Tříděný odpad
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a0ef33dc3b9487fdbc40bf20531e42afZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 1:21 pm    Předmět: Tříděný odpad Citovat

Dnes jsem šla vynést velký pytel hliníku (různá víčka a tak) do sběrného dvora a tam mi jeden "sběrač" překvapeně řekl, že dnes už lidi hliník takhle po drobných troškách netřídí. I chtěla jsem se zeptat na DV, jestli jsem za exota sama - a koukám, že tu vůbec není samostatné vlákno o třídění odpadu Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 1:37 pm    Předmět: Citovat

Hmm Bone, vsechna cest... Takhle tridit hlinik. Ja tridim zakladne, takze plasty, papir a sklo, bioopad ve meste nemame a zahradku taky ne. Mame trideny odpad i ve skole, vybupali si to ale studenti, ne skola jako takova.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 1:38 pm    Předmět: Citovat

Hliník třídím, ale nosím to do jedné knihovny Smile Začali ho tam vybírat právě kvůli tomu, že s malým množstvím jsou ve sběrném dvoře problémy. Asi jsme exoti dva, učim na to momentálně svoje spolubydlící na bytě a i když jinak odpad třídí, tak na mě koukali ze začátku hodně vyvaleně Laughing
Napadá mě jedině domluvit se ve víc lidech, někdo to skladovat a odnést až po delší době.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 1:44 pm    Předmět: Citovat

Zrovna toho hliníku byla velká igelitka, roční nálož. A tvářili se na to pozitivně. O jiném sběrném hliníkovém místě v dosahu nevím.
Jinak třídící klasika, plasty, papír, sklo. O kompostéru na balkon jsem se jen nenápadně zmínila a bylo jasné, ze neprojde Very Happy
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

My hlavne mame tak pidi balkonek, ze se tomu ani neda rikat balkon...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:44 pm    Předmět: Citovat

Třídím, ale hliník ne. Spadají do toho i obaly od zubních past? Kvůli vnitřku. V televizi o tom šel jednou pořad, teď si nemůžu vzpomenout.
Třídím normálně sklo, papír a plasty, a pak nosím do charitních kontejnerů oblečení, které je hezké, ale už ho nenosím, případně jsem nikdy moc nenosila. To je skvělá věc, ty kontejnery na oblečení. Zbavila jsem se díky nim poloviny šatníku.Dříve jsem to vozila do charity do sousedního města, dneska už to hodím kousek od baráku do toho sběrače.

A ještě baterie, když si vzpomenu, nosím je do dm-ka, mají tam na to u vstupu taky přímo takové pidi kontejnery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2012 8:48 pm    Předmět: Citovat

hliník mě třídit nenapadlo a to jsem na třídění docela ras. O kompostu jsem zvažovala, ale drahý k tomu moc nakloněn není (v panelíku) a zatím jsem nezkoumala, jak jej udělat (ale tu libou vůni si dokážu představit. Koupili jsme si dvojkoš, jako že do jedné části odpadky a do druhé plasty a pak jsme dostali v rámci ostravské akce ty super tašky na třídění, takže zatím nemáme vgyužití pro druhou část odpadkového koše (napadl mě ten kompost, ale...to by asi fakt nebyl moc dobrý nápad, navíc na můj extra citlivý nos Laughing ) Ale vrátila jsem se zrovna z balkánu a jsem mírně demotivovaná - na co tady třídím kdejaký ždibek plastu a dalších věcí, když jinde se na to zvysoka se** ? Jasně, kdyby na to kašlali všichni, jakl by to vypadalo, ale když víc než půlka světa něco takového vůbec neřeší, tak co na to říct Confused
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 6:43 am    Předmět: Re: Tříděný odpad Citovat

Bonemína napsal:
Dnes jsem šla vynést velký pytel hliníku (různá víčka a tak) do sběrného dvora a tam mi jeden "sběrač" překvapeně řekl, že dnes už lidi hliník takhle po drobných troškách netřídí. I chtěla jsem se zeptat na DV, jestli jsem za exota sama - a koukám, že tu vůbec není samostatné vlákno o třídění odpadu Smile


Ne, taky to sbíráme. Dřív jsme to nechávali hasičům na "železnou" sobotu, teď jsme jinde, kde se tyhle akce nepořádají, takže vozíme do dvora. Akorát je vtipné, že obvykle vedle toho máme taky nějaký rozměrnější kovový odpad typu pletivo, sloupky apod. - a k tomu ty maličké věci vypadají docela srandovně. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 7:21 pm    Předmět: Citovat

My třídíme kovy obecně, hliník z toho zvlášť tedy nevyčleňujeme. Máme konzervy od koček, tak se to nashromáždí... Máme na to pytle, dávají se u nás ve městě klasicky k popelnicím jako jiné na tříděný odpad. Ve městě to máme trochu divně, máme kontejnery jen na papír, PET lahve (ne na plast obecně), sklo bílé a barevné + na několika málo místech na textil.
Do pytlů třídímě zvlášť: tetrapaky, kovy, ostatní plasty. Pak baterie zvlášť, na to máme maličkou sběrničku doma (Ecocheese, zašlou zdarma a člověk se s tím nemusí nijak vymýšlet a vypadá to docela obstojně) a jednou za čas to odneseme...
Už jsme vyřešili i "problém" s počůraným kočkolitem, abychom nemuseli pořád chodit s igeliťákama. Máme zavírací plastový box, do něj vybíráme hrudky a zavřeme, není z něj nic cítit a až je plný, tak odnesem a vysypem. Do igeliťáku sypeme jen tehdy, když vyhazujeme kočičí záchod komplet.

Bone: Kompost na balkon mi taky neprošel Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2012 6:15 pm    Předmět: Citovat

Hliník netřídím. Nemám ho nijak moc (maximálně víčka od jogurtů nebo obaly od čokolády, sem tam plechovka od protlaku) a nemám ho kam udávat - nevím o žádném místě v okolí, kam bych ho mohla odnést. Sběrné dvory a speciální cesta tam za účelem odevzdání hliníku? - sorry, ale od tý doby, co jich půlku v Praze zrušili, tak to fakt ne, je to hodně z ruky. Jinak kromě bioodpadu (opět nemám kam udávat) třídím všecko.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.