káď na kapry v srdci moravy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=133902f9178a3980c977ad3917c47f9cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 9:10 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Ja ze sve socialne-vedni perspektivy tam vidim spoustu promarnenych prilezitost, jak z namesti udelat něco jineho, nez jen hodne sirokou pruchozi ulici. ale samozrejme je otazka, co by mělo takove namesti plnit za funkci...rade lidi to staci tak, jak to je...
jo a este me nejak rozciluje, ze tam nikde nejsou hodiny...


Obávám se, že příliš mnoho realizací moderní architektury se vyznačuje nevlídností, neútulností, nepraktičností a prazvláštní estetikou, kterou nechápu. Zatímco při navrhování čehokoliv mi připadá logický postup zjistit požadavky místa/stavby/lidí, zjistit výchozí podmínky a omezení (třeba i památková), a pak něco navrhnout, mám často nelibý pocit, že většina současných architektů postupuje zcela opačným směrem Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

ale aspon je tam basnicka. ikdyz tedy cte se hodne blbe a vsimla jsem si ji az po roce..

proc se smi kapri verejne na ulicich o vanocich zabijet? ja se na to koukat nechci, a vetsinou byvaji umistene ty kade v centru a tak, ze se kolem musi projit. vubec se mi to nelibi a divat se na to nechci. kdyz uz se to deje, proc neni vyhrazene nejake okrajove misto, kam by si zajeli ti, co chteji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:46 pm    Předmět: Citovat

Myslim, ze prave proto, ze je to v centru - chodi tam spousta lidi, kteri nebudou zajizdet nikam daleko. Maji to pri ceste, a tak priberou kaprika,no.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Jsem rodilý Brňák, a v podstatě souhlasím s tím co tady napsala většina z vás - na oné kašně neshledávám nis krásného, pripomíná mi velkou rezavou káď na ryby. Celé náměstí je sterilní, šedivé, neútulné. Líbí se mi velké závěsné květináče, které tam byly v létě, ale těch pár stromů jsou úplní mrzáci, kteří spíš jen přežívají, než aby to tam nějak krášlily....
Na druhou stranu jse, ráda, že už to konečně není rozkopané (rozkopávání silnic a chodníků mi přijde jako jakýsi druh místní mánie, který bohužel postupně graduje...), ale zase tam teď jezdí šaliny, které ve směsi s lidmi procházejícími, čekajícími na zastávkách, zevlujícími u obchodů či stánků, tvoří dokonalou zátku, a projít nyní přes centrum rychle je téměř nemožné.
To, jak se motají lidi na trzích mezi projíždějícími šalinami, nekomentuju, div, že tam ještě někoho nezajeli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 4:03 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že kdyby se vyhlašovala soutěž o nejhnusnější vánoční strom, tak Brno má 100% přední pozice zajištěny. Kdo probůh vymyslel ten zlato-stříbrný paskvil??? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Pro lidi mimo Šalingrad - nenašlo by se foto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Skoro všude jsou nějaké stromy nebo aspoň truhlíky s květinami...akorát na Svoboďáku houbeles... Evil or Very Mad Ale buďme spravedliví, pokud se totálně nemýlím, tak na kraji náměstí nějaké stromky jsou. Ale jsou to takoví chudáčci chcípáčci, že žádnou parádu nenadělají.

hele, já teda to náměstí neviděla, ale v Havířově je náměstí jedna velká vydlážděná plocha končící nechutnou rádoby-prosklenou budovou s gilotinou, teda pardon, kyvadlem uprostřed... stromy jsou až dál, tráva taky... ale zase na druhou stranu je to od dob betonového placu se sochou Lenina vcelku pozitivní posun... Laughing
takže myslim, že ač jsem to náměstí neviděla, určitě to neni tak hrozný, jak to popisujete Wink (hlavně pro mě, su na velké plochy bez stromů zvyklá Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tralala
41-80
41-80


Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
Pro lidi mimo Šalingrad - nenašlo by se foto?


znas google? Wink z brna nejsem, ale naslo mi to toto, tak snad je to ta kasna, o ktere se tu bavite



(pardon za velikost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:

hele, já teda to náměstí neviděla, ale v Havířově je náměstí jedna velká vydlážděná plocha končící nechutnou rádoby-prosklenou budovou s gilotinou, teda pardon, kyvadlem uprostřed... stromy jsou až dál, tráva taky... ale zase na druhou stranu je to od dob betonového placu se sochou Lenina vcelku pozitivní posun... Laughing
takže myslim, že ač jsem to náměstí neviděla, určitě to neni tak hrozný, jak to popisujete Wink (hlavně pro mě, su na velké plochy bez stromů zvyklá Wink )


Tak vždycky může být hůř, že jo Wink Laughing Ale i líp Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:

hele, já teda to náměstí neviděla, ale v Havířově je náměstí jedna velká vydlážděná plocha končící nechutnou rádoby-prosklenou budovou s gilotinou, teda pardon, kyvadlem uprostřed... stromy jsou až dál, tráva taky... ale zase na druhou stranu je to od dob betonového placu se sochou Lenina vcelku pozitivní posun... Laughing
takže myslim, že ač jsem to náměstí neviděla, určitě to neni tak hrozný, jak to popisujete Wink (hlavně pro mě, su na velké plochy bez stromů zvyklá Wink )


hmmm, mně připadlo vcelku příznačné jak tam tu, ano, nazvěme to pravým jménem...gilotinu, nainstalovali, že v ten týden nebo krátce po tom došlo k vraždě jednoho našeho radního na zasedání v kulturáku...že?... Egle, nevím jak Tobě, ale mně se to nelíbí, místo Lenina budiž, ale umím si představit i hezčí návrhy které tam mohly být...ale ten parčík pro děti za spořitelnou mi připadá výborný, až bych tam sama v noci šla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.