Křivozubova mini fotoreportáž tříletého růstu od nuly
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=77d7dec7440be79d1a39c226147caef0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Křivozub
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 10:34 pm    Předmět: Křivozubova mini fotoreportáž tříletého růstu od nuly Citovat

Upozornění na začátek:kdybyste to chtěli publikovat jinde, tak výhradně na mé svolení. Ale on si už dneska každý dělá, co chce, žejo. Rolling Eyes

Matně si pamatuju, kdy jsem si poprvé nechal, byť jen na úzkém čtverci hlavy vzadu, narůst nějakých 10 cm a pak z toho udělat dredy. Vím jen, že toto bylo někdy v mém 13. roku. Nebyla to žádná volba mezi pro a proti, já jsem prostě ty dredy vzadu chtěl. Ke změně na dredy ale nedošlo, dobrovolně jsem se nechal ostříhat. Cítil jsem se s tím jak idiot (jestli i vypadal, to už jsem nedokázal posoudit).

Zhruba asi rok se nedělo nic velkého, pořád jsem měl krátké. Než najednou přišel impulz. Díky jednomu člověku (Mockrát děkuju, Gabrieli!), který uveřejnil na fórum, kam jsem chodil, odkaz na píseň Jotun od In Flames, jsem objevil krásy metalu. Jeho životnost a energie mě zcela pohltila, nemohl jsem se nabažit této hudby. Jak jsem následující dny patrál vodami YouTube po dalších a dalších metalových písních, narazil jsem na jednu hranou živě, která byla prapočátkem zásadní změny mého života. Sice si přesně nepamatuju název, ale opět to byli In Flames. A já jsem poprvé uviděl dlouhé vlasy na chlapech! Byl jsem šokován, jak dobře vypadá divé máchání dlouhou hřívou sem a tam! A taky jsem obdivoval, jak „drsně“ vypadají jeho hudebníci a posluchači. V té době mi táhlo na 15, a já nad ničím neuvažoval! Chtěl jsem prostě být jedním z nich a k tomuto rozhodnutí náležela i změna porostu z krátkého na dlouhý. Když jsem změnu oznámil v rodině, tak se mi zrovna nedostávalo podpory poznámkou:“Vždyť metalisti kouří a furt někde chlastají, to snad chceš taky žít jako oni?!“ Poté, co jsem jim vysvětlil, že kouřit rozhodně nehodlám a pít budu příležitostně jedno pivo (mimochodem, dodnes si to držím a jsem jenom rád!), mou volbu respektovali a nijak mě nikdo nenutil k tomu, ať se půjdu ostříhat, za což jsem jim dodnes vděčný.

V den mých 15. narozenin jsem se naposled ostříhal na 0.1 mm a uzavřel tak symbolicky jednu kapitolu mého života. A musím říct, že to vůbec nebylo snadné. Nemohl jsem se dočkat, až mi to naroste, byť o jediný cenťák, tak jsem se na to neustále díval. Ale tato cesta, jak jistě všichni víte, nevedla k cíli, proto jsem si po zhruba měsíci dal facku, abych se probudil, a zároveň si dal slib, že se prostě o ty vlasy nejméně rok nebudu zajímat. Po čtvrt roce jsem ale slib porušil a jednoho dne se ve škole zeptal spolusedícího:“Hej, skáčou mi ty vlasy trochu?“ Dostalo se mi uspokojivé odpovědi.

Takhle nějak to vypadalo po půlroce.

Nicméně, po pár týdnech přišla první krize. Začala „mezidoba“ růstu. Vlasy už začínaly být dlouhé na to, aby mi furt padaly do očí a obličeje celkově, ale dost krátké, aby se s nimi dalo něco dělat. Mě se toto nelíbilo, tak jsem dlouho stál před zrcadlem a přemýšlel, zda to mám zahodit. Neznal jsem ještě DV.cz, před kompletním ostříháním mě bránila jenom myšlenka, že jednoho dne budu se vší vervou máchat jako oni. I přes tuto myšlenku jsem si šáhl na střed ofiny a sestřihl si to zhruba o 3 cm. Tohoto rozhodnutí jsem litoval hodně dlouho, snad rok a půl.(Jak to asi vypadalo, když mi to začalo padat do obličeje a tak.) Tak jsem se u matky informoval, co by se s tím dalo dělat. Čelenku, co mi zakoupila, jsem nosil asi další půlrok až rok, než se se situace srovnala. Nějakých pár měsíců po mých 16. narozeninách přišla totiž ona chvíle! Objevil jsem, že už ty moje jsou dlouhé na to, aby se daly dát za uši! Z tohoto faktu jsem byl v euforii pár dní, pořád jsem si s nimi musel hrát.

Už to jde dát za uši!

