káď na kapry v srdci moravy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=062d5944c9e89a33093ed7f36744ba31Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Já jsem taky náplava. Ale mi se to líbí Embarassed Jenže možná je to jenom tím, že já se na to dívám trochu z jiného pohledu - jsem prostě ráda, že už je to konečně opravené. Že je tam nová dlažba a vypadá to tam celkem slušně. Ta zeleň mi tam chybí, ale třeba tam časem aspoň postaví takové ty obrovské květináče se stromkama (rozkopávat už to asi znova nebudou). Ale zas si myslím, že to není místo, kde by mohla být velká travnatá plocha jako třeba na Moraváku.

No dobre, kdyz ne velka travnata plocha, tak aspon nejaka zelen! V Nemecku ji maji vsude tolik, i mezi pruhy cesty vysadi narcisy, je to bozi! Vsude ted kevetinacky, kyticky, pred skolou spousta vresu a kdovi ceho jeste...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 3:56 pm    Předmět: Citovat

day napsal:
dana napsal:
Já jsem taky náplava. Ale mi se to líbí Embarassed Jenže možná je to jenom tím, že já se na to dívám trochu z jiného pohledu - jsem prostě ráda, že už je to konečně opravené. Že je tam nová dlažba a vypadá to tam celkem slušně. Ta zeleň mi tam chybí, ale třeba tam časem aspoň postaví takové ty obrovské květináče se stromkama (rozkopávat už to asi znova nebudou). Ale zas si myslím, že to není místo, kde by mohla být velká travnatá plocha jako třeba na Moraváku.

No dobre, kdyz ne velka travnata plocha, tak aspon nejaka zelen! V Nemecku ji maji vsude tolik, i mezi pruhy cesty vysadi narcisy, je to bozi! Vsude ted kevetinacky, kyticky, pred skolou spousta vresu a kdovi ceho jeste...


To ani člověk nemusí do Německa, aby viděl zeleň na náměstích Wink Skoro všude jsou nějaké stromy nebo aspoň truhlíky s květinami...akorát na Svoboďáku houbeles... Evil or Very Mad Ale buďme spravedliví, pokud se totálně nemýlím, tak na kraji náměstí nějaké stromky jsou. Ale jsou to takoví chudáčci chcípáčci, že žádnou parádu nenadělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 1:55 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Moc moderní, moc studené. A jestli bylo úmyslem, aby někomu něco řekl ten text... tak ať mi autor ukáže člověka, který si dal práci a celé to přečetl. By se mu z toho obcházení kolem dřív zatočila hlava Smile


Zcela s eztotožňuji s tímto Vlkoňovým názorem. A Brno je vůbec hrozně ošklivé město! S výjimkou chrámu sv.JAkuba sochy Ježíše v ěm - krásnější jsem snad nikdy nikde neviděla! Jo a taky s výjimkou té velké prodejny Harley Davidsonů Wink Laughing Laughing Laughing - kde jsem taky ještě (možná naštětstí) nebyla.... Sad
Návrat nahoru
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 8:33 am    Předmět: Citovat

