Nespavost
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0ac96f9acc1368e6efba30674b15dd64Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 3:27 pm    Předmět: Nespavost Citovat

Nikde jsem toto téma nenašla, tak zakládám, protože potřebuju nějaký fígl, jak usnout... I když zaberu, proberu se po třech hodinách a nemůžu zabrat znova. Pak se unavím, ale stejně to nejde. Prostě neusnu. Musím se nabušit práškama nebo naprosto vyhladovět, aby mi bylo špatně a aspoň trošku jsem spala. Pak se to stejně zase opakuje - čumění do zdi, tiky, křeče, návaly horka, záchvaty vzteku z toho, že nespím. Běhání proti zdi nezabírá. Psychiatr mi napsal Trittico 150mg, ale první tři dny je mně z toho akorát tak špatně a pak už to moje tělo naprosto ignoruje. O bylinkách nemluvě. Pomoc... Sad
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 3:30 pm    Předmět: Citovat

Mě na uklidnění a usnutí pomáhá meduňkový čaj/sirup, dělala jsem ho i babičce kvůli tomu a docela si to chválila....ale to bude na tebe asi slabý kalibr Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 3:39 pm    Předmět: Citovat

Poslední dobou také blbě usínám. Nevyspávám dlouho-spím všehovšudy šest hodin. Navíc mě budí chodit v noci "na malou" a spánek mám trhavý....ráno jsem pak jak meloun a po celý den vochrápaná....slyšela jsem, že zabírá si udělat teplé mléko s medem....což já teda nevypiju Laughing
_________________
www.zlatevrchy.snadno.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 3:44 pm    Předmět: Re: Nespavost Citovat

wolfishness napsal:
Psychiatr mi napsal Trittico 150mg, ale první tři dny je mně z toho akorát tak špatně a pak už to moje tělo naprosto ignoruje. O bylinkách nemluvě. Pomoc... Sad


Trittico užívá můj přítel, ale ne kvůli nespavosti, ale bipol. poruše. Jinak já tyto problémy naštěstí nemám, ale pokud občas nemůžu usnout tak mi pomáhá následující: Zavřít oči a soustředit se jen na černou barvu. Je asi jedno, co si představíš, ale mě to pomáhá. Nutné je se uhlídat, neutíkat s myšlenkama jinde. Je to těžké, ale pak z tohoto stavu přejdu plynule do spánku. Někdy to trvá déle, někdy ne. Je to docela těžké.

Asi blbá otázka, piješ přes den čaje nebo kafe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 3:47 pm    Předmět: Citovat

Mě spolehlivě zaberou dva Valetoly - neberu je teda primárně na nespavost, jen při migréně, ale usnu po nich jako špalek Laughing Ale asi to důrazně nedoporučuju na dlouhodobé užívání, prý to šíleně ničí játra.
Mléko s medem a ještě teplé? To bych asi vrhla Shocked Fujky.
Posledních několik let taky trpím nespavostí, prostě mám tolik energie, že nemůžu zabrat i několik hodin a i v posteli kývu nohou nebo luskám prsty Laughing Ale zas nebývám unavená, takže mě to neobtěžuje Smile
Jooo a jak tady někdo doporučoval tu meduňku, tak to je taky docela dobré Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 4:00 pm    Předmět: Citovat

Valetoly zrovna nevím, v těch je přece kofein, ne? Já je beru na menstruační bolesti a působí na mě spíš povzbudivě. Asi to má každý jinak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 4:07 pm    Předmět: Citovat

Ono stačí i teplé mléko, bez medu, prý. Ale asi to taky nebude působit na každého. Já nemám problém usnout po kafi, maté, čemkoliv Smile
Pokud nemůžete usnout z důvodu nadbytku energie, tak není problém ji přes den vybít sportem Smile
Na prášky se bohužel moc spoléhat nedá, na Tritticu závislost nevznikne, ale na těch ostatních drijácích ano, a hlavně už ani pak na člověka nepůsobí. Confused Pokud se teda berou často. Rozhodně zkusit bylinky, nebo vyhledat homeopatku. Na prášky je vždycky čas. Ale záleží na individuálním problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 4:08 pm    Předmět: Citovat

Mě ještě někdo doporučoval, že mám v leže myslet vždy na nějakou část mého těla....např-pravá ruka (nehýbat s ní)! a furt na ní myslet.....až do stádia, že jí člověk necítí...pak zase s levou rukou to samé...s nohou...a že se prý organismus unaví...také určitě nejíst těžká jídla před spaním...
_________________
www.zlatevrchy.snadno.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 4:26 pm    Předmět: Citovat

Já teda na špatné usínání a buzení se v noci dost trpím taky. Zkoušela jsem leccos (kromě léků) a nakonec mi vždycky pomohla ta nejpracnější varianta - najít příčinu a odstranit ji. Takže žádné kafe před spaním, dostatek pohybu, minimum stresu, pohodlná matrace, nechat si po psychické námaze aspoň hodinu, aby se mozek mohl přeladit do klidového režimu, aspoň trochu pravidelný režim spánku a bdění. Lehko se to řekne, ale hůř udělá, no... Když je krize, občas mi pomůže meduňkový nebo mateřídouškový čaj, nebo roll-on od Saloosu na dobrou noc (obsahuje meduňku a levanduli), případně dvojka vína, nebo svařáku (po alkoholu, i ve velmi malém množství, obecně usínám už v osm a spím jak špalek, ale na to si přece jenom nechci zvykat Laughing ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 4:27 pm    Předmět: Citovat

Poslední dobou taky blbě spím, usínám klidně dvě, tři hodiny Rolling Eyes Budím se totálně nevyspaná i po víc jak 8 hodinách. Pravda ale, že jsem neměla žádnej pohyb, žádnej pořádnej výdej energie, ale zase sem ani moc nejedla. Mě pomáhá někdy se prostě pořádně zničit při sportu tak, že prostě padnu do postele a hotovo. Ale ne vždycky to zabere. Bude ale asi stačit i hodně dlouhá procházka. Nevím no, taky bych se potřebovala už normálně vyspat Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.