transformace na hybridního vegana - NEED HELP!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=56fc5ec027ae0abeeaaec283f1427c43Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 12:39 pm    Předmět: Citovat

bianka, když já sem to na sobě během prvního týdne fakt poznala, že to zažívání se citelně zlepšilo, já mám jinak spalování hrozně pomalý, ale bez mlíka a sýrů najednou chodim denně, nejsem tak nafouklá... no konec o mém vylučování, ale prostě je to posun k lepšímu. taky sem konzerva a najednu stranu se toho i trochu bojim, protože od mala vyrůstám v tom, že mléko je zdravé, ale ve finále necítím po něm nijakou potřebu (třeba po ovoci občas tělo křičí, tohle je zatim v pohodě). pravda kefír a kozí kefír mi na zažívání dělal dobře, zas si řikám, že občas si ten kozí dopřeju, to sou všechno české biofarmy... asi nějakou navštívim, ať vim na čem sem. a co se týče těch sušených mlík, to mě štve taky, samý přídavky čehosi. v podstatě nevim, co to dělá ve zdravý výživě Very Happy ale na druhou stranu, přes týden piju od alnatury nebo nic, a dvě kafe o víkendu mě nezabijou.
jinak sem si koupila sojagurt, takovej ten trikolor, vim, že sem ho už kdysi měla a nechutnal mi, ale řikala sem si, chutě se mi změnily... no a pak čtu složení a jako barvivo tam sou karmíny... tak kua k čemu to dělaj pro vegany (ono to teda nemá certifikát, ale běžnej člověk to podle mě nejí), když do toho pak naserou broučky... omlouvám se za prudší slova, ale mě vám to nějak nakrklo....
morgiš, počkáš, nebo tam šupneš kostku ledu Very Happy a nebo si to umícháš vedle se studenou vodou Wink a pak to tam naliješ jako mlíko klasický. na tu chuť si musí člověk asi zvyknout, řikám, dřív mi ta chuť taky nechutnala, poblila bych se, koupila sem si jednou sojový vanilkový mlíko a vypila ho máma... ale najednou se mi to v mozku zvrhlo Very Happy
nicole: zajíce sem teď viděla i v letáku lidl, ale když sem ho tam předtim sháněla, tak nebyl, asi jen když maj akci a pak prodávaj zbytky...
tu firmu omrknu, mně totiž obecně karbanátky běžně dostupný (většinou sojový) fakt nechutnaj, je to suchý jak troud a dusí mě to, navíc chuť nic extrovního. nabídka u nás (v porovnání s tofurkeyem Very Happy ), je celkem omezená ve smyslu polotovarů. když si doma budu chtít uvařit, super, seitan, tempeh, robi... toho mají u nás ve výživě kvanta. ale co se týče něčeho jen tak rychle na pánev, gril, do ruky, většinou je to sojové.
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 12:48 pm    Předmět: Citovat

nekupujete někdo přes net když sme u toho? tyhle věcičky? u nás ve zdravé výživě toho maj dost, ale jak je to kamenná prodejna, je to pekelně drahý.
jo a dělala sem si svíčkovou se smetanou z dm.. sice drahá, ale pecka Smile na chuti to není skoro poznat Wink a místo masa tam mám pár kostek soji a celý žampiony Very Happy to je takovej malej typ Very Happy
a neděláte někdo vegan cheesecake? na netu je pár receptů, chci nějakej zkusit, ale kdybyste měl někdo něco osvědčeného... Wink

a malý OT: ještě mě napadá, pozor na kefír z lidlu, litrovka, super příchutě (pečený jablko a tak). asi před dvouma třema měsícema to máma poprvé přtáhla dom, tak sem se na to s chutí vrhla, loknu si, pak až čtu složení ( u malejch jogurtů si bacha dávám, tam sem zvyklá, ale u litrovýho kefíru sem to fakt nečekala)... je zahuštěnej želatinou.
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 1:14 pm    Předmět: Citovat

tak to veto je to, co sem měla na mysli tim suchym a dusivym.... nějak je nekupuju moc často, skoro vůbec Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
a neděláte někdo vegan cheesecake? na netu je pár receptů, chci nějakej zkusit, ale kdybyste měl někdo něco osvědčeného... Wink

Kdybys nějaký vyzkoušela a osvědčil se ti, dáš sem odkaz nebo recept, prosím? Ještě jsem nikdy neměla ani ten normální, protože nesmím některé ingredience, tak bych ráda vyzkoušela ten veganský. Akorát si úplně netroufám pustit se do něj naslepo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bianka
41-80
41-80


