Jak barvit hennou nazrzavo, když mám tmavé odrosty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=45095330b00e9a6449e3d20e1d683b89Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:47 pm    Předmět: Citovat

Angelina97 napsal:
Tak ju, díky všem za rady Smile ..Tak já něco zkusím a uvidím jak to dopadne. Já si právě vždycky myslela, že ta čistá henna chytá do červena, nebo červenohněda a né do zrzava. Jaký je tedy rozdíl mezi čistou hennou a měděnou hennou, když ta čistá chytá do zrzava? Shocked Smile


Ona každá henna chytá jinak, záleží na výrobci. A taky jaké máš pigmenty ve vlasech, čím tmavší vlasy, tím chytá henna červeněj.
Čistá henna,bývá ta nejkvalitnější ze sklizně, jemně mletá a barví hodně výrazně.
Po více vrstvách může tmavnout, ale to jde omezit barvením hlavně odrostů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Angelina97
0-7
0-7


Založen: 1.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:54 pm    Předmět: Citovat

Ahá, no na těch jejich stránkách právě mají tu čistou, a pak ještě měděnou. http://web.telecom.cz/lamda/produkt-henna.html#navod tak nějak nechápu v čem je vlastně rozdíl, když ta čistá je zrzavá tedy, to aby se v tom čert vyznal Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:59 pm    Předmět: Citovat

Tak konkrétně ta jejich měděná má ve složení různé další bylinky, takže proto ta barva není tak výrazná.
V sáčku je jenom henna (lawsonia inermis). Aby barvila do zrz a nešla do červena, je dobré ji zalévat buď tím čajem nebo jenom vodou, vlažnou a přidat ten citrón, případně olej nebo kondicionér. Ve vlasech mít tak ty 3 hodiny.
Ale to už tu najdeš v různých tématech nebo u toho, co kdo používá.
Toto je moje osvědčená kombinace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 9:03 am    Předmět: Citovat

Podívej se na složení - když tam najdeš jenom Lawsonia intermis, je to ta nejkvalitnější henna, co barví nejvýrazněji. Podle místa původu jde některá víc do oranžova (do zrz), některá víc do červena, nebo do zrzavohněda, ale vždycky je to ta nejvíc barvící henna, co si můžeš dát na hlavu. Pokud jsou v ní příměsi jako kurkuma, heřmánek, cassia, výsledná barva bude světlejší a henna bude barvit slaběji. Pokud je v ní indigo, bude barvit spíš dohněda.
Přesný odstín záleží na tvých vlasech - jednak na původní barvě (u tebe na odrostech), jednak na tom, co jsi s nimi dělala (barvení, odbarvování). Někdy je potřeba hennu trochu navrstvit, to znamená obarvit víckrát třeba po 3 dnech, nebo po týdnu, aby ti chytla i na odrosty.
Mrkni do tohohle vlákna: http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-henna-a-hennovani.html je to dobrý rozcestník do dalších vláken o henně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 9:54 am    Předmět: Citovat

Prosím o přesun do některého obecnějšího vlákna - Henna na chemicky barvené vlasy a naopak?Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Angelina97
0-7
0-7


Založen: 1.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2012 5:41 pm    Předmět: Citovat

Tak jo, děkuji moc všem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Isabell
8-20
8-20


Založen: 18.2.2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 8:40 pm    Předmět: Citovat

Angelina97 napsal:
no nechci nic svítivého oranžového, takovou světlo zrzavou ne, nějakou tmavší..no a nebude ta čistá henna dočervena? červené vlasy nechci Sad


Ahoj, píšu asi pozdě a už jsi určitě něco vymyslela!! Smile)
Ale kdyby náhodou ne, četla jsem, že jedné slečně pomohly na zesvětlení zábaly (citronová šťáva na již nabarvené vlasy )nebo :
1 lžíci domácího (surového) medu, šťávu z půlky citrónu a trochu kondicionéru, někdo ještě radil skořici ale moc lidí to nepotvrdilo.
(Slečna pak psala, že jí vlasy krom toho, že jsou ještě více vyživené tak se i prý i dost zesvětlily )
tak snad ti to nějak pomůže! Smile
Jinak přímo při barvení, aby ti henna nechytla do červena přidej šťávu z citronu, pomáhá to na světlejší výsledek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magdarinka
0-7
0-7


