Množství henny ve vitamínové a barevné

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c169329db8091735d51395a80eb16ab5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
veruskas
0-7
0-7


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 1:57 pm    Předmět: Množství henny ve vitamínové a barevné Citovat

Zdravím Smile
nemám zatím s hennováním velké zkušenosti. Prozatím jsem 2x nanášela pouze viamínovou ( s bylinkama) hennu od Hennecolor. Fakt je ale ten, že mi po ní vlasy zůstaly naprosto beze změny...mám vlasy velmi jemné, zplihlé a mastící se. Po smytí henny sice byly vlasy na dotek pevnější a hustší, ale jakmile uschly bylo všechno nenávratně pryč. Nepřídavala jsem olej, ale vůbec se mi vlasy nevysušily. Napadlo mě, zda v té vitamínové není henny jen malé množství a pokud bych vyzkoušela barevnou (nejraději bych asi hnědou) byl účinek lepší. Co myslíte, máte s tím některá zkušenosti?
Děkuji moc za odpovědi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ve vitaminove (ci bezbarve) henne najdes rostlinku, ktera se jmenuje Cassia obovata a ktera vlasum dodava nazlatle odlesky. Tahle rostlinka ma sice podobne vlastnosti jako henna, ale vymyva se z vlasu mnohem rychleji (a pravdepodobne podle toho ci pises, bude trvat delsi dobu/vice barveni nez se jeji ucinky plne projevi).

Na druhou stranu Lawsonia inermis (henna), barvi do zarive oranzove (na blond vlasech) a je castecne translucentni (vzdy jen "natonuje" puvodni barvu vlasu, nikdy ji neprekryje jako napriklad chemicke barvy), ale ma nejlepsi ucinky, co se tyce zlepseni kvality vlasu.
Tezko rict, zda je to vyhoda nebo ne, ale v 90% pripadu chyti a nepusti, bud se pak musi nechat odrust, nebo ostrihat (stahovani henny je kapitola sama pro sebe). Henna se sice vymyva, ale nikdy se nevymyje 100% (vyjimky existuje, zejmena po prvnim hennovani se muze stat, ze henna jakoby "vubec nedrzi").

Co se tyce hnede "henny", tehle barvy se dosahuje smichanim Lawsonie a indiga (indigofera tinctoria), ktere barvi na tmave modrou az cernou barvu. Podle pomeru techto dvou bylinek se tak da dosahnout od hnedozrzave az po cokoladove hnedou, ovsem je nutno pocitat s tim, ze indigo se vymyva rychleji nez henna a tudiz pak vlasy meni barvu smerem k zrz (v ruzne mire, to je zase individualni). Nicmene casem, az se barvivo na vlasech navrstvi, i kdyz se bude lehce vymyvat, nebudou vlasy tolik v delkach "zrznout".

Tak ci tak, barveni hennou je na dlouhou trat, zejmena kdyz touzis po jinem odstinu nez je ciste zrz/medena. Ale myslim, ze jak barevny vysledek, tak pocit z vlasu za to stoji Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
veruskas
0-7
0-7


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 2:40 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za vyčerpávající odpověď Smile ...budu doufat, že to s tou barvou nebude v mém případě až tak žhavé, takže ani pak na hlavě nebudu mít hodně žhavou zrzavou Very Happy...jde mi hlavně o zlepšení kvality vlasů, než že bych měla vysněný odstín, kterého bych chtěla dosáhnout...jsem z nich skoro zoufalá..
Ještě mě napadlo, mohla by mít henna neutrální, jak je popsaná v tomto odkazu: http://hennecolor.patriotclub.info/page.php?4 silnější účinky na kvalitu vlasů než ta vitamínová, třeba srovnatelné s tou barevnou nebo je to více méně to samé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 2:49 pm    Předmět: Citovat

Vitaminova a neutralni ma srovnatelny ucinek, ve vitaminove jsou primichane jeste dalsi bylinky (napriklad kopriva a podobne), kdezto v neutralni by mela byt pouze cassia obovata Smile

Nejlepsi vysledky bohuzel prave dava ta zrzava henna (lawsonia), za cenu zmeny barvy vlasu ...

Jinak drzim palce, at nakonec najdes tu "svoji" kombinaci, se kteoru budou tve vlasky spokojene Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
veruskas
0-7
0-7


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 2:56 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou díky za radu, jsi zlatá...Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2012 3:42 pm    Předmět: Citovat

Neni vubec zac Smile Kdyztak mrkni i do Top Tematu o hennovani, tam take najdes spoustu informaci (tohle byl jen takovy strucny vycuc ... Smile)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.