Akné - isotretionin
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1a38fffcd36d703d8d4988fa7f4a299eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 6:38 pm    Předmět: Akné - isotretionin Citovat

Nemáte někdo zkušenost s léčbou akné pomocí přípravku isotretionin?
Četla jsem brožuru - vedlejší účinky jsou docela velké ( i když to má většina léků) ... mám obavy, aby ve finále nebyl negativní účinek na organismus větší než ten pozitivní na pleť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ja som mala akurat tak gel "Isotrexin", obsahujuci ucinnu latku isotretionin... Ale to asi nie je to, na co potrebujes feedback, ci? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 8:50 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Ja som mala akurat tak gel "Isotrexin", obsahujuci ucinnu latku isotretionin... Ale to asi nie je to, na co potrebujes feedback, ci? Confused

Jojo, tenhle gel taky znám, dokonce z vlastní zkušenosti.
Isotretionin je lék, užívá se prý 16-24 týdnů , doktor by měl snad i dělat průběžně jaterní testy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

Aha, tak dakujem za info. Smile
Ten gel podla mna stal akurat tak za staru backoru, ale to bude asi aj tym, ze mne z tychto produktov nezabera uz nic a stav pleti sa mi stale len a len zhorsuje. Confused
Vyzera, ze bude treba aj nejake taketo pecen-odrovnavajuce skvosty, ale len tak pre info - ma byt ucinok tohto lieku (resp. liekov na akne vo vseobecnosti) po douzivani trvaly? Ci sa uz niekomu napr. akne vratilo, ako tomu casto byva po vysadeni HAK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:07 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq: Nestras s navratem ... Shocked z toho, co mi rikala moje kozni (akne), by se mi melo ztratit cca dva mesice po mazani se tim, co mi predepsala ... Duac gel (ten mam obcas tendence menit za tea tree olej, aktivni latka se stejnymi ucinky), a brala jsem antibiotika Sumetrolim (3x 500mg a 6x 125mg) ... teprv po tech antibiotikach se to vyrazne zlepsilo a zatim musim zatukat ... obcas se sice neco vyhodi, ale zamaznu to Duacem, postupne to "uvada" pak to jeste chvili strasi na obliceji jako zatvrdly flek a pak to zmizi ...

Ale kombinuju to prave s tea tree olejem, mam totiz dojem, ze samotny ten gel mi proste nezabira (uz si ho mazu lokalne treti mesic).

Akne se mi vyhodilo prave po vysazeni HA, ale skoro rok jsem tomu nechavala volny prubeh.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:07 pm    Předmět: Citovat

ilona: přímo s lékem zkušenosti nemám. Jen jsem chtěla napsat, že sem užívala léky zatěžují játra a všechny testy jsem měla vždy v pořádku. takže pokud nemáš důvod myslet si, že nejsou OK nebála bych se.

Jinak Ti mohu jen poradit, že kdyby ti bylo třeba nevolno, nebo cokoliv...kontaktovat lékaře, třeba telefonicky a probrat to s ním.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:28 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Zlatushiq: Nestras s navratem ... Shocked z toho, co mi rikala moje kozni (akne), by se mi melo ztratit cca dva mesice po mazani se tim, co mi predepsala ... Duac gel (ten mam obcas tendence menit za tea tree olej, aktivni latka se stejnymi ucinky), a brala jsem antibiotika Sumetrolim (3x 500mg a 6x 125mg) ... teprv po tech antibiotikach se to vyrazne zlepsilo a zatim musim zatukat ... obcas se sice neco vyhodi, ale zamaznu to Duacem, postupne to "uvada" pak to jeste chvili strasi na obliceji jako zatvrdly flek a pak to zmizi ...

Ale kombinuju to prave s tea tree olejem, mam totiz dojem, ze samotny ten gel mi proste nezabira (uz si ho mazu lokalne treti mesic).

Akne se mi vyhodilo prave po vysazeni HA, ale skoro rok jsem tomu nechavala volny prubeh.

