Barva vlasů a povaha nositele
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4c116f58afa215400425af41d969bb83Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 2:07 pm    Předmět: Barva vlasů a povaha nositele Citovat

Poctivě jsem si pročetla fórum o barvách a nenašla jsem vhodné vlákno, kde bych mohla reagovat na Vše názory na mé foto s proměnou. Vlákno "Rudá barva-názory" je zaměřené příliš úzce, proto si dovoluji založit nové, které se zabývá tím, jak barva vlasů souvisí s povahou člověka nebo co vypovídá o jejím nositeli. Na toto téma existuje hodně předsudků a také hodně zažitých obecných názorů typu "hloupé blondýny, vášnivé zrzky" apod. Jak konkrétně změnila Vaše nová barva pohled okolí na vás? Za jakým účelem jste ji změnili, proč jste zvolili právě tuto barvu, jak jste si přáli změnit pohled na svou osobnost druhými lidmi nebo sami na sebe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 2:44 pm    Předmět: Citovat

A teď už tedy mohu sdělit, co jsem chtěla. Smile
Především děkuji všem, kdo mi napsali do pofilu svůj názor na možnou proměnu!
Když to shrnu, jsou tam příznivci rezavé barvy, mé přirozené barvy i tmavohnědé barvy, která mne však podle některých dělá starší. A ještě odpůrci rovnání vlasů. Chci tedy odpovědět tak nějak všem a tím i upřesnit, co bych v případě změny udělala a co ne.

1.) Zrzavá barva - vím, že k mému typu sedí. Ovšem po dobu, co jsem ji nosila, si mne chlapi houfně pletli s postelovou dračicí, a jako k takové se ke mně bohužel i chovali. Slušný kluk by ženu s ohnivou hřívou a černým křivákem nikdy neoslovil, a tak jsem mohla jedině odhánět různé namyšlené drzé zmetky s jediným cílem-víte kterým Sad Nejsem taková a nechci tak působit na okolí, proto jsem zrzavou barvu zavrhla. Moje rebelství spočívá v úplně jiných věcech než je promiskuita, takže dávat ho najevo tímto způsobem se ukázalo kontraproduktivní.

2.) Tmavohnědá barva - má blíž k mé barvě původní: Barva ze serveru samozřejmě byla počítačově nastavená, Lush henna by mi neudělala tak tmavou (naštěstí, to už by mi neslušelo) a navíc by se částečně vymyla, takže by jí zbylo tak akorát, aby vyrovnal barvu celé hřívy, než původní barva více poodroste. Souvisí to i s věkem a prvními šedivými vlasy, které se mi ještě nosit nechce.

3.) Osobní pocit - momentálně se cítím zestárlá a řekněme goticky depresivní. Chci působit spíš vážně a seriózně, méně nápadně = tak, jak se cítím, a nebýt už brána za vášnivou divokou mladistvou kočku. Černá barva vlasů by však na můj typ byla jako pěst na oko, ta je předem vyloučena. Zbývá tedy hnědá, a tu by mi Caca brun mohla po pár umytích zajistit. Nechala bych ji zase normálně vymývat, část by jí na vlasech zůstala, vyrovnala barvu s odrosty a ztlumila tu zářivou zrz. Henna dává vždy teplý podtón, proto si myslím, že caca brun by byla to pravé a rozdíl oproti mé původní barvě minimální.

4.) Další úpravy - žehličku nemám a rovnat vlasy nebudu. Sama henna má při mé délce na vlasy rovnací účinek, zatíží je a vyrovná. Stejně tak nebudu sestříhávat - sestříhané účesy se mi obecně nelíbí, navíc délka na zadek by se sestříhat dost dobře nedala, nevypadalo by to pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 3:18 pm    Předmět: Citovat

Fairy, úplne nesouhlasím s tím, že zrzky jsou vášnivé. Ty co znám jsou spíš taková zasnění křehká stvořeníčka, vyvolávají ve mě ochranářské sklony Embarassed
Já jsem měla kromě své světle hnědé barvy na hlavě dvě - červenou a tmavě hnědou. V hnědé, která mi odrůstá, jsem si připadala taková vážná, až smutná i když je to možná tím, že se ke mě úplně nehodí. V červené jsem naopak byla plná energie, cítila jsem se tak sama a myslím že okolí to vnímalo stejně. Občas mám chuť se k ní vrátit, ale odrazuje mě, že to není přirozená barva.
K tvojí proměně - hnědá ti opravdu sluší, ale na té fotce mi přijdeš taková vyzývavá (i když je to možná jen tou fotkou). Na zrzavou barvu mám, jak už jsem psala, jiný pohled, navíc se k tobě moc hodila. Samozřejmě záleží jen na tom, v čem se budeš ty cítit dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 4:06 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem na hlavě snad téměř vše, s barvami docela dost experimentuju... A rozdíly vnímám.
Moje původní barva - ani světlá, ani tmavá, nepěkná šedá myš (ne, mě se ta barva nelíbí, ať si kdokoli říká, že přirozená a původní barva je nejkrásnější - asi ano, ale jak která a jak na kom...) Připadala jsem si s ní nudně, nevýrazně, zakřiknutě (čáatečně se tak i chovala...)
Zrzavá - veselá, pro mě extrovertní barva, která řve do okolí "já jsem tady, všímejte si mě"... (podoýkám, že takhle jsem ji tenbkrát brala já, na jiných ji vnímám různě - podle celkového typu) Pro mě nemá ani zdaleka žádný "sexuální" podtext, ale nejsem chlap... V zrzavé jsem si připadala výraznější, jistější...
Hnědá - spíš tmavší, světlehnědou jsem neměla nikdy... Lidi mě začly brát vážněji, působí seriozněji, usedleji - ale ne v negativním slova smyslu!U tebe se mi líbí kontrast hnědá x pleť x oči - pěkná kombinace, seděla by ti podle mě hodně, víc než ta nynější (z mého pohledu). Měla jsem ji ráda, ale vždy mě začala nudit. (fotky v mikádu jsou s hnědou caca brun, ale mám pocit, že pod ní byla chemická hnědá, vypovídající barva bude u koříknků...)
Blond - naprostý úlet, z toho období ani nemám fotky, jak krátce jsem ji měla... Jako malá jsem sice byla blonďatá, ale... Připadala jsem si blbě a uměle, spíš jako holčička, o kterou se mají lid starat... Nevyhovovalo mi to.
Červená - momentálně favorit, nvzdory tomu, že to není přirozená barva. Líbí se mi tmavá hnědočervená... Není to hnědá, která by mě nudila, má šmrnc a jiskru. Baví mě, je dostatečně zajímavá, ale na tak ukřičená jako rezavá.