Pak už to šlo velmi rychle, zachvíli jsem dal většinu vlasů do culíku, akorát mi vypadávaly vlasy z předku hlavy, kvůli sestřihu ofiny, ale to jsem si prakticky dal za uši a nebyl problém. Přišly po sobě momenty jako:„Jé, už mi ani nepadají přední vlasy z gumičky!“, „Tyjo, ta stránka dlouhevlasy.cz, proč jsem o ní k sakru nevěděl dříve?!“ „Páni, konečně můžu skrýt sluchátka fikaně ve vyučování za vlasy!“ nebo „Jéééé, to mě to ale fajně lechtá na těch holých zádech.“. Takové radostné chvíle, které prostě k růstu vlasů patří. To vše se odehrálo v průběhu dvou let. Za pár dnů mi bude devatenáct, a jak se na to tak zpětně koukám, říkám si, že to stálo za to všechny ty trable a slasti. Je fajné pozorovat ty změny, kterých se má osobnost plynule dopouštěla během té doby (např. neposlouchám pouze metal, ale širokou škálu stylů od vážné přes Jazz až k DnB a jiné). Rozhodně si svých DV budu cenit tak dlouho, než mě jednou o ně připraví (možná!) mužské plešatění či jiná událost!

Já a moje háro se s vámi loučí!

Na závěr několik menších údajů:
Den, kdy to celé začlo:4.2.2008
Čas, než začala blbá fáze růstu vlasů:zhruba půlrok od začátku růstu
Čas, než se to dalo dát aspoň za uši:asi rok a půl od začátku růstu
První „velký“ koncert, kde jsem si zamáchal hlavou:31.10.2009 - koncert Firezone, Debustrolu a Törr
Svůj vlasový úkol daný 4.2.2008 jsem splnil o dva roky později.
P.S.:Vá, kteří jste tohle dočetli až sem děkuju za váš čas, doufám, že jsem vám ho nijak nemarnil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 12:50 am    Předmět: Citovat

pěknej článek a musím uznat, že na tý poslední aktuální fotce ti to ohromně sluší Twisted Evil

Naposledy upravil Iwin dne st leden 18, 2012 1:28 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 1:19 am    Předmět: Citovat

tak tomu sa povie zmena k lepšiemu Very Happy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 1:57 am    Předmět: Citovat

super počteníčko, s dlouhýma ti to vážně sekne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 6:35 am    Předmět: Citovat

Super reportáž Smile Tak za dalších pár let se těším na kapitoly "Jak to dorostlo k pasu" a "Na těch kolenech to lechtá opravdu, ale opravdu skvěle" Laughing
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AjaP
41-80
41-80


Založen: 20.2.2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 7:08 am    Předmět: reportáž Citovat

Pěkná reportáž, ta poslední fotka se mi moc líbí, vlasy fakt nádherné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Křivozub
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 8:39 am    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Super reportáž Smile Tak za dalších pár let se těším na kapitoly "Jak to dorostlo k pasu" a "Na těch kolenech to lechtá opravdu, ale opravdu skvěle" Laughing

Hahahahaha, někdo tady jedl vtipnou kaši Laughing Laughing Laughing
Bohužel, dál přes pás to zřejmě nepůjde, nevím, jestli na to mám potřebnou genetickou výbavu a navíc, takové dlouhé vyžadují už kurva dobrou péči, což si já nemohu dovolit Embarassed
Ale ani kdyby to nedorostlo k pasu, tak budu spokojený zhruba do půli zad Smile
P.S.:Na tom, že by to mohl být článek, se už pracuje. Kontaktoval jsem příslušné úřady. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 9:03 am    Předmět: Citovat

To je boží článek Smile Super, že to někoho napadlo tak sepsat, ty fáze růstu, a u kluka se to cení obzvlášť Smile

Jinak mě se vlasatí kluci nikdy moc nelíbili (ovšem od Silvestra obrat o sto osmdesát stupňů Embarassed ) ale na té poslední fotce ti to fakt moc sluší Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 10:08 am    Předmět: Citovat

Tak za 1. moc hezký článek!
a za 2. rozdíl mezi první a poslední fotkou je úžasný! Na první fotce takovej hošík Very Happy a na tý poslední, hm Cool , chlap za kterým bych se otočila...
Dlouhý vlasy Ti fakt sednou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 10:31 am    Předmět: Citovat

Konečně nějaký kluk, kterému ty dlouhé vlasy sluší Smile
Ty jsi takový typ Robert Kodym, sice bych to podle těch prvních fotek neřekla, ale na té poslední to jde dobře vidět. Dlouhé určitě nechat a klidně můžeš mít ještě o kus delší, šlo by to k tobě.
Článek opravdu pěkný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.