Ja sa nesnazim strasit, ja sa len bojim, pardon. Laughing
Proste si hovorim, ze ked uz obetovat pecen, tak aspon aby to za to stalo a ja sa po dalsom roku neplacala s rovnako bolakovym ksichtom ako teraz. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:28 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Aha, tak dakujem za info. Smile
Ten gel podla mna stal akurat tak za staru backoru, ale to bude asi aj tym, ze mne z tychto produktov nezabera uz nic a stav pleti sa mi stale len a len zhorsuje. Confused
Vyzera, ze bude treba aj nejake taketo pecen-odrovnavajuce skvosty, ale len tak pre info - ma byt ucinok tohto lieku (resp. liekov na akne vo vseobecnosti) po douzivani trvaly? Ci sa uz niekomu napr. akne vratilo, ako tomu casto byva po vysadeni HAK?

Mně tenhle gel zabral- ale já jsem jiný případ.
Vypadá to, že jsi na tom stejně jako můj syn - ten už taky vyzkoušel kdeco - nejdříve úprava stravy, přírodní prostředky, pak chemie z drogerie, z lékárny ..nakonec masti na předpis od kožařky - vše účinkuje tak 2 měsíce - a pak zase vyhrají pupínky. Ted mu právě lékařka navrhla celkovou lečbu isotretionem - jenže je nutné, abych tam s ním příště šla i já - syn není plnoletý a k téhle léčbě je nutný podpis rodičů- což mě překvapilo a navedlo k tomu, abych si o léku zjistila více informací.
Je to něco jiného než léčba akné pomocí antikoncepce - po isotretioninu by měl účinek dlouho přetrvávávat,. Znám paní v mém věku, které se akné objevilo po 35. roku - ale opravdu hrozné, takové ty hluboké, zhnisané cysty, po kterých vznikají jizvy, také užívala tento lék a výsledek byl neuvěřitelný a dlouhodobý . Jenže právě nevím, ja přípravek působí na játra a další orgány. Syn měl podezdření na mononukleozu, některé odběry ji potvrdily, jiné zase vyvrátily... no každopádně mu asi lékařka bude krev na jaterní testy odebírat a pokud by bylo něco v nepořádku, snad nám dá vědět.

Něco o isotretioninu je zde:
http://www.akne-lecba.cz/pro_lekare2.html


Naposledy upravil ilona dne so leden 14, 2012 9:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 9:37 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
ilona: přímo s lékem zkušenosti nemám. Jen jsem chtěla napsat, že sem užívala léky zatěžují játra a všechny testy jsem měla vždy v pořádku. takže pokud nemáš důvod myslet si, že nejsou OK nebála bych se.

Jinak Ti mohu jen poradit, že kdyby ti bylo třeba nevolno, nebo cokoliv...kontaktovat lékaře, třeba telefonicky a probrat to s ním.


Dík za informace.
No jo..když právě s doktory je to někdy těžké.... Confused Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 10:03 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
No jo..když právě s doktory je to někdy těžké.... Confused Rolling Eyes

Svata pravda. Ked som brala HAK, ani ma nenapadlo, ze mam narok na nieco ako pecenove testy u mojho zenskeho lekara. Az ked som isla k obvodacke, ktora mi zistila 2-nasobne zvyseny cholesterol a triglyceridy (po com nasledovala metabolicka ambulancia), dozvedela som sa, ze odbery krvi by mali byt povinne. Setrit kde sa da na ukor pacienta, to ano.
A aj co sa koznych tyka - bola som uz u dvoch a nepomohol mi ani jeden. Akurat tak peniaze to tahalo, az som to vzdala. Rolling Eyes
ilona Arrow Dakujem za info, skusim sa ked tak po tom lieku popytat aj medzi kamaratmi na lekarskej a farmacii, snad sa nieco dozviem. Wink A synovi prajem vela stastia, je to beh na dlhu trat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.