Fairy, u tebe by se mi njevíc líbila nějaká středně hnědá (z té Caca Brun by to mělo být ono) nebo hnědozrzavá - prostě tmavá zrzavá, kaštanová. Něco jako tohle... (to by možná zvládla Caca Marron) Ale ta hnědá je dobrá, jak už tu zaznělo, krásně ti vynikne barva očí - a když je zvýrazníš, jsi kočka Wink (takže chlapů se možná stejně nezbavíš...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 4:11 pm    Předmět: Citovat

(A mimochodem Tě tu ráda vidím - dlouhos tu nebyla, že?) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 4:27 pm    Předmět: Citovat

Krátce, jako šedomyší jsem byla tichá, ušláplá, bez názoru, bála jsem se lidí se zrz jsem hlučná, ukecaná, dle lidí stmelující kolektiv, což sama neposoudím...

Samozřejmě změna nepřišla jen s jiným hárem, ale když se okolnosti sečtou, má i to dost velký vliv..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wentyl
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: T??bor

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

No obecně se to nedá brát ani náhodou...znám chytrý blondýny, i uťáplou a tichou zrzku, nejvíc mám ale v hlavě dvě, jedna blond, druhá zrz...obě takový sv*ně, že se to nedá ani popsat...znám strašně hodnou a milou brunetku, kterou mám moc ráda a pak znám i nafoukanou fiflenu, co má barvu téměř stejnou...není to o tom, co má člověk na hlavě, ale o tom, co má v hlavě.
Ale jinak to, že jsou zrzky vášnivý a blondýny sexy, se říká především mezi muži. Ale co si budeme povídat, ti jsou na tom s vnímavostí trošku jinde, když ani nepoznají, jestli je to jejich přírodní, nebo "vytuningovaná" barvička:)
Mě osobně barva nijak nezměnila. Přírodní mám hnědou, momentálně hennově hnědozrzavou, na sluníčku zrz...už jsem ale měla i chemicky rudou, či blond melíry. Jsem ale furt stejná Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/savings/wwL0bLv/]

[/url]


Naposledy upravil Wentyl dne ne listopad 06, 2011 5:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 5:11 pm    Předmět: Citovat

tak moja farba je tmavohnedá a ako vlasy tak aj moja povaha je dosť "temná", ak sa to dá tak nazvať Wink vlastne som nikdy inú farbu nemala, ani henna mi ju nezmenila. o sebe som sa dozvedela, že na ľudí pôsobím seriózne, niekedy až prísne, mám vraj prirodzenú autoritu (čo mi teda v mojej profesii dosť pomohlo), ale nemyslím si, že to je len vo vlasoch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

Nuž jako zrzka od přirození a navíc věčně v křiváku nebo podobně "nevhodném" oblečení musím protestovat - po mně jdou zásadě uťáplí slaboši a ještě výrazně mladší. Takže asi holt smyslně vyzařuješ, Fairy Wink Wink A barva vlasů na tom mnoho nezmění.

Pobavil mě postřeh Janicky, ale pak mi došlo, že to budou takové ty "koloušky", ze kterých ta jemnost opravdu vyzařuje.
Ale obecně si myslím, že povaha se dá odvozovat z vlasů pouze v případě, že si dáma či pán vlasy nabarvili na sobě nejbližší odstín. Tím pádem ta barva odráží jejich osobnost.
Co se týče přirozené barvy, tam to podle mých zkušeností neplatí nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 6:40 pm    Předmět: Citovat

Já se v mojí šedomyší necítila dobře, zkoušela jsem hledat, měla jsem na hlavě blond a vůbec jsem si nepřipadala jako sexy baba, ale spíš jako svůj starší kámoš (prostě chlap), pak jsem zkusila několik odstínů hnědé, až jsem se dopracovala k oříškové se zrz leskem, která mi pěkně vytáhla zelenou barvu z oříškových očí, v té jsem se cítila hodně dobře. No a teď barvím hennou na kaštanovo, je to vlastně hodně podobné té oříškové chemce, a taky se v té barvě cítím dobře. V umělém světle mám vlasy hnědozrzavé, na sluníčku zrzavé. A zrzky znám dobře dvě, jedna je takový ten jemný koloušek a druhá je pěkná dračice Smile Jinak jako typ koloušek označila Nicole i mě (poprosila jsem jí o radu přes poradnu) a opravdu si tak připadám - jemná, křehká, bledá zrzka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.