zničené vlasy :(
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3b7edf141c0914991172b22d71141caeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:00 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Dandulinko seš si jistá, že orofluido nemá silikony? sem se na to před půlrokem dívala a bylo jich tam plno Cool Já vím na co sou silikony, jen říkám, aby to s nima nepřeháněla, že by to vlas úplně obalilo a tím pádem by do něj nešla ani voda-hydratace, ani výživa-oleje.

edit:
Cyclopentasiloxane-silikon,Cyclotetrasiloxane-silikon,Dimethiconol-silikon,Arganiaa Spinosa Kernel Oil,Cyperus Esculentus Root Oil, Parfum (Fragrance), Isopropyl Palmitate, Linum Usitassimum (Linseed) Seed Oil, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cl 47000 (Yellow 11), Cl 26100 (red 17)

Wink
nehledě na jakýsi barviva - k čemu jako...


První dva ale přeci nejsou silikony a ten třetí, to je polymer na bázi silikonu - no taky nic moc, ale není to vyloženě silikon Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:03 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Dandulinko seš si jistá, že orofluido nemá silikony? sem se na to před půlrokem dívala a bylo jich tam plno Cool Já vím na co sou silikony, jen říkám, aby to s nima nepřeháněla, že by to vlas úplně obalilo a tím pádem by do něj nešla ani voda-hydratace, ani výživa-oleje.

edit:
Cyclopentasiloxane-silikon,Cyclotetrasiloxane-silikon,Dimethiconol-silikon,Arganiaa Spinosa Kernel Oil,Cyperus Esculentus Root Oil, Parfum (Fragrance), Isopropyl Palmitate, Linum Usitassimum (Linseed) Seed Oil, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cl 47000 (Yellow 11), Cl 26100 (red 17)

Wink
nehledě na jakýsi barviva - k čemu jako...


Tak ještě oprava, ty první dva jsou částečně rozpustné ve vodě, tak to zase není tak hrozné jako např. věčně používaný a spíše nejčastěji používaný Dimethicone Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

Silikon jako silikon, prostě je to silikon... že je ve vodě rozpustnej je dobře, ale stejně se ti to nevymeje hned... a obalovací schopnosti maj všechny silikony, přes to se nic nedostane. Že ej to na bázi silikonu, je to skoro silikon. Obaluje vlas.

Jinak stačí u tvýho příspěvku kliknout na EDIT v pravým horním rohu, abys nemusela psát novej příspěvek jenom kvůli opravě Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:13 pm    Předmět: Citovat

Já vím, že se to dá opravit, jsem i na jiných fórech, takže to znám, ale udělala jsem to takhle Very Happy

Jinak já si prostě myslím, že silikony rozpustné ve vodě nejsou zase tak "zákeřné" navíc někomu naopak silikony více vyhovují než-li třeba přípravky bez nich, ale tak to je věc názoru, teď se prostě strhla taková vlna, že jsou silikony špatné a dost lidí to "ovládlo" a teď se to pořád řeší Very Happy jak už jsem psala, také nejsem jejich zastáncem, také mě ta vlna vzala s sebou, ale na zničené vlasy je to holt někdy potřeba, aby aspoň zdravě vypadaly, pokud máš však nějaký jiný tip pro zdravě vypadající vlasy a je to bez silikonů, tak sem s ním, já budu jen ráda, ráda zkouším nové věci a nechám si poradit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:17 pm    Předmět: Citovat

Já neříkám že jsou špatný, jen sem chtěla upozornit na to, že kdyby Kikuška používala hodně silikonů, že by se případná výživa, což hodlá vyživovat, tak by se nedostala kam by měla a bylo by to kontraproduktivní, chápeš? Wink Sama jsem v zimě používala občas trochu silikonů na konečky, nejsem přímo proti nim.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:22 pm    Předmět: Citovat

Já to chápu, také se snažím je používat minimálně, protože vím, že se k vlasu ta výživa pak tolik nedostane, jen ji prostě nedokážu poradit nic bez silikonů na dost zničené vlasy Sad

Protože já např. byla nedávno u kadeřnice, dost mi vlasy zkrátila a než k té radikální změně došlo, tak jsem vlasy vyživovala jak blázen, ale bez silikonů se prostě nedaly uhladit, vypadaly pořád krepatý, tak jsem je nosila v drdolu a tak a když už jsem je chtěla mít rozpuštěné, tak prostě musely zasáhnout silikony, tak nevím, co jinak, asi jen ostříhat Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

Však nějaký silikony ať klidně použije, to jo, ale nesmí se to přehánět no. nějak střídat s čistejma olejema by nemusela bejt úplně špatný, a třeba po tom oleji až se vstřebá klidně přemáznout trochou silikonu, ale ne pokaždý. Třeba v šamponu nemaj co dělat, ale v kůře/balzámu/čemukoliv na konečky proč ne. Ale nepřehánět Smile Aby pak ta ostatní péče nebyla zbytečná Smile A aby jí chytala henna.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:39 pm    Předmět: Citovat

No jasný, mám ten samý názor co ty, prostě to něja střídat a ty krystaly dávat třeba prostě jen do těch konečků Smile
Šampony mám také bez silikonů, používám především šampony Lush Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 8:58 pm    Předmět: Citovat

No já bych třeba Lush nepoužívala, obsahuje SLS, já radši SLES když už Smile SMS může hodně přesušovat, ale zase záleží komu co sedne no Smile Ale to už jsme off topic Embarassed
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dandulinka
161-320
161-320


Založen: 30.4.2012
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
No já bych třeba Lush nepoužívala, obsahuje SLS, já radši SLES když už Smile SMS může hodně přesušovat, ale zase záleží komu co sedne no Smile Ale to už jsme off topic Embarassed


Jj, SLS mě v těch šamponech také moc netěší, ale např. po Cynthia Sylvia Stout mám krásně lesklé vlasy a takové ucelené, nejsou vůbec krepaté Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.