Založen: 2.11.2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 8:00 am    Předmět: Citovat

Morganno, když já mam právě ráda horký kafe a když jsem si do něj dávala mlíko, stejně jsem si ho stavěla převařit na sporák. Jak si o kafe nepopálim "hubu" tak to neni ono Very Happy Teda krom toho ještě když si dam do kafe mlíko, tak pak - obvzlášť po ránu - pěkně chrchlam.

tiborMel, já taky mléčný výrobky hůře trávim. Sojagurt mi chutná ten s musli. Zrovna včera jsem ho jedla. Složení jsem radši nečetla, ale nic načervanalýho tam nebylo, tak snad ani ty broučci. To je zajímavý.... máma mi to o víkendu hlásila jako obrovskej objev, že některý potraviny jsou obarvený broučkama. Jestli prej to vůbec vim Smile
Přes net nekupuju.... možná to někdy zkusim. Kdybyste měl někdo tip na e-shop s dobrýma cenama, budu vděčná Wink
Svíčkovou taky dělávam se sojovým masem. Jen jsem líná se dělat s knedlíkama, tak k tomu povařim ty bramborový noky a taky to neni špatný.
Nezkoušel jste někdo dělat celozrnný knedlíky. Já asi před třema lety.... No... drobátko se sdrcly a chutnaly asi jenom mě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bianka
41-80
41-80


Založen: 2.11.2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 8:11 am    Předmět: Citovat

Jé já hledala ty vegan cheesecake a nabídlo mi to jsem tyhle stránky...

http://veganka.cz/vegan-cheesecake/

šikovný, že jsou tam videorecepty, ale maj i zajímavej nápad...

http://veganka.cz/veganska-vecere/praha/

Jen bych tam asi nešla neb si jako kuchařka zrovna moc nevěřim a nedovedu si představit, že své výtvory někde nabízim Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

na stránky veganka.cz sem taky při hledání narazila, akorát se mi nechce mlít s vločkama Very Happy sice teda ještě ani nevim, kdy ho chci dělat, ale spíš chci najít sympatickej recept Wink protože jednou za čas tenhle dort je nepřekonatelnej. jinak co sem tak vypochopila, sou to nejen vegani, ale i konťáko hledači (četla jsem o nich minule v nějakém novém prostoru nebo reflexu mám dojem, vybírají z kontejnerů vyhozené, ale použitelné jídlo), co si o tom mj. myslíte? mně třeba přijde ta myšlenka dobrá, sama sem naštvaná nad tím, co se vyhodí, můj bratr je ukázkovej výplod dnešní doby, nakoupim, nechám zplesnivět, vyhodim. a mě to hrozně štve... já to do sebe kolikrát radši narvu přes moc, i když mi to nechutná, než abych to vyhodila. přítel je naštěstí to samý. proto chci jednou i vlastní slepice. takže dnešní doba a tohle mrhání jídlem, kor když na druhý polokouli je hlad a bída, mi leze krkem (viz poslední článek o tunách prošlých ryb... sakra, to se nemůže o těch pár tun míň toho vylovit a zabít? to se musí takhle hamtat?). vim že tim už hodně odbočuju od tématu, ale tak Very Happy sama sebe si teda nedovedu představit, jak lovim v kontejneru, ale opět, to sou ty předsudky... na druhou stranu se snažim nepřebírat třeba zeleninu a vzít i ty ošklivější kousky, který nikdo nechce, nebo si s klidem koupim věc s prošlou minimálkou. to mi problém nedělá...

jinak na pohled hezkej cheesecake je tuto: http://veganotic.blogspot.com/
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 12:13 pm    Předmět: Citovat

