Henna

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d2a2ee9c336232426eb1ccac968d142Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hokkaid
0-7
0-7


Založen: 19.5.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 11:43 am    Předmět: Henna Citovat

Ahoj, zdravím všechny - dostala jsem se na odkaz z rodiny.cz, kde pořád řeším barvení hennou - a už je to otravovala natolik, že mi poradili tenhle web Very Happy
Aktuálně řeším, jak dosáhnout vínovo-rubínové barvy vlasů.
Přírodně jsem medová blond, s hennou jsem se už několikrát barvila - ale vždycky z toho byl zrzavý tizián (neexperimentovala jsem, jela podle návodu.)
Teď bych chtěla tu tmavě červenou, bez zrzavé - koupila jsem nejdřív bordó, pak smíchala s černou - a výsledek je pořád....cihlovohnědý Sad
Možná zkusit přidat červené víno? (Pomohlo by ho předtím svařit a pak třeba nechat v troubě???) Nebo červenou řepu?
Díky, těším se na zdejší debaty!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 12:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Co se tyce studenych odstinu, tech se hennou obecne dosahuje velmi spatne, pokud je to vubec mozne, protoze na kazdy vlas chyta henna jinak.

Co se mne osobne osvedcilo (taky se "honim" za studenou vinovou hennovou barvou Smile), je hennecolor Bordo a vrstvit, vrstvit, vrstvit a vrstvit.

Muj mix prvni rok sestaval s pul pytliku HC bordo, jednoho celeho vymackaneho citronu (dnes bych misto nej pridala stejne mnozstvi vinneho octa, henna pak neni tak zrzava) bohate jsem to zakapala tea tree olejem (cca 30-40 kapek) a nakonec doredila na pozadovanou konzistenci horkou vodou (prave odstavena konvice).
V posledni dobe nechavam jeste zapect v troube pod igelitovym pytlikem na 100°C asi na pul hodiny a nasledne opet doredim tou vodou, co mezitim stihla odstat.

Vysledky muzes videt v me galerii. Pro poradek jeste uvedu, ze ma puvodni (prirodni nikdy nebarvena) barva je popelave hneda a cely rok jsem pouzivala vyse zmineny mix, nez jsem presla na ten, ktery mam ve vlasopeci uvedeny jako druhy v poradi Smile

Ovsem ani muj navod neni zaruka, ze ti henna chyti studene vinovym odstinem, v urcitych situacich to bude porad "tepla" barva (napriklad na slunicku se mi nektere vlasy lesknout az rajcatovou cerveni, ve smyslu odlesku, coz rozhodne neni studena barva, ovsem ten zaklad tak nejak studeny zustava).

Kazdopadne preji hodne stesti s pokusy a pevne nervy: ty hennovani a honba za vysnenou barvou vyzaduje asi nejvic Smile Instantni vysledky ma bohuzel jen a pouze chemie Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.