Katam - Buxus dioica
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d80e7fc0e08aa031d7a4b4abf1513f61Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gliko
41-80
41-80


Založen: 28.2.2012
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2012 9:22 am    Předmět: Citovat

Katam má v ponuke slovenský eshop http://www.hennayvette.sk/hennayvettekatam-hnedy-vlasova-praskova-farba-p-126.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 4:56 pm    Předmět: Citovat

zetonek napsal:

A ještě by mě zajímalo, kde se dá katam koupit. Hledala jsem všude možně, ale nenašla jsem český eshop.

PROSBA MODERÁTORŮM: Nešlo by prosím založit nové vlákno "Katam" a přesunout tam zdejší příspěvky, které se tohoto tématu týkají? Pokud by se začal u nás prodávat, myslím, že by hodně lidí o něm uvažovalo, když pomáhá k popelavému tónu. Tady to zapadne do rozsáhlého tématu. Díky za pomoc.


..pokusila jsem se o rozdělení,ale protože vlákno o henně příliš nesleduji, vydělila jsem pouze poslední příspěvky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2012 8:37 am    Předmět: Citovat

Zamívaný odkaz. Podle toho by katam neměl jít tak do tmava jako indigo a měl by pomoct vytvořit středně hnědou a ne moc teplý odstín. Hrozně se mi líbí na fotce obrázek číslo 6.Very Happy

Chtěla bych poprosit slováky o nějaké zkušenosti.

http://www.mehandi.com/shop/buxus/index.html
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 8:15 am    Předmět: Citovat

Tak mám za sebou první katamování a výsledek je takový rozporuplný. Fotky jsem nedělala, protože by to na nich nebylo vidět. Délky vlasů, kde byla chemka a délky, kde byla lush henna se moc barevně nezměnily. Ale tam, kde byla khadi henna - tak 1cm u hlavy je barva taková víc studená. Takže asi budu muset katamovat znova a znova a znova.... nejspíš to chce více vrstev.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 9:47 am    Předmět: Citovat

Zetonku a budeš to přidávat i přímo do henny nebo dávat jenom zvlášť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 10:19 am    Předmět: Citovat

Jitty, plánuju tohle:
-hennovat khadi oříšek se lžičkou katamu odrosty
-na celé délky vlasů dám nějaký mix Khadi (co mi zbyde z odrostů), cassie a katamu, protože jinak bych měla délky skoro dočerna.

Pak uvidím, jak se bude Khadi vymývat. Když bude držet na šedinách a nebudu mít velký odrost, asi jen nahennuju mixem 2 lžíce Cassie, 1lžička Indiga a 2 lžíce Katamu abych potlačila tu zrzavou na délkách vlasů, která se bude drát na povrch.

Jak tenhle postup bude účinný se bohužel dovím až po pár měsících. No uvidíme. Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 2:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zetonku,

mohla by ses podělit trochu víc o zkušenosti s tím katamem? Konečně jsem se rozhodla do toho jít a objednat Smile
Má ten katam aspoň nějaký pečovací efekt? Vyzkoušela jsi ho už víc než jednou, abys mohla posoudit, jak to vypadá s tím ztmavováním?

Jakékoliv zkušenosti by se hodily Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 2:16 pm    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
Ahoj Zetonku,

mohla by ses podělit trochu víc o zkušenosti s tím katamem? Konečně jsem se rozhodla do toho jít a objednat Smile
Má ten katam aspoň nějaký pečovací efekt? Vyzkoušela jsi ho už víc než jednou, abys mohla posoudit, jak to vypadá s tím ztmavováním?

Jakékoliv zkušenosti by se hodily Smile


Poslední dobou mě po hennování dost bolí kořínky, tak se snažím hennování omezit a dávám katam přímo do henny (khadi oříšek) ke kořínkům. Na délky ho míchám s casií a amlou. Vzhledem k tomu, že mám vlasy tmavě hnědé, tak nějaký barevný rozdíl není moc vidět, ale mám pocit, že ten zrzavý lesk začíná být více zlatavý a to hlavně na délkách, kde už hennu nedávám.
Jinak ve stínu mám odstín vlasů spíše studený a tmavě hnědý.
Co se týče regenerace.. já prostě nevidím rozdíl mezi hennováním délek hennou nebo casií či katamem. Zdá se mi to pořád stejné.
Katam jsem dávala zatím 3x a odrosty nemám moc velké. Za pár měsíců dám určitě vědět, jak khadi společně s katamem chytá.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2014 8:00 am    Předmět: Citovat

Po čase obnovuji téma, neví někdo, kde by se dal katam koupit (myslím český nebo slovenský obchod).
A možná trochu hloupá otázka, ale nešlo by si to vytvořit doma z buxusu? Nebo je víc druhů buxusu a z toho, který je u nás nejvíce rozšířený (např. použití na ozdobení svatebčanů) by to nešlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2014 8:14 am    Předmět: Citovat

No, to asi ne - buxus (zimostráz) je jedovatý: katam musí být zřejmě už upravený (zbyvený alkaloidů a glykosidů), a nebo patří mezi odrůdy, který jedy neobsahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.