O válce, nacismu a komunismu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eea38d6e0f5c1c5225235048e44ec186Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 4:35 pm    Předmět: Citovat

Já už sice chtěla držet hubu (Jsem nepoučitelná. Vždycky si říkám. Pozor, Rusko, komunismus, ruce pryyyč a já ne a ne.) Ale přemohl mě vrozený sarkasmus, takže se předem omlouvám.

Kataska napsal:
Lucy W. napsal:
A že má Rusko velmocenský komplex? A Německo ho jako nemá? Tak co jsou potom ty jeho pokusy o hegemonii v EU? A potom Rusko je pořád velmoc. Největší stát na světě.

Velikost z něj velmoc nedělá, jedinou velmocí je USA, které rozhodně není největší rozlohou.

Otázka názoru.

Kataska napsal:
Lucy W. napsal:
Ukrajina a Gruzie nedílnou součástí země...

Nedílnou součástí třeba jako Tibet pro Čínu?

A proč ne? Nebo Kurily pro Japonsko (Rusko taky:-)), Skotsko pro Anglii, Black Hills pro USA. Já neříkám, že je to správně, ale je to tak a oni to tak chápou. I když samozřejmě ta přirovnání nejsou úplně přesná. Ale nebudeme tu řešit paralely dějin Ukrajiny (Nechci tu vést spory, jestli je Kyjevská Rus Rusko nebo Ukrajina a pod.). Nejblíž mě napadá tak Morava a Slezko. Až na to, že Moravani a Šlonzaci nejsou separatisti. Konečně na otázku: která strana je v národně osvobozeneckém boji v právu, je dost těžká odpověď.

Kataska napsal:
Lucy W. napsal:
Rusko má mesijášský komplex

Vážně? Jak se to projevuje? Rusko by možná mělo svůj mesiášský komplex uplatnit vůči svým chudým občanům, ne vůči zemím, kde se žije lépe než v Rusku.

Rusko má mesijášský komplex, že zachránilo Evropu před Mongoly a potom před Napoleonem a před Hitlerem atd.. A projevuje se stejně jako americký. Zachraňují ty, co o to nestojí. Jo, a zapomněla jsem. Mesiášství není starat se o sebe, ale obětovat se za někoho:-)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
ilona napsal:

Wen - hospodářská krize byla celosvětová, hlad byl všude - nejen v Německu ... a že nás nechtěl likvidovat? Půlku národa by nahnal pro "neárijský původ " do koncentráku a plynových komor.... dokázal německý národ zblbout tak, že se jako arijská rasa citili nadřazení a dost velká část německého národa to dokázala dát světu pěkně najevo ...

Ilon, o tomhle se stebou hadat nehodlám,.. já jen slyšela názor, že zabíjení NEBYL prvotní záměr, to až potom, když zjistili, jakou mají sílu..a jak se tu psalo..příležitost dělá zloděje...
Hlavně, že rusaci se k nám chovali hezky, spousta lidí, žijících v čechách ani neví, kolik se do ruska vozilo jídla....

Wen - tohle přece není hádání ... jen výměna názorů Smile
První koncentráky začaly fungovat v roce 1933 - tj . několik let před tím, že nás Hitler obsadil - a nějak nevěřím tomu,že zrovná náš národ chtěl Hitler "ušetřit" .... joo - říkat mohl cokoliv ( a jen blázen by mu věřil) - ale jeho záměr byl jiný - i u nás žili Židi, Cikáni, homosexuálové,komunisté a další, jeho režimu nepohodlní lidé.... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 10:16 am    Předmět: Citovat

Já bych se chtěla omluvit, protože mám dojem, že v mých řečičkách se trochu ztrácí ta podstata problému, na který jsem chtěla upozornit. Totiž, jak už jsem psala, že máslo na hlavě mají všichni, ale někomu se prostě neodpouští... (a ne, že bych nechápala, proč tomu tak je.)
Já nemám nic ani proti Američanům, ani proti Němcům nebo Angličanům. Prostě se, podle mě, nesluší jedním dechem říkat, že Němci jsou/byli slušní a Rusové mají světovládné názory a to, že už tam není komunismus na jejich zkaženosti nic nemění. Já mám za to, že když odpouštíme prostému, slušnému Němci, musíme odpouštět i "dětem strašných roků Ruska".
Protože jestli si položíme otázku, jestli je horší Hitlerovské Německo nebo Stalinské Rusko, máme jedinou odpověď. Pokud vím, ti, co měli nejlepší možnost srovnání, tedy ti, kdo tehdy žili (Ukrajinci např.), si nakonec všichni vybrali Stalina. Tedy nestačí-li nám ta odpověď, že srovnávání, které zlo je menší, je samo o sobě zvrácenost.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 10:31 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
wensdy napsal:
ilona napsal:

Wen - hospodářská krize byla celosvětová, hlad byl všude - nejen v Německu ... a že nás nechtěl likvidovat? Půlku národa by nahnal pro "neárijský původ " do koncentráku a plynových komor.... dokázal německý národ zblbout tak, že se jako arijská rasa citili nadřazení a dost velká část německého národa to dokázala dát světu pěkně najevo ...

Ilon, o tomhle se stebou hadat nehodlám,.. já jen slyšela názor, že zabíjení NEBYL prvotní záměr, to až potom, když zjistili, jakou mají sílu..a jak se tu psalo..příležitost dělá zloděje...
Hlavně, že rusaci se k nám chovali hezky, spousta lidí, žijících v čechách ani neví, kolik se do ruska vozilo jídla....