Ti freegani (nebo jak se těm vybríračům konťáků říká) mají můj obdiv, ale sama bych do toho asi nešla. Už jen kvůli těm zábranám, co všechno ostatní se v tom kontejneru válí a válelo a o co všechno se to ještě použitelné jídlo zamatlalo a o co všechno se "kontaminovalo". Já vím, něco je zabalené a něco se dá umýt, ale i tak, bála bych se toho, že si takhle jednoho krásného dne uženu něco nepěkného a skončím v nemocnici na kapačkách.
Jinak taky jsem proti plýtvání, fakt nerada vidim, že někdo vyhazuje třeba den-dva prošlé jogurty, těsto, které mu zbyde při pečení nebo že rovnou vylije mléko, které sice není prošlé, ale dopředu ví, že ho nestihne spotřebovat, ale to horší ovoce nebo zeleninu bych si v obchodě nekoupila - přebírám a vybírám i když vím, že to horší pude do kontejneru. Už jen proto, že za to "horší" zaplatím ty samé peníze jako za to, co si vyberu pěkné a opravdu nemám na to, abych si koupila třeba horší papriku a druhý den zjistila, že mi přes noc v lednici nahnila a já jí můžu zvesela vyhodit.
Nicméně, Tibor, máš můj obdiv a držím ti palce Wink Sama bych se taky ráda někdy zveganizovala, ale zatím nechávám osudu, jestli se mi to podaří - chutě, finance, čas na přípravu vlastního vegan jídla, veganské možnosti u nás... Rolling Eyes

Edit: Ohledně těch prošlých ryb - hamtat se "musí" Confused Protože pokud rybáři prodají vše, co naloví, logicky z toho mají větší zisk a už je jim jedno, že se hromada těch ryb nespotřebuje a vyhodí (škodný na tom bude ten, kdo je od nich nakoupil, ale je už to zajímat nemusí). Je to smutné, ale je to o penězích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 12:25 pm    Předmět: Citovat

On je dost problém s všemožnými normami na potraviny apod. a třeba pro restaurace a supermarkety je prostě levnější a výhodnější to vyhodit, než to dávat např, někomu a zkrmení nebo tak něco...
Takže ti freegani (díky Taru, já si nemohla vzpomenout, jak se jim říká...) často žijí z kontejnerů za hospodama, za supermarketama, kdy se dají prý najít opravdu téměř netkuté potraviny. Myslím si, že to bude čím dál častější v mnoha zemích (s nějakou prohlubující se s krizí + s nějakým řpípadným ekologickým cítěním)
Taky nevím, jestli byhc do toho šla (teda vím, spíš ne, ale pro případnou nouzi není špatné o tom vědět).
Ale to plýtvání je prostě na prd, je teda pravda, že v okolí moc plýtvajících lidí nemám a sama si na to dávám hodně velký pozor. Ale občas se taky stane, že nám něco zplesniví (většinou je to zelenina, u které jsem si v obchodě nevšimla, že je třeba nějak promáčklá a tak) Sama občas koupím věc, která je prošlá (pár dnů) a je se slevou - když vím, že ji hned sním a nepodléhá nějaké zkáze.
(Vím, že jsem ve veganském vláknu, ale často brávám v Kauflandu sýry třeba s 50-70% slevou - které už u pultu nemůžou prodávat, ale ještě nejsou rpošlé. Většinou vím, že je večer zbaštíme k večeři nebo k vínu, brávám nějaké lepší sýry, které bych za plnou cenu nekoupila).

Jo a nejhorší je to na dětských akcích - člověk fakt kolikrát neodhadne, kolik toho ta děcka snědí a prostě zase než aby měli hlad, tak člověk nakoupí víc a co pak s tím, že?!? To potom blahořečím komposty u chaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kájuš
0-7
0-7


Založen: 26.9.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 4:03 pm    Předmět: VEGAN cheesecake Citovat

Tak holky, jsem nadšená z toho že mám tu čest se setkat s dalšími vegany Smile Tedy já tak úplný vegan nejsem - med jím, vajíčka jím, ale jen když jsou od babičky, která má slepičky ve výběhu a jsou krásné a zdravé. Zkoušela jsem od známých kravské BIO mléko, ale stejně mi nechutná a přijde mi to zbytečné do sebe cpát něco, co má jen podpořit ten strašně rychlý růst télatka v krávu Very Happy (možná proto je rakovinotvorné, podporuje dělení buněk)...no dost už věcí o mně. Smile

Dělala jsem jednou vegan cheesecake ségře k narozeninám a strašně moc nám zachutnal Wink je podle tohodle videa:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=Fnvltzn14fA

Akorát jsem nesehnala kokosové sladidlo, tak jsem ty jahody na tu nejschvrnější vrstvu rozmixovala s kokosovým mlékem..a protože jsem nechtěla kupovat drahé kešu oříšky (stačili vlašáky a pekany do krusty), tak jsem koupila 2x bílé tofu a rozmixovala, osladila javorovým sirupem a šlo to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.