Jak barvit hennou nazrzavo, když mám tmavé odrosty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ebd70106ce85403148bcf3ead97e3f42Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mejtyka
0-7
0-7


Založen: 14.4.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 12:07 pm    Předmět: Citovat

to mě nenapadlo na tom asi něco bude Smile a když to nenanášíš na celé vlasy, tak jak to potom zabalis?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 10:34 pm    Předmět: Citovat

Balím to stejně, jako když barvím celou hlavu - akorát tý směsky udělám podstatně míň a nanesu ji jenom k hlavě (docela se mi osvědčilo ji dělat řidší a dávat na skoro suchý vlasy, vlásky ji líp nasáknou a snáz zůstane, kde má bejt a nerozleze se úplně po celý hlavě. Jako něco se určitě pokaždý dostane i do dýlek, ale rozhodně ne v takovým množství jako při normálním hennování. No a pak normálkě tak nějak smotám přebytečný vlasy a narvu to všechno pod igelit a pod vlněnou čepici. Ale fakt se s tím moc nemažu, že bych nějak pracně oddělovala prameny nebo tak něco, prostě naflákám na kebuli ke kořínkům, pak zabalím vlasy a jdu spát - a ráno smeju. A nějak výrazně flekatá kupodivu nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mejtyka
0-7
0-7


Založen: 14.4.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2014 8:45 am    Předmět: Citovat

tak mam vysledky Smile Zastrihla jsem konecky a hennovala jsem svetle vlasy u hlavy a myslim, ze jsem se konecne hnula z mista...jeste tam trochu rozdil videt je, ale casem se to snad sjednoti uplne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knirac
0-7
0-7


Založen: 9.8.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 4:54 pm    Předmět: Hnědá --> zrzavá? Citovat

Zdravím,
mám vlasy barvené naposledy na začátku července chemickou barvou (přeliv) od kadeřnice, předtím jeden přeliv z drogerie, předtím jeden od kadeřnice a úplně před tím jen zrzavý melír na mojí přírodní barvu. Ale i po třech přelivech vidím, jak mám zničené vlasy, děsí mě hlavně strupy na hlavě a padání...
Moje vlasy nebyly nějak super ani před tím (lámavé konečky, ultramastné) - nicméně jsem se dozvěděla o magických vlastnostech henny a tak mě napadlo po ní skočit.
Od přírody mám hodně jemné (kluzké), rychle mastící se vlasy bez objemu, tak by henna byla asi dobrá.
Ale k věci. Mám takovou neidentifikovatelně hnědou barvu vlasů, něco mezi střední hnědou a tmavohnědo-šedou (na sluníčku se mi dost vyšisují, HODNĚ záleží na světle) a přála bych si zrzavou - pokud možno v těchto odstínech
nicméně jsem četla, že henna nezesvětluje, ale jen ztmavuje. Tak by mě zajímalo, jestli moje barva vlasů ještě spadá do kategorie "světlých" nebo "tmavých" (s ohledem na jejich strukturu a tak) a jestli by bylo možné docílit co nejpodobnějšího výsledku. Nebojím se klidně výraznější barvy.

Moje přírodní barva, orientačně:


Můj aktuální stav:






Můžete mi, prosím, doporučit nějakou hennu, nejlépe i postup (příměsi apod.)?
Děkuji mnohokrát! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 5:40 pm    Předmět: Citovat

fúha, to je hotový román Very Happy
v každom prípade, povedala by som, že na farbenú časť ti henna chytí určite, ale počítaj s tým, že odrasty zafarbí o čosi slabšie... odrastené vlasy môžeš aj trocha zosvetliť (mám podobnú prirodzenú farbu ako ty, a na odrasty občas používam sprej more blond od baley)
neviem, akú značku plánuješ použiť, ale na tvojom mieste by som nefarbila s čistou hennou, skôr by som ju zmiešala s bezfarebnou, pol na pol, prípadne by som dala viac tej bezfarebnej... ak to náhodou chytí príliš svetlo, tak sa to dá dofarbiť, tmavá sa ovšem sťahuje o dosť horšie...
no a pre podporu ryšavej sa odporúča hlavne pridať citrón, viac o prímesoch sa ale môžeš dočítať tu: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1309, prípadne aj tu: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=5305
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knirac
0-7
0-7