Wen - tohle přece není hádání ... jen výměna názorů Smile
První koncentráky začaly fungovat v roce 1933 - tj . několik let před tím, že nás Hitler obsadil - a nějak nevěřím tomu,že zrovná náš národ chtěl Hitler "ušetřit" .... joo - říkat mohl cokoliv ( a jen blázen by mu věřil) - ale jeho záměr byl jiný - i u nás žili Židi, Cikáni, homosexuálové,komunisté a další, jeho režimu nepohodlní lidé.... Evil or Very Mad


Já bych se měla asi trošku poopravit.Myslela sem němce, jako narod, ne Hitlera samotného. On asi věděl co dělá Wink
Nevím jak to říct, ale slyšela sem, že všichni němci o koncentácích nevěděli, někteří pry ani netušili, že existují. Ale ano, to už jsou spíše hodně spekulace. Jne sem myslela, že do valky za německo šli i lidé, kteří třeba genocidu nechtěli a nevěděli..že se bude konat ...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:

Nevím jak to říct, ale slyšela sem, že všichni němci o koncentácích nevěděli, někteří pry ani netušili, že existují.


Je docela jasné, že ne všichni měli za války dostatečné informace. Moje babička byla nuceně nasazená na práci v Říši a šéf jejich tábora jim říkal, že koncentráky jsou jen pro zločince. A taky tam poslal jednoho člověka z pracovního tábora, který ostatním kradl jídlo.
O tom, co vlastně koncentráky byli se babička dozvěděla až po skončení války.
Jaké asi mohl mít informace sedlák někde na německém venkově daleko od všeho dění?

Na druhou stranu spousty lidí o tom určitě vědělo a dělalo, že nic nevidí...
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 6:55 pm    Předmět: Citovat

Ony vlastně koncentrační tábory byly primárně pro zločince. Prvními "hosty" tam byli žebráci, kapsáři a prostitutky - berlínská lůza. Konečně, norimberské zákony jsou z roku 1935 a masivní vyhlazování židů začalo až za války a to spíše od roku 1940.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

barthezka napsal:
Jo, to by mě zajímalo jestli je učí, jak Slováci platili Němcům, aby si odvezli jejich Židy... Ale ono je to všechno hrozně relativní, já jsem se učila děják z rakouských učebnic a oni tam mají na férovku napsáno, že jedna z nejstarších uni v Evropě byla JEJICH Karlsuniversität Laughing Jsme se vztekali, ale bylo to spíš vtipné Smile



ano ucia nas to...a niesme na to hrdi
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 4:34 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Ony vlastně koncentrační tábory byly primárně pro zločince. Prvními "hosty" tam byli žebráci, kapsáři a prostitutky - berlínská lůza. Konečně, norimberské zákony jsou z roku 1935 a masivní vyhlazování židů začalo až za války a to spíše od roku 1940.


Myslím,že hromadné vyhlazování Židů a následné deportace do koncentáků začaly o nějaký rok dřív - minimálně v roce 1938 (" křištálová" noc atd.) Předtím tábory sloužily především pro politické odpůrce režimu ( tj ti, co nesouhlasili s Hitlerem a jeho stranou), dál pro komunisty,homosexuály, Romy atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 7:36 pm    Předmět: Citovat

Deportace jako takové začali samozřejmě dřív, o represích židů nemluvě, ale ta hlavní vlna byla až 1942.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jehoblahorodiAlexej
8-20
8-20


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 1:42 am    Předmět: Citovat

Přeji pěkný večer
Pokud srovnám počet režimem zabitých Čechů za 6 let nacismu a 40 let komunismu nějak mi jednoznačně ,že pravděpodobnost přežití pro mě hlásícímu se k české národnosti by byla nesrovnatelně větší za komunistů. Pokud se podívám z okna vidím Kaunicovy koleje což bylo za
Války v Brně vyšetřovna a popraviště celkem tam němci zavraždili přes 1300 lidí nejmladšímu popravenému bylo pod patnáct. Za 5 let okupace bylo zabito nebo zemřelo v koncentračních táborech přes1500 obyvatel Brna .
Zkuste si najít kolik komunisti popravili brněnských občanu za 40 let…
Pokud vzpomenete na Lidice a další vypálené obce odpovězte si na otázku kolik obcí tu vypálili komunisti za 40 let.
Tak jako jsme byli za komunistu masírováni jak všechno zlo pochází od ošklivých Američanů tak jsme teď přesvědčováni o tom že všechno zlé a hrozba pro nás pochází z Ruska.
Ano 50 léta byla v naší zemi hrozná, ale jinde tak skvělá? V Americe kde nechtěli povolit smíšené školy pro bíle a černé a Charliemu Chaplinovi nepovolili vstup, protože je prý nebezpečný komunista?
A co třicátá léta známa idylkou četnických humoresek kdo si vzpomene že policie střílela do demonstrantu s tichým souhlasem tatíčka Masaryka
Každý rok nám naservírují Palacha a 68 ale 38 rok kdy se na protest proti vydání pohraničí s opevněním zastřelilo ne jeden ale několik dustojníku československé armády se taktně mlčí.
Takže je třeba býti zodpovědným svéprávným člověkem a nenechat se manipulovat a to jak ke vztahu k historii tak k dnešku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.