ACTA a podobné pokusy o cenzuru internetu
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=926327d264ed4f2d528f7c7cf1b0b861Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:38 pm    Předmět: ACTA a podobné pokusy o cenzuru internetu Citovat

Včera byla v Tokiu v tichosti podepsána dohoda ACTA, jejímž účelem je vytvoření mezinárodně platného systému pro vynucování duševního vlastnictví. Pod záminkou zamezení nelegálního kopírování filmů, hudby a dalších děl se snaží o zavedení pravidel na cenzuru internetu. O této dohodě se bude v červnu jednat v Evropském parlamentu a pokud bude odsouhlasena, všechny státy EU budou muset implementovat zákony z ní vycházející. A jaký to bude mít dopad v praxi?

- poskytovatel internetu bude mít povinnost kontrolovat a zaznamenávat každý paket, který kdokoliv po internetu přijme nebo odešle - čili každý náš krok na internetu
- bude zakázáno zveřejnit jakékoliv dílo, ke kterému člověk nevlastní autorská práva - například i zveřejnění rodinné fotky v Louvru před Monou Lisou bude trestně postižitelné (to samé s logy společností - stačí někde fotka billboardu a je to to samé!)
- celníci na hranicích budou mít povinnost prohledávat všechna datová zařízení (počítače, mobily, mp3ky apod.) jestli neobsahují nelegální obsah, a v případě pouhého podezření zařízení zabavit a zničit
- bude zakázáno prodávat elektronická zařízení, která by mohla být použita k tvorbě, uchovávání a přehrávání nelegálního obsahu (například DVD přehrávače budou muset být zabezpečeny tak, aby neumožnily přehrát jiné než originální DVD)
- bude ilegální si i vytvořit jedinou záložní kopii díla, které si člověk koupí (například si zkopírovat film z DVD na pevný disk pro svou vlastní potřebu)

Více informací:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement
http://www.vlastnihlavou.cz/acta/
Plné české znění dohody ACTA: http://www.zive.cz/bleskovky/prectete-si-oficialni-cesky-preklad-dohody-acta/sc-4-a-162117/default.aspx
Překlad do srozumitelštiny: http://piratskenoviny.cz/?c_id=33494


Ještě není nic ztraceno, dohoda musí nejřív projít Evropským a pak i naším parlamentem. Je ale důležité šířit povědomí o tom, co se děje, a ukázat našim poslancům, jaký je názor veřejnosti.

Petice proti ACTA: https://www.accessnow.org/page/s/just-say-no-to-acta
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?fudDFcb&pv=278
_________________
Swooping... is... bad.


Naposledy upravil Jenne dne so leden 28, 2012 7:20 am, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:48 pm    Předmět: Citovat

Bohužel, SOPA a PIPA skončila, ukázala se ACTA, možná taky neprojde, ukáže se něco jiného (usuzuji z toho že petice proti SOPA měla 3 miliony podpisů během pár hodin prakticky a všechno co jsem podepsala proti ACTA se tomu ani neblíží) Rolling Eyes A nakonec budou lidi bojováním proti takovýmto věcem unaveni a něco projde...

Není to nic jiného než tvrdá cenzura, která se ohání tím, že chce zastavit pirátství (proto třeba spousta, hlavně postarších lidí v mém okolí, souhlasí a vesele podporují - ale že třeba i hloupý recept opsaný z knížky co visí na netu budou moct smáznout a paní sousedku co ho tam dala zavřít...)

Protesty například v Polsku jsou hodně kruté, škoda že se v ČR nic takového neorganizuje a "základna" Anonymous je tu minimální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 1:37 pm    Předmět: Citovat

Už v dětství mě děsily utopické sci-fi filmy typu Demolition man, ale současnost čím dál víc začíná tyto filmy připomínat. Mám pocit, že žiju ve zlém snu, ze kterého není možné se probudit Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:07 pm    Předmět: Citovat

Jak teď tak v poslední době sleduju dění ve světě, tak celkem začínám věřit tomu, že konec světa v prosinci fakt bude Twisted Evil neb se zničíme sami Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ono je to taky částečnou ignorací z řad obyvatel... Nechci nikoho ponižovat, ani zlehčovat žádné téma co se tu probírá - ale víc příspěvků přibylo například v tématu Koňský šampon než tady. Na nově pouští radši mazlíka na konec, místo informace o této skutečnosti (bez toho aby vnucovala jakýkoliv názor - nestranně, tak jak by ji měli média podat). Atd atd atd....

Na fb mám několik příspěvků na zdi o ACTA, ale like dostávám spíš když se zeptám "jestli někdo někam večer nejde"...

Je mi z toho občas až smutno.


EDIT: asi řekněte, že toto je server o vlasech, ale myslím že i tady by se našlo spoustu "závadného" obsahu, takže se vás to také týká Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:29 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že hodně lidí se bojí vyjádřit se, protože tohle je dost vážná věc. Já jsem rozhodně proti schválení, a budu proti tomu, jenže se obávám, jak tu už bylo zazněno, že časem se lidi unaví a přestanou protestovat a nakonec to stejně projde. Popravdě když se zamyslím nad tím, jakej je dneska vlastně svět, je mi dost smutno a obávám se o normální budoucnost. Internetem to začne, a čím to skončí? Rozhodně se nechci dožít toho, že mi na hranici vezmou mobil a projedou v něm všechno co tam mám, to samý s mp3 přehrávačem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Ale právě kvůli tomu prapodivnýmu českýmu strachu se vyjádřit (který tu zbyl ještě z dob totality) takovéhle věci můžou projít a procházejí. Člověk má plné právo se bouřit, když se vláda snaží prosadit zákony, které jsou neslučitelné s ústavou - tak má vypadat demokracie, ne to že se jednou za pár let rozhodnu, který prase protlačím do vlády tentokrát a tím to pro mě hasne...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:41 pm    Předmět: Citovat

Já to sleduju, petici sem podepsala...ale myslí, že lidí co se o to nějak víc zajímají je bohužel menšina a to i mezi mladou generací.
Známá se nedávno na facebooku rozčilovala, že jí chce někdo schodit facebook , tak jsem se jí snažila vysvětlit o co jde, ale těžko říct, jak to pomohlo Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:41 pm    Předmět: Citovat

Jo já vím, ale s tím že se lidi bojí asi my moc neuděláme. Ale je nás tu dost mlasých a uvědomělých na to, aby jsme se vyjádřili co je nám proti srsti. To, že u nás demokracie moc nefunguje podle mě dáno minulým režimem, trochu strachem, a taky i leností, protože dřív se všechno rozhodovalo za nás. Tu dobu jsem sice úplně nezažila, ale nechci aby to bylo zase zpátky, ať už v jakýkoliv podobě.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:47 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Jo já vím, ale s tím že se lidi bojí asi my moc neuděláme. Ale je nás tu dost mlasých a uvědomělých na to, aby jsme se vyjádřili co je nám proti srsti. To, že u nás demokracie moc nefunguje podle mě dáno minulým režimem, trochu strachem, a taky i leností, protože dřív se všechno rozhodovalo za nás. Tu dobu jsem sice úplně nezažila, ale nechci aby to bylo zase zpátky, ať už v jakýkoliv podobě.


Jo, a to se právě stane, pokud takovýhle opičárny projdou Evil or Very Mad Svoboda slova půjde do háje a všichni se budou ohlížet přes rameno a bát se něco říct... nepřipomíná vám to něco?

Musíme se bránit. V Polsku demonstrujou a protestujou. V USA už částečně něco dokázali - pohřbili SOPA a PIPA. Tak co my???
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.