Očkování obecně
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=351503fe015b167eebce792603b04221Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 11:03 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Brett napsal:
J
Navic je skutecne mnoho druhu (a jak bylo receno, ockovani nepokryje ani ty druhy, kt k rakovine mohou vest), ja obecne nejsem moc zastancem techto ockovani navic Smile.


Jak to myslíš, Brett, to "očkování navíc"? Tomu moc nerozumím...
Vždyť jsme přece očkované proti TBC, tetanu, zarděnkám, neštovicím a někdo proti žloutence a bůhvíčemu všemu ještě a já jsem teda opravdu ráda. Ty jsi proti očkování principálně nebo jenom proti některým vakcínám? Zajímaly by mě důvody, protože jsem se s tímhle moc nesetkala.


Ne, principialne ne. Samozrejme zakladni ockovani mam vsechna, ale moc se mi nezdaji proti chripce (jejiz viry neustale mutuji) a prave proti HPV (z toho duvodu, ze stejne nepokryje vsechny ty druhy rakovinotvorne). Navic se mi nezda, jak porad rozsiruji rady uzivatelek, pro kt je toto jedno ockovani vhodne, zda se mi to jako dobry obchod.
Nejsem ani ockovana proti klistatum, o tom budu uvazovat, pokud budou vakciny na obe choroby (ence i bor).
Samozrejme, at se kazdy necha ockovat podle jeho libosti Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 11:16 am    Předmět: Citovat

Brett napsal:

Ne, principialne ne. Samozrejme zakladni ockovani mam vsechna, ale moc se mi nezdaji proti chripce (jejiz viry neustale mutuji) a prave proti HPV (z toho duvodu, ze stejne nepokryje vsechny ty druhy rakovinotvorne). Navic se mi nezda, jak porad rozsiruji rady uzivatelek, pro kt je toto jedno ockovani vhodne, zda se mi to jako dobry obchod.
Nejsem ani ockovana proti klistatum, o tom budu uvazovat, pokud budou vakciny na obe choroby (ence i bor).
Samozrejme, at se kazdy necha ockovat podle jeho libosti Smile.


Trochu mimo téma, ale třeba miláček měl od zaměstnavatele příspěvek na očkování proti chřipce, tak ho využil, jenomže nakonec stejně jakéhosi hnusa chytnul... Rolling Eyes Tak nevím, jak velký třeba tohle smysl má.
Pokud jde o to očkování proti té rakovině, tak jsem na vážkách... Zrovna nedávno jsem narazila na nějakou poradnu, kde odpovídali na různé otázky, přičemž si často poněkud protiřečili, ovšem nakonec z toho stejně vylezlo, že se mají všechny ženy očkovat... Což mi trochu zavánělo tím dobrým obchodem... A taky mi na tom trochu vadí ta krátká doba, po kterou je ta vakcína používaná. Tak zatím na to nemám jednoznačný názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 12:55 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
A proč nechceš být očkovaná, Adél? Samozřejmě neodpovídej, pokud je to moc osobní otázka. Wink


Nechci být očkovaná z čistě hodně osobních důvodů a taky důvodů nemocí rodinných, to bych se musela nechat naočkovat proti všem typům rakoviny, co snad existují. Navíc povšechně souhlasím s Klarusou.....
Osobní důvod, co mě k tomu vede (moje dávná zkušenost s PV, tu rozebírat nechci). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 3:38 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Brett napsal:
J
Navic je skutecne mnoho druhu (a jak bylo receno, ockovani nepokryje ani ty druhy, kt k rakovine mohou vest), ja obecne nejsem moc zastancem techto ockovani navic Smile.

Jak to myslíš, Brett, to "očkování navíc"? Tomu moc nerozumím...
Vždyť jsme přece očkované proti TBC, tetanu, zarděnkám, neštovicím a někdo proti žloutence a bůhvíčemu všemu ještě a já jsem teda opravdu ráda. Ty jsi proti očkování principálně nebo jenom proti některým vakcínám? Zajímaly by mě důvody, protože jsem se s tímhle moc nesetkala.