Založen: 7.4.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2014 10:29 am    Předmět: Re: Jak barvit hennou nazrzavo, když mám tmavé odrosty Citovat

jitty napsal:
Angelina97 napsal:
Ahoj holky, teprve s hennou začínám a potřebovala bych poradit. Mám chemicky barvené vlasy, svojí původní barvu mám takovou středně hnědou a chtěla bych mít zrzavé vlasy. Asi před třičtvrtě rokem jsem měla vlasy barvené na blond, pak jsem je přebarvila na hnědo a od té doby nebarvila a nechala je odrůstat. Chtěla jsem přejít na hennu, aby se vlasy zregenerovaly a tak jsem je teď nabarvila měděnou lamdou. Na délky, které byly předtím barvené chytla hezky dozrzava, ale na těch cca 10 cm odrostů u hlavy vůbec Sad ..Tak bych se chtěla zeptat, zda někdo odbarvuje odrosty chemicky a na délky dává hennu, nebo jak to dělá, když chce barvit hennou, jako já nazrzavo, ale své původné vlasy má tmavé a henna na ně nechytá.
Předem díky Smile


Ale neboj ona chytá, zkus lamdu v sáčku a budeš to mít zrz celé. Ta v krabičce je slabá. Dá se to pak míchat se zlatou blond hennou a i na přírodních vlasech je z toho zářivá zrz.
Kombinaci odbarvování a henny nedoporučuju, protože pak jsou vlasy hodně vysušené a některá barva si s hennou nesedne a můžeš mít zelené vlasy.(nebo hůř)
Wink

Ahoj, chtěla jsem se zrovna pozeptat ve fóru, když jsem narazila na slečnu, mám stejný problém, na chemicky zesvětlené vlasy mi henna chytala krásně do oranžova až, ale jak to nechávám odrůstat dělá se tam takový předěl (možnost vidět na mojí fotce, výrazné mám už jen konce) a už to není tak výrazné.. Ale říkala jsem si, že kdybych si dala třeba na měsíc, dva pauzu od henny a potom bych vlasy projasnila chemickou barvou/přelivem, postupem zase přešla na hennu.. Bylo by to možné? Protože vím, že kombinace chemické barvy a henny je často hrozně riskantní, ale dočetla jsem se, že to záleží na obsahu těžkých solí v henně, nevím jestli v Lush henně, kterou používám já, jsou.. Jde mi jen o to, aby mi po těhle operacích na hlavě nějaké vlasy zůstaly, už tak to není žádná sláva. Very Happy Děkuji moc za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mejtyka
0-7
0-7


Založen: 14.4.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 10:31 am    Předmět: Citovat

zdravím mám docela zajímavý problém, jen nevím, jestli sem píšu dobře Very Happy jde o to, že mi henna chytá na konečky mnohem tmavej než na zbytek vlasů, je to hodně tmavá hnědá a zbytek mám zrz Very Happy nevíte v čem může být problém? Používám jen čistou hennu zalitou ibiškovým čajem s kapkou octa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 11:30 am    Předmět: Citovat

Nejspíš to bude mít dvě kombinovaný příčiny - zaprvé henna s víc vrstvama tmavne, a konečky mají před vlasama blíž k hlavě v těch vrstvách docela náskok. A pak taky konečky bývají narušenější/poréznější, a ta barva se tam zažírá líp. Já to řeším tak, že vždycky jednou hennuju celou hlavu a při příštím hennování jenom odrosty (jako nevadí, když se to dostane trochu i do dýlek, zase se s tím nijak zvlášť nepiplám, ale hlavně se snažím, aby se to nedostalo až do konečků) a barva vypadá celkem jednotně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.