Založen: 9.8.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 6:29 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rychlou odpověď Smile
Čili si mám koupit měděnou a neutrální, třeba http://hennecolor.patriotcaffe.cz/shop/praskove-barvy/15-barva-na-vlasy-mdna-.html a http://hennecolor.patriotcaffe.cz/shop/praskove-barvy/14-barva-na-vlasy-neutral.html , smíchám je dohromady, přičemž tam dám více té neutrální. Přidám citrón a olivový olej. Má ještě nějaká přísada výraznější vliv na zesvětlení? Našla jsem zelený čaj, je to možné...?
Jak je to s barvením obočí? Lze použít tu samou barvu nebo je potřeba si koupit speciální přípravek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 6:37 pm    Předmět: Citovat

knirac: Na zesvetleni funguje dat jen mene te barvici slozky (v tomhle pripade medene henny). Vylozene zesvetlujici ucinek nema takhle nic ... mozna jen rozdelavat hennu jen s vodou, jenze to pak chyta spise do hnedozrzave nez do zrz.

Co do barveni oboci, zkusit to muzes, ale pocitej s tim, ze henna chyti i na kuzi a nemusi jit az tak dobre dolu. Osobne se barvim hennou na cerveno a mam tmave oboci a nijak se to nerusi ... tak bych to az tak moc nehrotila asi ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 6:50 pm    Předmět: Citovat

knirac: obočie by som nefarbila, tie farebné rozdiely vnútri a na slnku tam nie sú bohviečo... navyše sa môže stať, že sa tej farby už nezbavíš, a budeš musieť počkať, kým ti tie chĺpky nevypadnú a nenarastú druhé... z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že celkovo to nie je bohviečo

o zelenom čaji som teda ešte nepočula, ale skúsiť môžeš Smile prípadne sa ešte dáva kurkuma (ide do žlta), alebo môžeš zalievať harmančekovým čajom.... inak ma nič ďalšie nenapadá...
btw, vlákno "čo všetko pridávate do henny" si si pozrela? možno tam budú nejaké ďalšie tipy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knirac
0-7
0-7


Založen: 9.8.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 8:30 pm    Předmět: Citovat

Díky za komentáře! Smile
Koukala jsem, co všechno jde přimíchávat... A je toho opravdu dost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne srpen 10, 2014 12:34 am    Předmět: Citovat

knirac: Jeste k tomu oboci ... chemicka barva je hrozne tvrda co se tyce barevnostniho rozdilu (viz posledni fotka), henna je v tomhle mnohem mekci, zejmena proto, ze se jeji barevnost meni s podminkami. Uvnitr da vlasum sytejsi barvu (byt trosicku tmavsi, protoze nikdy nezesvetli) ale na slunicku se krasne rozzari (a ano, tam to opticky svetleji vypadat muze, ale je to prirozene). Taky prechod mezi barvenymi/nebarvenymi vlasy (odrosty u hlavy) je mnohem jemnejsi a do stavu jaky mas nyni (hnede odrosty se zrz delkami) se osobne dostanu tak po dvou mesicich lenosti se nabarvit. Po mesici jeste nikdo ani nepozna, ze uz je to mesic a vlasy mi rostou docela rychle (cm/mesic).

Takze jedine sama pozitiva a jak tu radil nekdo nade mnou, urcite zacit na svetlejsi barve a propracovat se k tmavsi. Je to jednodussi nez jit opacne, i kdyz zdlouhavejsi, na druhou stranu muzes barvit casteji, protoze ti to vlasy neznici. Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.