Folklor

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1483c03891b0df2f96307414359ce897Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ájulinka
81-160
81-160


Založen: 2.4.2008
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 7:29 pm    Předmět: Folklor Citovat

Ahoj,moc mě překvapilo, že tu vůbec není žádné folklorní vlákno, ač jsem si všimla, že spousta z vás má k folkloru blízko... =) Tak tímto ho zakládám =) Byli jste někdo teď o víkendu na Národním krojovaném plese FoS ČR v Praze?
_________________
Zřídka se naplní štěstí plánované, štěstí se prostě někdy stane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 9:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj!
Na krojový ples jezdím do Vlčnova (Slovácko). Nevím jestli znáš, ale je to docela proslavené každoroční jízdou králů. Letos jsem bohužel nebyla, musela jsem se učit na těžkou zkoušku, tak mě to mrzí. Pokud máš fotky z pražského, určitě hoď odkaz, moc ráda se pokochám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medová Elyshabet
0-7
0-7


Založen: 8.3.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 10:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Smile
Jsem ráda, že zde takovéto vlákno vzniklo. Na krojované plesy sice nechodím, ale u nás na Valašsku se pořád něco děje, ať už vynášení Mařeny, nebo Svatojánské noci - když je příležitost, kroj obléknu ráda Smile
(PS: fotky z pražského plesu by mě taky zajímaly Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Anetka*
41-80
41-80


Založen: 13.8.2009
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 12:35 pm    Předmět: Citovat

Tak já se hlasím, folklor mám taky moc ráda. Smile Žiju na valašsku a k folkloru mně od malička vedl tatínek. Někdy před asi 6 lety, když sem už trochu šmidlat uměla sem začala chodit do cimbálovky a hraju doteďka. Bohužel, teď si budu muset udělat pár let pauzu, protože jdu na konzervatoř a tam mi cimbálku jaksi moc neschvalují. Confused Toš abych se snad naučila pořádně tančit. Twisted Evil Na krojovaném plese sem eště nebyla, mosím to napravit... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medová Elyshabet
0-7
0-7


Založen: 8.3.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 3:37 pm    Předmět: Citovat

A to si říkají konzervatoř, když postrádají tak zásadní nástroje? No kam to ten svět spěje.. Smile

Tančila jsem nějakou chvilu v Radhošti, což je folklórní soubor, takže tanec mohu jen doporučit, je to skvělý zážitek, zvláště s šikovným tanečníkem Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

Milovníkům folkloru bych si dovolila doporučit blížící se akci, jednu z nejvýznamnějších u nás - mezinárodní dudácký festival, který se koná ve Strakonicích vždy jednou za 2 roky: letos to bude 22.-26.8. Jako vždy se sjedou dudácké soubory z celého světa a nouze nebude ani o ty tuzemské. Určitě si nenechte ujít, je to skvělý zážitek! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medová Elyshabet
0-7
0-7


Založen: 8.3.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 9:20 pm    Předmět: Citovat

Díky za skvělý tip, rozhodně bych si to nenechala ujít, kdyby se mi to nekřížilo s jinou, na pevno domluvenou akcí Sad
Nicméně to mi připomíná (a zároveň se chci taky pochlubit) že jeden můj známý je perfektní gajdoš Smile Jen škoda, že tento nástroj byl dlouho takto opomíjen.
Teď mi alespoň připadá, že některé současné skupiny (zejm. metalového žánru) se snaží gajdy (i dudy) do jejich muziky zakomponovat a to jsem jen ráda. Mimochodem, pokud máte někdo v plánu tam jet, nezapomeňte vzít s sebou dokumentační přístroj, ať se pak mohou ti, kterým se tak nepoštěstilo, alespoň pokochat obrazově.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Anetka*
41-80
41-80


Založen: 13.8.2009
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 10:04 pm    Předmět: Citovat

Medová Elyshabet, ale já nehraju na cimbál. Smile Oni můj nástroj nepostrádají (mimochodem, na konzervě mají i cimbál), ale nechcou abych hrála v cimbálce protože bych si lajicky řečeno kazila styl. Smile a astrid, já sem kdysi hrála s muzikou ve Strakonicích, myslí, že to bylo něco jako Strakonický dudáček. Hráli sme tam tři roky za sebou a bylo to tam fajné. Smile Bohužel už ani v této muzice nehraju, ale myslím, že tam mají letos namířeno zas, pokud ta akce už ovšem neproběhla... Smile
edit: teď sem si vzpoměla, že mi myslím říkali, že letos jedou do Strakonic 2x, takže by se teoreticky mohli objevit i na té akci v srpnu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.