O válce, nacismu a komunismu
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=45a6e3a342a79e9a471df38035ac1083Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:16 pm    Předmět: O válce, nacismu a komunismu Citovat

Tuto nití reaguji na některé bouřlivé reakce,které jsem objevila v Nastassjině návštěvní knize. Protože i mne toto téma již dlouho zajímá, proč si nepopovídat i o ošklivých stránkách historie?Koneckonců druhá světová válka a německý nacismus zajímá velké množství lidí. Pokud si odmyslíme takový extrém, jako jsou úplně vypatlaní neonacisti, kteří ani nevědí, k čemu se vlastně přidávají, zajímá válka mnohé "seriózní lidi", aniž by tato záliba nějak uškodila naší společnosti. Naopak, můj názor je ten, že čím více se o hrůzách války dozvíme, tím více také pochopíme - a tím nižší bude pravděpodobnost, že by se něco podobného v budoucnu mohlo opakovat. Co vy na to?
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:25 pm    Předmět: Re: O válce a nacismu Citovat

Fairy napsal:
Tuto nití reaguji na některé bouřlivé reakce,které jsem objevila v Nastassjině návštěvní knize. Protože i mne toto téma již dlouho zajímá, proč si nepopovídat i o ošklivých stránkách historie?Koneckonců druhá světová válka a německý nacismus zajímá velké množství lidí. Pokud si odmyslíme takový extrém, jako jsou úplně vypatlaní neonacisti, kteří ani nevědí, k čemu se vlastně přidávají, zajímá válka mnohé "seriózní lidi", aniž by tato záliba nějak uškodila naší společnosti. Naopak, můj názor je ten, že čím více se o hrůzách války dozvíme, tím více také pochopíme - a tím nižší bude pravděpodobnost, že by se něco podobného v budoucnu mohlo opakovat. Co vy na to?


Obecně mi je hraní na vojáky dost nesympatické a pokud si někdo hraje na SS, tak to mi připadá už úplně ujeté. A že by si tím prohloubil znalosti o hrůzách války- dost pochybuju Confused To by se asi člověk měl dozvídat jinak - svědectví těch, kteří to zažili, seriózně vypracované a podložené studie apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

aj, zrovna se mi zdál sen o tom jak jdu jako malá s mamkou do transportu Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Chaluzska napsal:
aj, zrovna se mi zdál sen o tom jak jdu jako malá s mamkou do transportu Crying or Very sad


...no holky, vy máte ale nápady Shocked Shocked Shocked Nechcete se třeba bavit o vlasech????? Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:44 pm    Předmět: Citovat

Klaruso, já nemyslela, že si člověk rzšiřuje obzory právě hraním na vojáky. T ne. Souhlasím s Tebou a čtením odborných knih.Ale knihy vydané bezprostředně po konciu války obsahujíc zkušenosti těch, kteří tím skutečně prošli - to je také mimořádně působivé čtivo. Tobě je nesympatické hraní na vojáky, jinému zas může být nesympatické třeba hraní na buben...zrovna tuto zálibu si netroufám soudit, protože o ní skoro nic nevím. Ale vím, že takových lidí je plno. Hrají si nejen na války 20.stoleí ale také na historické bitvy v dobových kostýmech. A mohou to být leckdy i dost fajn lidé Wink
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat

Konkrétně ta Nastassjina galerie mě dost nepříjemně překvapila Confused Hleděla jsem na to celkem nevěřícně a nepřipadá mi moc v pohodě, že se tu někdo takto prezentuje Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Konkrétně ta Nastassjina galerie mě dost nepříjemně překvapila Confused Hleděla jsem na to celkem nevěřícně a nepřipadá mi moc v pohodě, že se tu někdo takto prezentuje Evil or Very Mad


Klarusko, uvědom si, že je to mladičká holčina. Řekla bych, že dosah mnoha takových věcí ještě nedokáže úplně chápat. My starší bychom ji neměli kritzovat a pranýřovat, tím spíš, že mezi nás se svými dlouhými vlasy také patří. Naopak, měli bychom psát o tom, proč máme právě takové postoje k válce a nacismu jaké máme. Nemyslím, že jsme to v její galerii vzali za správný konec. Nechme ji také, aby nám vysvětlila své důvody, proč ji právě toto baví, jak se k tomu dostala a co vlastně o nacistickém Německu ví. Odporem lze dosáhnout jediného - zablokování toho druhého ve svém názoru, i kdyby už nakrásně sám věděl, že je nesprávný. Zvlášť u dospívajících mladých lidí to platí téměř paušálně.
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Klarusa napsal:
Konkrétně ta Nastassjina galerie mě dost nepříjemně překvapila Confused Hleděla jsem na to celkem nevěřícně a nepřipadá mi moc v pohodě, že se tu někdo takto prezentuje Evil or Very Mad


Klarusko, uvědom si, že je to mladičká holčina. Řekla bych, že dosah mnoha takových věcí ještě nedokáže úplně chápat. My starší bychom ji neměli kritzovat a pranýřovat, tím spíš, že mezi nás se svými dlouhými vlasy také patří. Naopak, měli bychom psát o tom, proč máme právě takové postoje k válce a nacismu jaké máme. Nemyslím, že jsme to v její galerii vzali za správný konec. Nechme ji také, aby nám vysvětlila své důvody, proč ji právě toto baví, jak se k tomu dostala a co vlastně o nacistickém Německu ví. Odporem lze dosáhnout jediného - zablokování toho druhého ve svém názoru, i kdyby už nakrásně sám věděl, že je nesprávný. Zvlášť u dospívajících mladých lidí to platí téměř paušálně.


Tím, že je mladičká bych to neomlouvala - já jsem taky byla mladičká Wink , ale takové bludy jsem teda v hlavě neměla. Ona je taky otázka, jestli je to nevědomost... To, že je někdo mladičký ještě nemusí nutně znamenat, že všechno páchá jen z neznalosti a v dobré víře... Chápu ty rozčilené reakce v galerii, mě to taky dost nadzvihlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, kdy a s kým se člověk setká. Lední hokej + hraní na esesáky je u mladé dívky hodně neobvyklé, proto mě tím víc zajímá to PROČ. Máš pravdu, nemusí to vždy znamenat neznalost.Ale také může. A nebo znalost jen povrchní. Tohle jsou spíš klukovské koníčky. Přesto bych na ni nebyla až tak přísná.
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Záleží na tom, kdy a s kým se člověk setká. Lední hokej + hraní na esesáky je u mladé dívky hodně neobvyklé, proto mě tím víc zajímá to PROČ. Máš pravdu, nemusí to vždy znamenat neznalost.Ale také může. A nebo znalost jen povrchní. Tohle jsou spíš klukovské koníčky. Přesto bych na ni nebyla až tak přísná.


No, uvidíme, jestli bude mít chuť nějak dál to vysvětlovat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.