zničené vlasy :(
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3d92c23fd646fa9512503430480bf7e3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
niikka
8-20
8-20


Založen: 3.5.2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 6:53 pm    Předmět: zničené vlasy :( Citovat

Ahoj, jsem tady nová, jelikož si už vůbec nevím s vlasy rady Sad Předem se omlouvám, zda téma píšu na špatné místo, ještě jsem se pořádně nezorientovala.

Vlasy mám hrozně suché, třepí se, nejvíce poškozené jsou vrchní vlasy. A ještě se kroutí. Barva je taky hrozná, asi od 12ti jsem měla blond melír a nebyl žádný problém. Pak jsem začala experimentovat s tmavší barvou-trvalou a od té doby mám problémy. Teď si dávám přeliv, za který ale dám 1 000kč a účinek je skoro nulový, po týdnu už mi zase jdou vidět světlé odrosty z melíru.
Nejhorší je že vůbec vlasy nedrží spolu, jsou slabé. Nahrála jsem fotku, takže se když tak podívejte.
Šamponů,balzámů a kondicionérů jsem vyzkoušela nespočet.
Minulý rok spíše drogérkové- gliss kur,schauma,balea,alverde,... I z lékárny panthenol, objednávala jsem lush..Ted už něco dražšího-kerateste, loreal professionnel,tigi,joico. Stále používám miracle oil (arganový olej) od schwarzkopf. Docela spokojená jsem byla první měsíc používání hydratačního šamponu schwarzkopf essensity- myslím že bez silikonů.
Krátkou dobu zkouším i různé domácí masky- s jogurtem, kávou, mlékem. Z olejů mám strach, někde se píše, že mohou vysušovat.
Každý den jím oříšky, ikdyž to asi moc pomáhat nebude (ale co kdyby náhodou..)
A dnes jsem zkusila hennu na jeden pramínek- z DM ten regenerační zábal. Z toho pramínku ale nedokážu posoudit nějaké změny Sad
Včera jsem vytáhla starou schaumu (regenerace a péče) a výsledek úplně stejný jako se šampony od kadeřníka. A momentálně používám kondicionér yes to carrots (bez silikonů a parabenů) ze sephory.
Výsledek? Naprosto hrozné vlasy- nejhorší zejména po umytí. Už jsem i uvažovala, že se nechám ostříhat na mikádo Sad
A to jsem kdysi měla krásně dlouhé vlasy, i s melírem a používala jen šampon z DM Sad

Budu vděčná za jakoukoliv radu, ačkoliv já už jsem asi ztracený případ Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 7:26 pm    Předmět: d Citovat

Ahoj, vlasy máš poničené z trvalé a z různých experimentů s barvami.
Nech vlasy teďka v klidu, kup si šampon určený přesně pro tvůj typ vlasů, volila bych nějaký hydratační, dobrý byl celkem šampon Intense Repair, za další si nemyj vlasy moc casto a do konců si davej po umytí masky např. gestil wonder nebo nejlepší je maska Intense Repair.Já jsem na tom s vlasami o dost hůř než ty, ale nechávám je odrůstat a už je moc neřeším.
Kup si třeba Biosil plus pro rychlý růst vlasů, mě díky němu rychle odrůstají a zkus opravdu vlasy moc neřešit a počkat než odrostou, jelikož když teď nic nezabírá, tak asi výrazně nic nepomůže, mě bohužel také ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
niikka
8-20
8-20


Založen: 3.5.2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 7:56 pm    Předmět: x Citovat

Já kvůli těm svým vlasům kdysi i brečela :-/ dnes prostě udělám culík, s rozpuštěnými vlasy bych ven mezi lidí jít nemohla, to by se mě lekli Very Happy
Ten biosil vyzkouším, pro tabletky jsem nikdy moc nebyla, ale asi není jiná možnosti :-/
A ten šampon Intense repair je od které značky? Najdu ho normálně v Dm? Masku gestil wonder mám doma, ale mám pocit, že mi z ní kdysi začly padat vlasy, je to možné??? (možná to bylo něčím jiným, těžko říct...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 7:59 pm    Předmět: Citovat

Velmi bych doporučila Gestil Wonder. Před mytím, nebo po mytí šamponem naplácat na celé délky a pod igelit a ručník nebo teplou čepicu. Neobsahuje silikony a přitom mě vlasy hodně uhladil a zregeneroval.
Můžeš zkusit i vitamínovou hennu. Henna však trochu vysušuje, takže určitě dávej zábaly nebo přímo do henny přidej kondicioner nebo olej.
Velmi dobrá (mě trochu víc mastí) byla bezoplacová maska od Gliss Kuru na barvené a zničené vlasy.
Taky bych koupila bezoplachové přípravky a aplikovala PO KAŽDÉM UMYTÍ do délek - ne přímo k hlavě, pokud tam jsou silikony.
Určitě než na šampon bych se soustředila právě na výše zmíněné na masky a bezoplachové kondicionery, které vlas trochu obalí a uzdraví.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 8:02 pm    Předmět: Citovat

Možné je všechno, ale zdá se mi to míň pravděpodobné, že by ti Gestil Wonder zapříčinil padání vlasů. Určitě bych to ještě zkusila, než ho vyškrtneš.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 8:18 pm    Předmět: Re: x Citovat

niikka napsal:
Já kvůli těm svým vlasům kdysi i brečela :-/ dnes prostě udělám culík, s rozpuštěnými vlasy bych ven mezi lidí jít nemohla, to by se mě lekli Very Happy
Ten biosil vyzkouším, pro tabletky jsem nikdy moc nebyla, ale asi není jiná možnosti :-/
A ten šampon Intense repair je od které značky? Najdu ho normálně v Dm? Masku gestil wonder mám doma, ale mám pocit, že mi z ní kdysi začly padat vlasy, je to možné??? (možná to bylo něčím jiným, těžko říct...)


