Chem. barva vs Henna
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0b7d19861ce73a66d437affb94ef69f1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 12:46 pm    Předmět: Chemická farba na Hennu Citovat

ahojky Smile
aký najkratší farbiaci časový interval ste dodržali po zafarbení hennou a následne chemickou farbou? a este by ma zaujímalo co to spravilo s vlasmi-kvalitou a farbou Shocked
ďakujem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 1:03 pm    Předmět: Re: Chemická farba na Hennu Citovat

mixer napsal:
ahojky Smile
aký najkratší farbiaci časový interval ste dodržali po zafarbení hennou a následne chemickou farbou? a este by ma zaujímalo co to spravilo s vlasmi-kvalitou a farbou Shocked
ďakujem Smile


ja jsem cekala asi mesic a pul, dele jsem nevydrzela ... ne, ze by se mi hennova barva nelibila, ale proste jsem prisla na to, ze ke me rez moc nejde Laughing koupila jsem si Palette Natural and easy (svetle hnedy kasmir 560) ... barva mi chytla, byla nadherne hneda, hennu to prekrylo, ale ted, asi po mesici bych rekla, ze mam ty vlasy skoro stejne jako pred barvenim, ze se to strasne rychle vymyva, zustal jenom takovy nadech hnede, ale neni to rezave, takze jsem spokojena ... stejne za chvili budu mit nutkani hodit na to nejaky hnedy Casting Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xandy
321-600
321-600


Založen: 6.6.2008
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

take by me zajimalo, co to udela skvalitou vlasu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 12:01 am    Předmět: Citovat

mne nic, ale ja nikdy s vlasama problemy nemela Laughing

na dotek se mi zdaji jemnejsi nez po henne, ale nejaky vyrazny rozdil v kvalite nepocituji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elli
321-600
321-600


Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 9:52 am    Předmět: Citovat

Xandy napsal:
take by me zajimalo, co to udela skvalitou vlasu?

ja by som to tiež chcela vedieť,čo je horšie..používať vkuse chémiu alebo napríklad na polroka ozdraviť vlasy hennou a potom zase prejsť na chémiu?ktovie kedy vlasy utrpia viac..a teda či vôbec chcemická farba na tú hennu chytí..trebárs v mojom prípade ked som mala zosvetlené vlasy,hennou som ich stmavila a chcem zase trošku zosvetliť lebo sa mi zdá že svetlučká hnedá je svetlejšia ako tá ryšavá čo mám teraz na hlave takže zrejme zosvetľovať budem len či to nezozelenie Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

ahojte Smile
ja si myslím že kombinovať hennu s chem.farbou nie je moc dobrý nápad nakoľko tieto dve farby sa moc nemusia Sad stalo sa mi a nie len mne že po chem. farbe som si dala hennu a mala som vlasy ako slama. Chem.farba ničí vlasy ale nie každá treba siahnuť po kvalitnej farbe s nie silným peroxidom napr. preliv-casting od loreálu bez amoniaku alebo farby od loreálu su tiež kvalitné ale najviac ničí vlasy zosvetľovanie - tuto etapu práve prežívam takže viem o čom hovorím Crying or Very sad

Môj záver:

henna:
+neničí vlasy, pekne sa lesknu, sú pevnejšie, odstraňuje lupiny
- menší farbiaci účinok na tmavých vlasoch, vysušuje, nefarbí dobre šediny, dlhá príprava + použitie, zlý prechod na chem.farbu

farbenie s pridaním 3%peroxidu najlepšie bez amoniaku:
+ mäkké lesklé a pružné vlasy, farbí šediny, výraznejší farbiaci učinok, jednoduchá aplikácia, príjemná vôňa
- po čase trochu vysušuje vlasy ale pri používaní kvalitných prípravkoch, balzamoch, zábaloch atď. sa tomu dá v pohode predísť

odfarbovanie s 6-12% peroxidom:
+ svetlejšie vlasy ako máme vlastné
- po čase a niekdedy aj hneď zničené vlasy, suché lámavé aj pri používaní kvalitných prípravkoch, masiek a zábaloch skor či neskor návrat k vlastnej farbe

Takže ja to vidím asi takto Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elli
321-600
321-600


Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 7:08 pm    Předmět: Citovat

holky kúpila som pallete golden gloss odtien g8 vanilka..taká zlatá blond dosť svetlá obsahuje peroxid ale nie amoniak..naposledy som farbila hennou z dm pred zhruba mesiacom myslíte že už môžem vyskúšať tú farbu?ako ja sa strašne bojím že mi vypadajú vlasy,premna zamna nech si zozelenejú ked chcú Laughing ale vypadávať by nemali však?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

Elli - ja som 4 týždne po henne dávala casting a vlasy držia Laughing ale tiež som sa strašne bála ale naštasttie pohodička tá farba o ktorej hovoríš to je šampon nie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elli
321-600
321-600


Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

nie,nie je to šampón je to klasická dlhotrvajúca farba ale čítala som vo vlákne ako sa zbaviť henny že jedno dievča dávalo pallete zosvetľovač na hennu a v pohode to chytilo tak preto pallete som kúpila a nie je to ani úplne svetlá farba oproti mojim vlasom presne o želané dve odtiene svetlejšia takže verím tomu že sa nič nestane Laughing som sa dokonca tešila že na nej nepíšu že nepoužívať ked ste farbili vlasy hennou ale potom som ju rozbalila a na letáku som to našla Rolling Eyes loreal casting sú pekné farby tiež som ich používala ale ked som mala svetlejšie vlasy ja teraz potrebujem trošku zosvetliť aspon o odtien dva nechcem viac stmavovať takže ten preliv by mi asi nepomohol
http://www.henkel.sk/cps/rde/xchg/henkel_sks/hs.xsl/135_3358_SKS_HTML.htm tu je obrázok tej farby presne ten odtien ktorý som kúpila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Elli-ktovie aký silný peroxid obsahuje asi 9% aby ti to nevysušilo a nepoškodilo tie tvoje krásne dlhé vlasy, no zrejme ti neporadím ale ak ti mám povedať pravdu ja osobne by som si na hennu zosvetlovaciu paletku nedala Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.