zezeleňovací směsí, a pak zas jednou s podložením červenou na odrosty... atd. furt dokola. Dokud nedojde barva nebo trpělivost nebo obojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.