MHD
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ad315a5e306b1af68999415e1109d0b6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 7:11 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Tramvaj do vedlejšího města (jo, tramvaj jeden normálně lesem) je taky zážitek, je mi z ní vždycky strašně špatně (už od dětství) - ale to není asi její chyba Rolling Eyes

Není to náhodou Liberec? Nebo Ostrava?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 7:14 am    Předmět: Citovat

Tesně vedle - Jablonec, ale ta tramvaj spojuje Jablonec a LIberec... Samotnou by mě ani nenapadlo, že je to taková zvláštnost, ale když k nám někdo přijede, tak je z toho div živý (nejvíc lidi z Prahy...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 11:35 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Tesně vedle - Jablonec, ale ta tramvaj spojuje Jablonec a LIberec... Samotnou by mě ani nenapadlo, že je to taková zvláštnost, ale když k nám někdo přijede, tak je z toho div živý (nejvíc lidi z Prahy...)

No v tom případě trefa. Liberec. Smile Takhle jsem to myslel. Tyhle 2 města jsou spjený, takže… Smile
Jo, je to vcelku nezvyk, MHD většinou je jen ve velkém městě, případně ve vesničkách okolo, které ale jsou v jiných zónách. Že tam jezdí šaliny, je trochu něco jiného. Ještě v Ostravě je tenhle fenomén, pak Brno a Modřice, i když to se nedá považovat za tenhle případ. Most a Litvínov je vlastně taky podobný případ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 11:40 am    Předmět: Citovat

Co v Ově konkrétně myslíš? Si teď nedovedu vybavit - Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 11:48 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Co v Ově konkrétně myslíš? Si teď nedovedu vybavit - Smile


Nemyslí Vřesinu? či která ďura to tam je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 11:51 am    Předmět: Citovat

mhd, dobrá téma Very Happy nemám ju moc rada, ale nezaobídem sa bez nej bohužiaľ... a vyhliadky nie sú zrovna dobré, pretože na auto si moc netrúfam (ani šoférsky, ani finančne Laughing ) ale čo fakt zbožňujem, tak to je metro... Viedeň alebo Praha, no vždy sa vyžívam, keď tam som Smile našej Bratislave niečo také VEĽMI chýba, ale šance na to, že tam niekedy nejaké bude sú maličké... a myslím, že aj v Brne by sa niečo také uživilo viac než dosť, volakde som raz čítala, že sa plánuje nejaký kolajnicový spoj z jedného konca Brna na druhý, ale netuším, či sa to bude aj realizovať alebo nie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

Já zažila nacpaný meziměstský autobus asi před měsícem a to nejeli žádní školáci. myslím, že i pár lidí zůstalo na zastávce. to jsou ty skvělé nízkopodlažní, kde ale není kde stát, hlavně, že jsou tam sedadla opačně, což je tady v kopcích fakt chuťovka.
ale pořád lepší než trolejbus plný rozlícených důchodců spěchajících na nákupy od jednoho hyper k druhému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 12:57 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Lalaith napsal:
Tesně vedle - Jablonec, ale ta tramvaj spojuje Jablonec a LIberec... Samotnou by mě ani nenapadlo, že je to taková zvláštnost, ale když k nám někdo přijede, tak je z toho div živý (nejvíc lidi z Prahy...)

No v tom případě trefa. Liberec. Smile Takhle jsem to myslel. Tyhle 2 města jsou spjený, takže… Smile


Tyhle dvě města jsou spojený možná tak tou tramvají, ale jinak to jsou dvě naprosto odlišná města!!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 2:58 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Morganna napsal:
Co v Ově konkrétně myslíš? Si teď nedovedu vybavit - Smile
Nemyslí Vřesinu? či která ďura to tam je Smile
Částečně, ono to pak pokračuje dál, na Horní Lhotu, kde to má konečnou. Soudě jen podle toho, že na mapě vidím, že jsou koleje, jestli tam nco jezdí, to nevím.
morana napsal:
…a myslím, že aj v Brne by sa niečo také uživilo viac než dosť, volakde som raz čítala, že sa plánuje nejaký kolajnicový spoj z jedného konca Brna na druhý, ale netuším, či sa to bude aj realizovať alebo nie…
Ano, Brno má mít „Severojižní tramvajový koridor“. Jde o to, že budou jezdit šaliny i pod zemí (ale ne výlučně), a budou jezdit o něco rychleji. Jde hlavně o napojení oblasti, odkud jsem: Královo pole a Řečkovice. Jezdí to sem šíleně natřískaný a řeší se to delšíma šalinama, protože častěji jezdit už nelze. Ale i tak by se v Brně metro uživilo, to jo.
jitty napsal:
… To jsou ty skvělé nízkopodlažní, kde ale není kde stát, hlavně, že jsou tam sedadla opačně, což je tady v kopcích fakt chuťovka.
Ale pořád lepší než trolejbus plný rozlícených důchodců spěchajících na nákupy od jednoho hyper k druhému.
Ty nízkopodlažní busy hlavně postrádají místo pro nohy. A pokud myslíš ty Pražský, nový, tak to je taky běs, doufám, že se to do Brna nedotane. Na krátký bus dávat 4 dveře? Very Happy Ty vole. A ano, sedačky naproti sobě, to je zvěrstvo největší. Člověk by řekl, že se poučili ze 13T/14T, z jejich lichých článků (šaliny, přezdívané porsche). Aspoń, že u nás máme 10× 13T5, které ty sedačky mají už udělané v pohodě. Rozdíl je fakt znatelný.
A důchodci, to je taky kapitola sama pro sebe. Když nějakého vidím, raději spěchám ke dveřím, aby se mi tam nenas*ali, protože než oni vystoupí, já umřu věkem.
Lalaith napsal:
Tyhle dvě města jsou spojený možná tak tou tramvají, ale jinak to jsou dvě naprosto odlišná města!!! Twisted Evil
Však já Ti to neberu. Very Happy Že by nějaká rivalita? Pokud ano, je to pěkně zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 7:52 pm    Předmět: Citovat

Dalarie, jedná se o autobusy konkrétně na valašsku, podle mě celkem nevhodně do kopcovitého prostředí, navíc nízkopodlažnost je nevyužitá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.