Nespavost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=77b820eb5fd7e3fd6779d5e6bdcfa261Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kattty
161-320
161-320


Založen: 6.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 12:12 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Kattty - nojo, Tritico a nízkej tlak je dost dobrá kombinace Twisted Evil . Já když jsem si ho se svým extrémně nízkým vzala poprvý a pak jsem šla v noci na záchod, tak jsem tam málem musela lízt po zemi, jak se mi motala hlava. A to byla jenom třetinka tablety. Ale pak se to jakžtakž srovnalo, nicméně stejně byl ten tlak po celou dobu braní Tritica nižší.


A kolik jsi toho Trittica brala?já teda jim jen půlku z těch 75 mg,ale s tim tlakem je to mazec.....Sad..Dost jsem přemýšlela o vysazení(beru ho už rok a 3 měsíce),ale bohužel na tom nejsem teď psychicky vůbec dobře..tak se bojím,aby se mi všechno ještě nezhoršilo...A předepisuje mi ho obvodní a ta toho o těchto lécích bohužel moc neví:/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattty
161-320
161-320


Založen: 6.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 12:16 pm    Předmět: Citovat

A ještě nutno podotknout,že mi to dříve až tolik nedělalo...až v poslední době s tím mám problémy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 12:30 pm    Předmět: Citovat

No, já brala nejvyšší dávku 150 mg, ale to fakt jenom kraťoučce, pak jsem to začala po dohodě s doktorkou postupně snižovat, aby to ještě jakžtakž pomáhalo, a přitom moc neoblbovalo (a k těm 150 mg jsem se dobírala postupně). S tím tlakem je to divný, mně klesnul hned po první tabletě a pak už žádný dramatický poklesy nebyly, jenom byl stabilně ještě o pár stupínků nižší než jsem ho mívala předtím (a kam pak zase popolezl po vysazení).
A jinak jsem to brala celkem asi dva a půl roku - ovšem s tím, že tu "plnou" dávku asi jenom měsíc, pak jsem snižovala a snižovala a nakonec jsem dlouho byla na šestině tablety, což bylo nějakech 25 mg, jestli dobře počítám - taky jsem se docela bála vysadit, i když doktorka se celkem smála, že už je to tak trochu placebo, ale jestli mám pocit, že mi to pomáhá, tak ať to beru dál a vyčíhám si ten správnej moment, kdy se budu cejtit psychicky v pohodě a nebudu mít před sebou žádný velký stresy, a pak ať vysadím úplně. Což se i napodruhý povedlo (napoprvý mě po vysazení zaskočil průšvih v rodině, tak jsem radši začala znova brát tu pidiávku, abych se v nevhodnou chvíli nesesypala, ne že bych měla nějakej strašnej absťák). Ale každopádně mi doktorka kladla od začátku na srdce, ať za a) na začátku dávky zvyšuju postupně, b) stejně tak na konci ať je postupně snižuju, úplný vysazení po delším braní že může bejt dost průšvih.
Takže to možná prober se svojí doktorkou a jestli máš chuť začít vysazovat, ber zkusmo chvíli jenom čtvrtku místo půlky a uvidíš, co to s Tebou udělá - zvýšit pak můžeš vždycky. Ale doktorky se samozřejmě pro jistotu zeptej, třeba tohle vědět bude. Vzpomínám si, že když jsem začínala snižovat dávky, tak se žádný radikální změny v psychickým stavu nekonaly. Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattty
161-320
161-320


Založen: 6.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 3:29 pm    Předmět: Citovat

Já právě taky beru jen malou dávku-od 25 do 37,5 mg..ale dnes jsem byla u doktorky a naměřila mi extrémně nízký tlak Twisted Evil .....a sama mi říkala,že Trittico v jakékoliv dávce tlak velmi snižuje Crying or Very sad ..takže asi popřemýšlím o jeho vysazení....ovšem to nevím,jak se vyspím...mě právě taky trochu funguje jako placebo-dám si ho(i v malé dávce) a jsem tím upokojená a usnu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 6:52 pm    Předmět: Citovat

Lék na nespavost? Silné léky na alergii (které tak úplně nezabírají) a každý den v práci... včera jsem padla do postele v 6 (a to chodím běžně spát kolem půlnoci) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne duben 14, 2013 8:40 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že jí trpím dost drsným způsobem a začíná mě to trápit, i když vím, že si za to můžu sama Confused V poslední době vůbec nic nestíhám, a tak není žádnou výjimkou, že spím méně než tři hodiny denně a potom jsem samozřejmě celý den ve stresu ze školy a i když se na všechno třeba vykašlu a rozhodnu se, že spánek je přednější a zalez do postele třeba v jedenáct, stejně nejsem schopná usnout, protože cítím hroznou úzkost, tlak u srdce a nakonec se stejně vždycky zvednu a začnu zběsile pobíhat po pokoji. Kolikrát už jsem z toho byla tak zoufalá, že jsem několik hodin probrečela, protože jsem byla strašně unavená, věděla jsem, že se musím učit, ale zároveň jsem prostě nedokázala dělat ani jedno a tak jsem jen brečela a brečela. Nevím, co s tím, protože když bych brala prášky na spaní, tak se zase nezvládnu tak učit a to by taky nedopadlo moc dobře. (Jsem teprve na střední, ale náš gympl je dost drastická záležitost a nedají nám chvilku klidu a i když se opravdu snažím, propadám z matiky, chemie a fyziky a z toho je mi v podstatě doopravdy fyzicky zle už když o tom teď píšu, natož až se v noci budu chtít uložit ke spánku Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po duben 15, 2013 12:39 am    Předmět: Citovat

weronica.highs: Řekl bych Ti, aby ses nestresovala, ale to je takové…že někomu to jde, někomu ne. MNě to třeba jde naprosto dokonale, až to okolí sere. Jenže, jak pomůže situaci to, že se budu/budeš stresovat? Zmizí pak problémy? Napadne Tě zázračné řešení? Ne.
Dobře pomáhá jistý pravidelný režim. U Tebe bude ale hlavně problém psychická stránka, neboj se vyhledat odbornou pomoc. Lepší někam zajít, než se trápit takhle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po duben 15, 2013 1:05 am    Předmět: Citovat

weronica: Jak pise Dalarius ... psycholog by ti mohl pomoct, ale nebude to hned, je to vzdycky na trochu delsi beh.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: út únor 18, 2014 5:51 pm    Předmět: Citovat

Ja som nespala takmer celé leto, maximálne 2-3 hodiny, často ani to nie...Po jedných liekoch na spanie sa to vôbec nezlepšilo, druhé boli fajn, ale nesmú sa brať dlhodobo...Z byliniek (vyskúšala som myslím úplne všetko), sa mi najviac osvedčil myrtovník, po dvoch šálkach zaspím, aj keď nechcem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 2:59 pm    Předmět: Citovat

náhodou jsem narazila na tento článek https://medium.com/p/79f3495c80b7 a je to tam hezky vysvětleno. sama sice teď nemám problém, ale už se mi stalo, že jsem nebyla schopná se asi tři noci vyspat.. jako vůbec.
zajímavý stav a zoufalý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.