Zneužití platební karty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=211e37f61db5a46e3dfb92dea069f865Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:03 pm    Předmět: Citovat

mojí spolubydle včera ukradli peněženku... neměla tam kartu, ale hotovost. + svoje doklady. k zabití zloděje.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:06 pm    Předmět: Citovat

No mu se to stalo dvakrát Laughing paní už se pak smála.
Já vím,že dřív to tak bylo,že to šlo,že si ty prodavačky akorát kontrolovaly,jestli ten podpis odpovídá, protože jsem se vždycky dívala jak jsem se tam podepsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:14 pm    Předmět: Re: Zneužití platební karty Citovat

Sariel napsal:
Doufám, že žádné takové obchody nejsou. Bylo by potom snadné, platit cizí kartou. Ani jsem se tím nesetkala, ale neříkám, že je to nemožné. Confused


Jsou, dnes je to celkem běžné. Ještě mne napadlo, co dokázat,že si v době onoho placení byla jinde??
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:20 pm    Předmět: Re: Zneužití platební karty Citovat

wensdy napsal:
Sariel napsal:
Doufám, že žádné takové obchody nejsou. Bylo by potom snadné, platit cizí kartou. Ani jsem se tím nesetkala, ale neříkám, že je to nemožné. Confused


Jsou, dnes je to celkem běžné. Ještě mne napadlo, co dokázat,že si v době onoho placení byla jinde??
Anebo pokud to dobře chápu si ten zloděj taky mohl nakoupit přes net tam, kde se zadává jen číslo karty atp. Ale to by možná mohl být při velkém kusu štěstí dohledatelný.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:23 pm    Předmět: Citovat

Já nevím, jak to funguje v rámci ČR, ale vím, že kolegyni kartu zkopírovali a banka jí musela vrátit 40 tisíc poté, co dostala potvrzení, že v době nákupu byla v práci. Ale platba se uskutečnila v británii...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sariel
161-320
161-320


Založen: 26.10.2011
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:41 pm    Předmět: Citovat

Ve čtyři vyjedu na policii a pokusím se to nějak vyřešit. Pochybuju, že se mi ty peníze ale vrátí. Co jsem koukala na výdaje peněz, tak mi z účtu odešlo 1.11 350Kč. 350Kč jsem platila kartou 29.10. A zbytek peněz, které jsem už neplatila mi odešlo také 1.11, takže mi z toho vyplývá, že mou kartou někdo platit tentýž den v sobotu.

Napadlo mě, jestli by bylo možné kouknout se na záznam z kamery, kde jsem platila těch 350 Kč. Zrovna to je dokonce v mé, teď už bývalé práci. Třeba by na kameře bylo, že jsem si jí dala zpět do peněženky, nebo že mi ji někdo vzal. A když mám i adresu, kde tou kartou někdo platil, tak třeba tam také jsou kamery a dohledalo by se to...

Možná píšu zamotaně, ale snad chápete, co jsem měla na mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sariel
161-320
161-320


Založen: 26.10.2011
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:45 pm    Předmět: Citovat

Všem zlodějům useknout ruce, všem vrahům udělat totéž, všem co znásilnili useknou penis, těm co lžou, uříznout jazyk!!!! Takhle bych to řešila já. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
A hned by bylo na světě líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 5:04 pm    Předmět: Citovat

Ale samozřejmě že jsou obchody kde se PIN nedává! Například jenom co já vím, tak Lindex liberec, Kenvelo v hradci, benzínka někde před mladou boleslaví (nebo za?) Laughing atd atd. Platím kartou hodně často a tak bych hned věděla kam bych s cizí kartou šla Laughing Embarassed ne že bych to dělala, teoreticky...

A taky všechny internetové platby jsou bez PINU!! Na to nezapomínat Wink

Banka by ti měla pomoci, škoda, že sis toho nevšimla dříve Rolling Eyes


Jó a kdyby někdo řezal jazyky těm co lžou, tak mám docela upřímně problém Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 11:12 pm    Předmět: Citovat

Dneska by to už neměl být problém,snad nejsou bankomaty kde nejsou kamery nebo už jenom málo. Teď už jenom narazit na ochotné lidi, co to pomůžou řešit.
Za pokus to rozhodně stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sariel
161-320
161-320


Založen: 26.10.2011
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 7:58 am    Předmět: Citovat

Pokračování:
Zašla jsem do banky, kde jsem zjistila různé podrobnosti. Nevím o moc víc, než vidím na elektronickém bankovnictví, ale i tak mi to trochu pomohlo. Potom jsem zašla na policii, kde mi řekli, že tam teď mají nějaký případ a že si počkám minimálně 4 hodiny. Po deseti minutách za mnou jeden přišel a řekl mi, jestli bych nechtěla jít na jinou pobočku, kde mají práce míň. Řekl mi i na jakou a že tam zavolá, ať mě čekají. Byla jsem trochu ráda, protože jsem za celý den, kvůli plné hlavě něčeho jiného jen snídala a už mě opravdu hodně bolel žaludek. Cestou za jinou policií jsem se stavila pro zapečenou bagetu Smile, abych nabrala plno sil na sepsání protokolu. Na té druhé pobočce byli strašně vstřícní, hodní, nabízeli mi kávu a dokonce jsem se i o jednom dozvěděla, že má tři syny. Laughing Sepsali se mnou protokol, podepisovala jsem hromadu papírů. V jednom z nich dokonce bylo napsáno, že to nesmím dát do médií, jinak mi hrozí pokuta až 1 mil Kč. Odcházela jsem po 2,5 hodinách s tím, že jim ještě musím donést číslo karty. To jsem po příjezdu domů hledala ve smlouvě, ale mám ho zahvězdičkované, takže mě dnes znovu čeká návštěva banky a policie. Až ho policie dostane, tak může vyžádat bližší info o pohybech na účtě a záznam z kamery, kde byli peníze vybrány. (Protože se zjistilo, že to byl výběr z bankomatu a né platba v obchodě, jak jsem si myslela.) Dokonce pachatel, než vybral peníze, se zeptal na zůstatek. Ani nevím, že je to přes bankomat možné. Policii a hlavně MNĚ je divné, že znal PIN. Protože PIN nikde nenosím, nemám ho zapsaný a při zadávání ho schovávám.

Mají jednoho podezřelého. Vytiskly si jeho/její fotku, osobní informace.. A já si také myslím, že je to on/ona. Pokud ano, byl by to dost velký šok. Kdo, to sem raději psát nebudu, aby se nezalekl/a, kdyby si to náhodou přečetl/a.

Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Myslím, že zjistí čas výběru a kouknou se na video, které mi pak ukáží a já ho/jí poznám nebo ne.



Jsem nakonec velmi ráda, že jsem na policii zašla. Ze začátku mě ani nenapadlo, že bych to nahlásila. A i kdyby se mi peníze nevrátili, tak bych byla spokojená, že vím, kdo to udělal. A pokud by se ani nenašel, tak bych měla zkušenost s příjemnou a ochotnou policií.

O dalším pokračování vás budu informovat.
Drže mi palce.

(Doufám, že si to nečte nějaká učitelka češtiny. Slohový útvar vyprávění mi moc nejde. Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.