Některá očkování jsou opravdu hlavně o pěnězích a mají víc negativ než pozitivních účinků. Souhlasím s Brett, že v případě rakoviny děložního čipku je mnohem důležitější prevence a pravidelné prohlídky.
Dětští lekaři ted nabízí jedno nepovinné očkování za druhým. Mám známou, která se nechala ukecat od dětské doktorky ( ty důvody v tu chvíli zněly samozřejmě rozumně) a nechala své dítě během krátké doby naočkovat proti meningokokovi a klišťové encefalitidě - pár dnů po druhém očkování skončil chlapec na ARU se zánětem mozkových blan a tam ji lekař řekl, že se to po očkování může stát. Jaké bude mít následky se zatím neví, snad žádné.Těch případů je málo - ale jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 3:44 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Jaké bude mít následky se zatím neví, snad žádné.Těch případů je málo - ale jsou.


No, přesně tak. Těch případů je málo, každý nad tím mávne rukou a je přesvědčený, že jeho nikdy nic takového potkat nemůže... Dokud sám nenarazí.
Mně naštěstí akorát jednou po tetanovce otekla ruka a trvalo asi měsíc, než to úplně zmizelo, ale to je celkem prkotina... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:

No, přesně tak. Těch případů je málo, každý nad tím mávne rukou a je přesvědčený, že jeho nikdy nic takového potkat nemůže... Dokud sám nenarazí.
Mně naštěstí akorát jednou po tetanovce otekla ruka a trvalo asi měsíc, než to úplně zmizelo, ale to je celkem prkotina... Embarassed

Já vůbec nejsem proti povinnému očkování, ale takové ty nadstandartní - ty jsou vyloženě na tahání peněz z lidí. Dokonce existuje vakcina proti planým neštovicím - no nevím, je to sice nepříjemné onemocnění, ale rvat do děcka takovouhle zbytečnou vakcinu se mi zdá už hodně nenormální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:

Trochu mimo téma, ale třeba miláček měl od zaměstnavatele příspěvek na očkování proti chřipce, tak ho využil, jenomže nakonec stejně jakéhosi hnusa chytnul... Rolling Eyes Tak nevím, jak velký třeba tohle smysl má.


Omlouvám se, trochu mimo téma. Manžel taky dostal od zaměstnavatele příspěvek na očkování proti chřipce. Nechal se naočkovat minulý i předminulý rok a dopadlo to vždycky stejně - do týdne po očkování lehnul a přišlo mi to horší, než kdykoliv předtím (horečka, cca 7 propocených triček za noc), rozhodně to mělo velmi dynamický průběh. Myslím, že se nechá naočkovat znova, i když podle mě to nemá žádný význam a spíš mu to škodí.

Taková ta "přídavná" očkování jsou vždycky trochu riziko. Zvlášť, když se nechávají očkovat lidi, kteří nemají úplně v pořádku imunitu (a třeba o tom ani nemusí vědět). Vždycky to může vyvolat nepředvídatelnou reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Dokonce existuje vakcina proti planým neštovicím - no nevím, je to sice nepříjemné onemocnění, ale rvat do děcka takovouhle zbytečnou vakcinu se mi zdá už hodně nenormální.

Cože? Vůbec jsem neměla tušení o tomto očkování. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale toto mi už přijde padlé na hlavu. Očkování proti vážným a smrtelným chorobám beru (je ale otázka, zda očkovat hned po narození, to by bylo ale na jiné téma), ale vychovávat z dětí takové skleníkové květinky? Shocked Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:

Cože? Vůbec jsem neměla tušení o tomto očkování. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale toto mi už přijde padlé na hlavu. Očkování proti vážným a smrtelným chorobám beru (je ale otázka, zda očkovat hned po narození, to by bylo ale na jiné téma), ale vychovávat z dětí takové skleníkové květinky? Shocked Evil or Very Mad

Třeba tady:
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:48 pm    Předmět: Citovat

Taky mimo téma - chtěla jsem se nechat očkovat proti chřipce. Rolling Eyes Doktorka mi to vysvětlila následovně: I když budete očkovaná, chřipku chytíte. Ale nebude probíhat klasicky, prostě budete unavená, budou Vás bolet klouby, svaly atd.. horečka se vyskytne zřídkakdy. Hm, tak k čemu to je. Rolling Eyes Kolega očkovaný byl a doktorky prognozy jen potvrdil. Tak to do sebe radši preventivně narvu spoustu ovoce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.