ACTA a podobné pokusy o cenzuru internetu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=160c49b70a1ac348fe15773f87dd7f61Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 12:36 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Lalaith napsal:
Já zase zaslechla, že je možná třeba se bát o důležité údaje, jako jsou třeba čísla a hesla k bankovním účtům... Rolling Eyes


Jo to můžeš, ale to se můžeš bát i když se nedělá mediální humbuk kolem ACTA Wink


Jo, přesně tak. Já pořád žiju v tom, že banky to mají tak zabezpečené a šifrované, že tyhle údaje jen tak nikdo nezíská (to samé piny na kartách a tak). A neházela bych na Anonymous veškerou špínu, jenže média prostě něco dávat musí do těch zpráv. Problém je, že lidi, co o tom nic neví, tak tomu věří. Já osobně pochybuju, že nějaký Anonymous, co schodí server, se bude srát do prolomení zabezpečení a tak u bank, aby získal heslo právě k třeba mýmu účtu, kde stejně nic není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:48 pm    Předmět: Citovat

Anonymous nemají v zájmu omezovat lidi, proto nic jako útoky na FB, nemocnice, semafory, účty obyč lidí neplánují. To se z nich jenom tak dělá. A k tomu zabezpečení, všechno tohle vymyslel člověk, což znamená že jiný člověk to může zase obejít Smile

Pokud by se však spustila řádná kybernetická válka, nedivila bych se kdyby zaútočili na na citlivé místa (zabezpečovací systémy, klidně i semafory - když to předem ohlásí, ne uprostřed provozu), a myslím, že bych ani nebyla tak moc proti. Vydupali by si tím nějaký respekt Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 4:12 pm    Předmět: Citovat

(jen pro info, já to vím že jim nejde o účty lidí, měla jsem za to přidat ještě smějícího se smajlíka) Byla to reakce na minulou stránku, kde se ozývalo, co všechno říkají v televizi... Jen je smutné, že starší generace tomu všemu patrně věří... (jasně, ne všichni, ale většina...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 5:37 pm    Předmět: Citovat

Protoze "Za jejich mladych let zadny internety nebyli a vseci se meli radi a proto by ty hnusny internety, co jenom kazi mladez, zfleku zakazali ...." Rolling Eyes

Bohuzel selsky rozum vetsiny spolecnosti trpi "stadnim syndromem": Kdyz to rikaji vsichni, musi to byt pravda ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 5:53 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Protoze "Za jejich mladych let zadny internety nebyli a vseci se meli radi a proto by ty hnusny internety, co jenom kazi mladez, zfleku zakazali ...." Rolling Eyes


Na druhou stranu, najdou se i takoví, kdo internet používat umí a chválí si to. Třeba můj dědeček pracuje (respektive pracoval, než šel do důchodu - teď už si jen občas "pro radost" chodí přivydělávat) v odvětví, kde se technika hrozně rychle vyvíjela, takže mu vlastně nezbylo, než se s počítačem docela na úrovni naučit pracovat. A jemu to nijak nevadilo, protože technické vymoženosti a elektronické vychytávky byly odjakživa jeho velký koníček... Běžně nejen používá elektronickou poštu nebo Skype, ale nemá problém si ani nainstalovat poměrně složité programy a pracovat s nimi nebo třeba stáhnout data z amerických satelitů pro předpověď počasí a zpracovat si je... Smile

Na druhou stranu, když babička z druhé strany rodiny kdysi chtěla fotky a sestřenka řekla, že jí je hodí na flashku, babička zmateně reagovala: "Na jakou plešku?" Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 7:40 pm    Předmět: Citovat

Tak nemyslela jsem to komplexne, ale bohuzel to rika ta "vetsina" ktera je nevic slyset ... Rolling Eyes
Ta druha "polovina" si to necha od cesty a jde probrat novy dil Pojistovny stesti nebo Ulice na chat Laughing

Sama mam v rodine dva extremy: jedna babicka (na pocitaci delala naposledy pred XY lety, kdyz se pocitace zavadely na nadrazi a zapisovala do nich nejake udaje o nakladnich vlacich) si s PC pomerne slusne rychle zacala tykat, vyhledava si recepty, kouka na Prostreno, posila maily ostosest a kazdou chvili mi vola pres skype (ackoliv obcas je to o pomoc a vysvetlit na dalku co presne s tim udelat je obcas sranda Laughing).

Na druhou stranu druha babicka je presne ten typ "na internetu je ho*no, lidi tam po sobe akorat prskaji, resi kraviny a proto tam nechodim, to stejny vidim v televizi" ... bohuzel PC se zdaleka vyhyba a pritom bychom tak mohly byt v kontaktu ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Hitler, ACTA a konečné řešení pirátské otázky (CZ subtitles)

http://www.youtube.com/watch?v=QAzvmEuXMP0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 08, 2012 9:49 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:

Na druhou stranu druha babicka je presne ten typ "na internetu je ho*no, lidi tam po sobe akorat prskaji, resi kraviny a proto tam nechodim, to stejny vidim v televizi" ... bohuzel PC se zdaleka vyhyba a pritom bychom tak mohly byt v kontaktu ...


No, já myslím, že babička má naopak velice přesný odhad a pořádný kus pravdy. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: st únor 08, 2012 10:07 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Jitt napsal:

Na druhou stranu druha babicka je presne ten typ "na internetu je ho*no, lidi tam po sobe akorat prskaji, resi kraviny a proto tam nechodim, to stejny vidim v televizi" ... bohuzel PC se zdaleka vyhyba a pritom bychom tak mohly byt v kontaktu ...


No, já myslím, že babička má naopak velice přesný odhad a pořádný kus pravdy. Twisted Evil


Vše máš dle toho, jak to kdo využívá a pro co. Když použiju tuto logiku, tak ani Face Book není pouze k ničemu, ale má mnoho dobrých vlastností jako internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: st únor 08, 2012 2:06 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Klarusa napsal:
Jitt napsal:

Na druhou stranu druha babicka je presne ten typ "na internetu je ho*no, lidi tam po sobe akorat prskaji, resi kraviny a proto tam nechodim, to stejny vidim v televizi" ... bohuzel PC se zdaleka vyhyba a pritom bychom tak mohly byt v kontaktu ...


No, já myslím, že babička má naopak velice přesný odhad a pořádný kus pravdy. Twisted Evil


Vše máš dle toho, jak to kdo využívá a pro co. Když použiju tuto logiku, tak ani Face Book není pouze k ničemu, ale má mnoho dobrých vlastností jako internet.

Ono vacsina veci bolo vymyslenych preto, aby cloveku nejakym sposobom pomohli, ulahcili pracu, komunikaciu, zivot... A potom pride nejaky blbec a zneuzije to. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.