Ten šampon je z kadeřnictví od Loreal Professional, mě kdysi pomáhal, ale ted mi je zatěžuje jinak s vlasy mám stejný problém. Z masky ti padat vlasy nemůžou, jelikož se nemá dávat na kořínky a padat ti mohly jedině z toho, že maska je těžká a slabé vlasy se ulámaly nebo nevydržely(taky jsem s tím měla problém), jestli padaly i s kořínkama, tak to maskou zapříčiněno být němůže. A jinak k tomu přelivu, jestli obsahuje peroxid i jen 3%, tak to vlasy vysušuje, poptej se kadeřnice, ale přelivy bych moc nedávala, obsahuje to i tak chemii a na tvé vlasy to teď zřejmě nebude moc dobré.
Chce to trpělivost, netrap se kvůli vlasům, ony zase rychle odrostou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 8:22 pm    Předmět: Citovat

Ani těch olejů se nemusíš bát. Neříkám, že ti stoprocentně jakýkoli olej sedne, jako všechno je potřeba to vyzkoušet, ale třeba jojobový, kokosový, meruňkový, nebo na zábaly olivový je tu většinou chválen (kdyžtak si projdi příslušná vlákna). Základ je dávat ho na vlhké vlasy, on v nich jakoby uzamkne tu vlhkost. Někdo je úspěšně používá i do suchých vlasů mezi mytím.
Ještě se zkus podívat do témata Domácí recepty pro vlasy, třeba tam najdeš něco užitečného.
A že si hlídáš stravu a jíš oříšky, je dobře, akorát se to projeví až za dlouho. Vlasy rostou rychlostí kolem 1 cm za měsíc, takže bude chvíli trvat, než uvidíš svoje zdravé nové vlasy Smile
Kdesi ve fóru tu někdo napsal moc krásnou větu: Trpělivost vlasy přináší Smile To bude asi momentálně tvůj případ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
niikka
8-20
8-20


Založen: 3.5.2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 9:45 pm    Předmět: l Citovat

Tak moc děkuji za rady Smile gestil ještě vyzkouším a po tom šamponu Intense repair taky kouknu Smile
Ohledně tech bezoplachových přípravků.. vždy jsem se jich bála- mám pocit, že problém pouze překryjí a nevyřeší. Používala jsem kdysi gliss kur oil nutritive a teda hrůza :-/ s jakými bezoplachovými přípravky máte dobré zkušenosti?
Doma máme za studena lisovaný oliv.olej, tak vyzkouším zábal, ale nejprve si o tom ještě něco přečtu Very Happy

Ještě jednou děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marketka.a
0-7
0-7


Založen: 5.3.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 7:56 am    Předmět: Citovat

Já teď regeneruji vlasy po melíru a nejlépe se mi osvědčilo umýt vlasy (čímkoli) a pak dát Wonder s trochou oleje (mám olivový Monini). Dám pod igelit, ručník a nechám tak půl hodiny nebo déle a pak umyji vlažnou vodou. Vlásky jsou na dotek jak hedvábí a vypadají dobře.
Jinak já také chtěla podpořit růst vlasů, ale došla jsem k názoru, že růst vlasů mi neurychlí nic (měla jsem dvě balení Donna Hair, křemíkovou bombu, chvíli selen). Jen po lopuchovém výluhu vyrašily nové vlásky - ty vyrostly rychle, ale ty ostatní (delší) rostou stále stejně. Ale vlasové vody používám dál, je to příjemné a určitě to neuškodí Smile Nejlepší byla od Plevy s mateří kašičkou a ten lopuch od Naděje.
Jak tu bylo X-krát napsáno, musíme holt mít trpělivost a ony nakonec vyrostou !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 9:21 am    Předmět: Re: l Citovat

niikka napsal:
Tak moc děkuji za rady Smile gestil ještě vyzkouším a po tom šamponu Intense repair taky kouknu Smile
Ohledně tech bezoplachových přípravků.. vždy jsem se jich bála- mám pocit, že problém pouze překryjí a nevyřeší. Používala jsem kdysi gliss kur oil nutritive a teda hrůza :-/ s jakými bezoplachovými přípravky máte dobré zkušenosti?
Doma máme za studena lisovaný oliv.olej, tak vyzkouším zábal, ale nejprve si o tom ještě něco přečtu Very Happy

Ještě jednou děkuji Smile

Já na konce mám od Gliss kuru něco silikonového a do délek dávám meruňkové mléko od baley.
Ono jde o to vlas PO UMYTÍ něčím obalit a chránit před nežádoucími vlivy. A právě ty bezoplacové jsou nejlepší, protože vlas obalí a uhladí a nepoškodí se tak.
Na jemné vlasy je dobrý nějaký bezoplachový ve spreji. Napři od Elsevevu. Velmi dobře se mi rozčesávaly vlasy po Gliss kuru na zničené vlasy.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.