Filtrovaná voda
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61a1a7936a1e86462624a7b527025edeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 6:01 pm    Předmět: Filtrovaná voda Citovat

Jaké máte zkušenosti s filtrovanou vodou? Používáte někdo filtry na vodu (brita, bobble a pod.)? Nebo to považujete za rozmazlenost či reklamní tah?

Za sebe musím říct, že s filtrovanou vodou jsem spokojená. Máme filtrační konvici Brita a kupovali jsme si ji proto, že voda se tu nedá samotná pít (špatná kvalita pražské vody+staré trubky) a omezili jsme se na pití čajů a vody se šťávou. Teď si konečně můžu dát čistou vodu, takže i spotřeba sladkých sirupů nám výrazně klesla. Třeba moje mamka to nechápe a považuje to za vyhozené peníze, ale myslím, že kdyby ochutnala to, co nám tu teče z kohoutku, tak by změnila názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 7:51 am    Předmět: Citovat

Já si do Brna napůl se spolubydlou koupila Brittu a naprostá spokojenost. Voda z kohoutku není dobrá (jako přežiju ji, ale jsem zvyklá na náš domácí luxus) a voda z konvice se té na kterou jsem zvyklá velmi blíží. Takže vodu z konvice si třeba přeliju do láhve do školy. Ale vařím z vody z kohoutku, už jsem si i zvykla na trochu rozdílnou chuť čaje apod.
Jinak moje kamarádky mají Bobble a jsou taktéž velmi spokojené, jen je to trochu dražší než Britta.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:09 am    Předmět: Citovat

Musela bych vyzkoušet, jestli je tam fakt tak výrazný rozdíl. Mně voda z kohoutku chutná a nemám s ní nejmenší problém Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:12 am    Předmět: Citovat

Morganna - nevím kde přesně bydlíš, ale u nás na novojičínsku je většinou vuda mňamózní, takže žádnou konvici bych tu nepotřebovala.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:19 am    Předmět: Citovat

Zajímavý nápad, taky máme doma (Litoměřice) dobrou podzemní vodu...zato ve škole v Kladně je dost hrozná a navíc strašně chlorovaná. Odfiltruje ta konvice i tu chlorovou chuť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:26 am    Předmět: Citovat

Soniczka - v Ostravě Smile zjevně na dobrém místě, protože chutná fakt fajně. Ale třeba v Praze na několika místech u kamarádů to není nic moc.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:37 am    Předmět: Citovat

Mívali jsme v čajovně filtr Dionela a mezi vodou z kohoutku a tou už přefiltrovanou byl opravdu propastný rozdíl. Z té přefiltrované chutnaly nápoje úplně jinak a i na samotné pití byla prostě výborná.

Hodně proto uvažuji o pořízení nějakého filtru pro domácnost, u nás (Liberec) ta kohoutková voda fakt dobrá není. Ráda bych ji přitom pila, ale snesu ji jen po úpravě. Jinak holt ještě pořád užívám tu balenou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 8:42 am    Předmět: Citovat

my máme vodu celkem dobrou ze studny, pijeme ji normálně Smile ale když sme kupovali novou lednici, tak má zásobník na vodu s filtrem Brita a je lehce znát rozdíl Smile kdo nemá dobrou vodu normálně tak bych určitě doporučila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 12:42 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Zajímavý nápad, taky máme doma (Litoměřice) dobrou podzemní vodu...zato ve škole v Kladně je dost hrozná a navíc strašně chlorovaná. Odfiltruje ta konvice i tu chlorovou chuť?


Jj, právěže tím se tak nějak nejvíc chlubí, že odfiltruje chlorovanou chuť. Na druhou stranu, pokud je voda nedobrá jenom kvůli chloru, tak většinou stačí ji nechat odstát.

Mě by spíš zajmalo, jak jsou na tom ty filtry s ničením nějakých bakterií. Nikde to nemůžu konkrétně dohledat Rolling Eyes Chceme jet v srpnu na výlet po Ukrajině, Rumunsku a Moldávii a trochu se bojím vody v některých částech těchto ne úplně vyspělých zemí, tak mě napadlo, že bych si koupila Bobble, ale fakt nevim, jestli mě to ochrání od případných střevních problémů... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, odstát nechávám, ale dobrá stejnak moc není...Ale je pravda, že už jsem si celkem zvykla Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.