Katam - Buxus dioica
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ac87d5f7b8f36f70b6315a5bfe9fa784Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zokynka
81-160
81-160


Založen: 24.8.2008
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

Tak já jsem nakonec kurkumu nedala, protože hrozně žlutila všechno kolem, nechtěla jsem mít žlutou koupelnu. A ještě jsem si přečetla, že jsem letní barevný typ, tak mi nesluší zrzavé barvy. Jsem taky uvažovala o chemické barvě, ale pak jsem se naštvala a naplácala na hlavu směs cassie s katamem a vznikla z toho příjemná popelavě hnědá. Akorát na fotce s bleskem a asi i na sluníčku je to pořád oranžové. A bojím se, že se mi to rychle vymyje. No asi budu dál experimentovat s katamem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xandy
321-600
321-600


Založen: 6.6.2008
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

zokynka napsal:
Tak já jsem nakonec kurkumu nedala, protože hrozně žlutila všechno kolem, nechtěla jsem mít žlutou koupelnu. A ještě jsem si přečetla, že jsem letní barevný typ, tak mi nesluší zrzavé barvy. Jsem taky uvažovala o chemické barvě, ale pak jsem se naštvala a naplácala na hlavu směs cassie s katamem a vznikla z toho příjemná popelavě hnědá. Akorát na fotce s bleskem a asi i na sluníčku je to pořád oranžové. A bojím se, že se mi to rychle vymyje. No asi budu dál experimentovat s katamem.

Pardon, ze se tak blbe ptam, ale co je to cassie a katam? To slysim prvne Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

Xandy napsal:
Pardon, ze se tak blbe ptam, ale co je to cassie a katam? To slysim prvne Embarassed
Cassia je rostlinka známá jako bezbarvá henna (bývá v těch regeneračních směsích bez barvících účinků) a s tím katamem nevím, ale když jsem příspěvek od Zokynky četla poprvé, tak jsem to přečetla jako kaštan Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zokynka
81-160
81-160


Založen: 24.8.2008
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 7:42 am    Předmět: Citovat

Katam není kaštan ale zimostráz Smile Přidává se do henny pro popelavé tóny. Nikde se tu o něm nepíše, tak jsem ho vyzkoušela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 9:30 pm    Předmět: Katam - Buxus dioica Citovat

zetonek napsal:

Co vznikne, když spojíš žlutou a modrou?Very Happy


Působívé varování! Smile Díky!

A co třeba katam? http://www.henna-boy.co.uk/yemeni-katam/100g-yemeni-katam Zkoušel ho někdo z cassií?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 10:03 pm    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
zetonek napsal:

Co vznikne, když spojíš žlutou a modrou?Very Happy


Působívé varování! Smile Díky!

A co třeba katam? http://www.henna-boy.co.uk/yemeni-katam/100g-yemeni-katam Zkoušel ho někdo z cassií?


Ještě mě napadlo, pokud budeš trvat na chladném odstínu a s hennou to nepůjde tak zkusit dát přeliv a nahennovat bezbarvou. Tím by se měla barva obalit, vlas trochu ozdravit. Ale musela bys to dělat pak u každých odrostů. Confused
Nebo zkoušet různé značky. Doporučovala bych Lush, Khadi.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 10:09 pm    Předmět: Citovat

Moc díky! Z Khadi mám tu cassii - bylo to s ní až podezřele jednoduché a nakonec se mi díky jejím účinkům třeba znovu zalíbí vlastní barva Smile

Jinak tady jsem vygooglila něco o tom katamu - a vypadá to jako fakt dobrá věc: http://www.longhaircommunity.com/forums/showthread.php?t=8580&highlight=buxus&page=61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 10:16 pm    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
Moc díky! Z Khadi mám tu cassii - bylo to s ní až podezřele jednoduché a nakonec se mi díky jejím účinkům třeba znovu zalíbí vlastní barva Smile

Jinak tady jsem vygooglila něco o tom katamu - a vypadá to jako fakt dobrá věc: http://www.longhaircommunity.com/forums/showthread.php?t=8580&highlight=buxus&page=61

Vypadá to zajímavě. To jsi mi musela dělat chutě? Zase budu mít prázdnější peněženku. Very Happy Já se taky snažím o co nejmenší zrz, bohužel na šedinky mi chytá jedině henna, indigo ne, takže trochu zrz musím být. Confused
Však uvidíš. Zkusit můžeš všechno, henna vlasy neničí. Jen to chce mít velkou trpělivost to všechno vyzkoušet a zkombinovat. Very Happy
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 11:35 pm    Předmět: Citovat

zetonek napsal:

Vypadá to zajímavě. To jsi mi musela dělat chutě? Zase budu mít prázdnější peněženku. Very Happy


Nešlo jinak Smile

zetonek napsal:
Já se taky snažím o co nejmenší zrz, bohužel na šedinky mi chytá jedině henna, indigo ne, takže trochu zrz musím být. Confused
Však uvidíš. Zkusit můžeš všechno, henna vlasy neničí. Jen to chce mít velkou trpělivost to všechno vyzkoušet a zkombinovat. Very Happy


Taky můžeš zkusit ten katam Wink

Uvidím - nejdřív zkusím všechno ostatní - zatím se bojím, že bych skončila s nevymývatelnou a ani jinak nezlikvidovatelnou zrzavou Smile Nejspíš ale časem odvahu seberu! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2012 8:49 am    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:

Uvidím - nejdřív zkusím všechno ostatní - zatím se bojím, že bych skončila s nevymývatelnou a ani jinak nezlikvidovatelnou zrzavou Smile Nejspíš ale časem odvahu seberu! Wink

A ještě by mě zajímalo, kde se dá katam koupit. Hledala jsem všude možně, ale nenašla jsem český eshop.

PROSBA MODERÁTORŮM: Nešlo by prosím založit nové vlákno "Katam" a přesunout tam zdejší příspěvky, které se tohoto tématu týkají? Pokud by se začal u nás prodávat, myslím, že by hodně lidí o něm uvažovalo, když pomáhá k popelavému tónu. Tady to zapadne do rozsáhlého tématu. Díky za pomoc.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.