Může mi pomoct HENNA?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=26427eb3ccba18825f1007705fbbee2eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luciferek
0-7
0-7


Založen: 30.4.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2012 10:08 am    Předmět: Může mi pomoct HENNA? Citovat

Ahoj všichni,
jsem tady registrovaná už delší dobu, ale zabrousila jsem sem po několika měsících.
Mám vlasy pod lopatky, jsou trochu jemnější. Přírodní barva je světlý kaštan, do nedávna jsem čas od času dala nějaký ten hnědý přeliv (loreal casting - karamel, medový kaštan). Naposled jsem barvila v lednu přelivem na 24 umytí. Vlasy myju cca 3x týdně, takže už je to prakticky vymyté.
Moje vlasy jsou docela problémové. První den po umytí jsou hodně jemné, elektrizují, nedrží tvar a málo se lesknou. Objem je slušný. Druhý den už jsou u kořínků malinko mastné, začínají se trochu víc lesknout, objem se ještě dá, nepramínkují. Třetí den vypadají pružně a lesklé, ale u hlavy už jsou mastnější a objem mizerný, takže se dají nosit jen v culíku. Používám březový nebo kopřivový šampon, někdy prostřídám s tím, co doma zrovna je (momentálně garnier - granátové jablko). Pak dám balzám gliss kur (oil nutrive nebo ten na objem). Vlasy nechám vždy uschnout přirozeně. Když jsou vlhké, dám do nich trochu tužidla na objem ve spreji. Asi jednou týdně dávám bezoplachovou kúru od gliss kuru (oil nutrive).
Po půl roce statečného nebarvení začínám zvažovat hennu. Láká mě kaštanový odstín (henne color?). Barvu bych příliš měnit nechtěla, spíš jen oživit a především vlasy ozdravit a posílit.
Ráda bych se zeptala, jaký má henna vliv na maštění vlasů. Je vhodné používat i další hennové přípravky (šampon, balzám...)? Chtěla bych, aby moje vlasy vypadaly konečně zdravě a leskle, přitom se ale tak rychle nemastily a měly slušný objem. Já vím, chci toho asi po mých jemných vlasech moc
Díky všem za rady,
L. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2012 1:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Tezko rict, nakolik ti henna pomuze na masteni vlasu, nicmene na lesk (a trochu objemu) je idealni Smile Kastan by mel chytit do takoveho tmaveho zrzavohneda, nevim, jak ti chytala chemicka barva. Pokud mas vlasy tmave (at uz barvenim nebo od prirody), pravdepodobne jen barvu lehce prohloubi a prida k ni typicky hennove zrz odlesky (predevsim na slunicku) a obecne to bude teply odstin.

Ta hneda se muze vymyvat do zrz (tzn pred dalsim barvenim budes vice "zrzava" nez hneda), ale vlastni barvu vlasu ti to nezmeni. Henna vlas obaluje, nepronika dovnitr vlasu jako chemicka barva, jen ta zrz bude trochu vyraznejsi a vlasy muzou opticky pusobit svetlejsi.
Nejmene se asi vymyvaji barvy od znacky Khadi (co se tyce hnede), je to take henna a holky si ji tu celkem chvali. Nema vylozene odstin "kastan", ale svetla hneda je myslim tak stejna, vzdycky do ni muzes primichat trochu zrz henny pro "kastanovejsi" nadech Wink

Co se tyce pece, neni treba pouzivat nejake specialni sampony nebo kondicionery, mela bys ale alespon tesne pred hennovanim umyt hlavu samponem bez silikonu (eventualne i kondicionerem, pokud to tve vlasy vyzaduji, ale zase bez silikonu): jinak henna nemusi poradne chytit (sklouzne po silikonu). Silikony konci na -cone, -thicone, -thiconol, -siloxane nebo -silane.

Urcite mrkni do Top Tematu o hennovani http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-henna-a-hennovani.html a posleze se muzes jeste konkretneji zeptat v odpovidajicim foru (Barvy a henna => hneda henna/zacatecnici a henna/hennecolor/...) urcite tam najdes vic informaci a eventuelne ti tam taky poradime (na co si nevzpomenem tady Wink)

Tak at se ti u nas libi a at hennovani, pokud se do nej pustis, dopadne dobre Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.