Toz ja sem primo v Brne rozena, tak si muzu dovolit kritizovat...
Ano, i me namesti svobody pripada osklive, ano i me pripada, ze kasna na namesti pusobi spis nez cokoliv jineho jako velky dekl od kanalu.
namesti je divne ploche, chybi tam zelen, je to takova velka betonova placka bez napadu... chybi tam nejaka dominanta?. Chybi tam lavicky a podobne posedave-setkavaci prvky.
Nejsem architekt a nevim, jestli při dispozicich namesti byla nejaka cesta, jak ho trosku pozvednout... Ale pripada mi, ze ted byla docela prilezitost a dopadlo to blbe...
Ja ze sve socialne-vedni perspektivy tam vidim spoustu promarnenych prilezitost, jak z namesti udelat něco jineho, nez jen hodne sirokou pruchozi ulici. ale samozrejme je otazka, co by mělo takove namesti plnit za funkci...rade lidi to staci tak, jak to je...
jo a este me nejak rozciluje, ze tam nikde nejsou hodiny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Taky souhlasim nejradeji zdrham z prednasek na Petrof a spis pod Spilberk na slunicko Rolling Eyes Cool ,ale namesti svobody je nejosklivejsi co jsem videla.Chodim na ceckovy predmet Secese a funkcionalismus v brne a probirali mse urbanizaci mesta a jak vzniklo toto namesti jako strasna senzace Shocked V te dobe se centrum prestavovalo komplet cele a lide tu zili prakticky nekolik let v balte..no hruza(videla jsem fotky)A nejvic me stve ze se umyslne znicilo hodne pamatek kvuli snaze o modernizaci(ale zrovna tu secesi miluju,to zas jo...ale funkc.apod...sileny a studenybrrr Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:46 am    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Toz ja sem primo v Brne rozena, tak si muzu dovolit kritizovat...
Ano, i me namesti svobody pripada osklive, ano i me pripada, ze kasna na namesti pusobi spis nez cokoliv jineho jako velky dekl od kanalu.
namesti je divne ploche, chybi tam zelen, je to takova velka betonova placka bez napadu... chybi tam nejaka dominanta?. Chybi tam lavicky a podobne posedave-setkavaci prvky.
Nejsem architekt a nevim, jestli při dispozicich namesti byla nejaka cesta, jak ho trosku pozvednout... Ale pripada mi, ze ted byla docela prilezitost a dopadlo to blbe...
Ja ze sve socialne-vedni perspektivy tam vidim spoustu promarnenych prilezitost, jak z namesti udelat něco jineho, nez jen hodne sirokou pruchozi ulici. ale samozrejme je otazka, co by mělo takove namesti plnit za funkci...rade lidi to staci tak, jak to je...
jo a este me nejak rozciluje, ze tam nikde nejsou hodiny...


Niko, naprosto se s tvým názorem ztotožňuji Wink Kašna - dekl na kanál....výstižné a velmi vtipné Wink Razz Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 12:21 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Taky souhlasim nejradeji zdrham z prednasek na Petrof a spis pod Spilberk na slunicko Rolling Eyes A nejvic me stve ze se umyslne znicilo hodne pamatek kvuli snaze o modernizaci(ale zrovna tu secesi miluju,to zas jo...ale funkc.apod...sileny a studenybrrr Shocked


Vílí sestro, mym máme asi opravdu spoustu společného, jak tak koukám! Taky nesnáším funkcionalismus, ničení památek a ráda secesi...No jo, víla k víle (i v názorech) sedá... Very Happy
Návrat nahoru
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

Ano vílí sestřičko,už to tak asi bude:)Ahlavně jsem ráda,že už si tak moc nepřipadám za exota,ted kdyz vim ze je nas vic:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 8:58 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si tam schválně zašel na inspekci. "Kanálový" dojem jen podpořilo, že po té kovové "mříži" s texty zrovna skákalo jakési dítko. Opravdu to znělo jako když člověk dupe po krytu od kanálu Smile
Nezvykle velká vodní plocha je sice zajímavá, ale chtělo to zpestřit fontánou. Jinak je to akorát k tomu, aby se člověk měl v létě chuť vykoupat, a bylo mu líto, že to nejde.
Stromy tam opravdu jsou. Asi 4-5. Jenže bude trvat (ne)pěkných pár let, než začnou být viditelné i bez lupy.
Řekl bych, že jedním z argumentů, proč to náměstí vyřešit takhle, byl požadavek zachovat volnou plochu využitelnou pro trhy a předvolební blábolení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Tak jsem si tam schválně zašel na inspekci. "Kanálový" dojem jen podpořilo, že po té kovové "mříži" s texty zrovna skákalo jakési dítko. Opravdu to znělo jako když člověk dupe po krytu od kanálu Smile
Nezvykle velká vodní plocha je sice zajímavá, ale chtělo to zpestřit fontánou. Jinak je to akorát k tomu, aby se člověk měl v létě chuť vykoupat, a bylo mu líto, že to nejde.
Stromy tam opravdu jsou. Asi 4-5. Jenže bude trvat (ne)pěkných pár let, než začnou být viditelné i bez lupy.
Řekl bych, že jedním z argumentů, proč to náměstí vyřešit takhle, byl požadavek zachovat volnou plochu využitelnou pro trhy a předvolební blábolení.


Já jsem se taky byla přesvědčit, jestli tam ty stromy fakt jsou a jestli jsem se nááhodou nespletla Wink Razz Ale to se člověk musí opravdu dobře dívat, protože jinak je snadno přehlédne Rolling Eyes Confused Evil or Very Mad Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.