Kreslení a malování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b3959dfd3349a058b9cf959bfe89b005Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 10:25 pm    Předmět: Citovat

Nová skupina na FB - kto chcete zdieľať svoje diela, zdieľajte Smile
Draftsman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:44 am    Předmět: Citovat

Pokusím se to tu oživit. Má někdo zkušenosti s malováním na obličej? Mám teď malovat na jedné akci a nejsem na tom výtvarně zrovna nejlíp, určitě ne tak, abych byla spokojená. Na jednu stranu se toho bojím, abych děti nezmalovala děsivě, na druhou si říkám, že děti mají představivost a budou spokojení s čímkoli. Laughing Pokoušela jsem se hledat nějaké návody na netu, ale je to poměrně bída, všude už jsou namalované obličeje, ale je fakt, že většinu bych snad zvládla... Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 12:15 pm    Předmět: Citovat

Neřeš to moc. Wink Děcka jsou obvykle odvařená jen z toho, že vůbec mají něco namalováno.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 1:39 pm    Předmět: Citovat

Kikinecka napsal:
Pokusím se to tu oživit. Má někdo zkušenosti s malováním na obličej? Mám teď malovat na jedné akci a nejsem na tom výtvarně zrovna nejlíp, určitě ne tak, abych byla spokojená. Na jednu stranu se toho bojím, abych děti nezmalovala děsivě, na druhou si říkám, že děti mají představivost a budou spokojení s čímkoli. Laughing Pokoušela jsem se hledat nějaké návody na netu, ale je to poměrně bída, všude už jsou namalované obličeje, ale je fakt, že většinu bych snad zvládla... Rolling Eyes Laughing



Něco jako totto? http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/0/916/916750_9e5bf3da17cb670e5fd920aa2d684232/images/2008_07_11_750.jpg?ver=0
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 1:51 pm    Předmět: Citovat

spíš toto: http://golly.rajce.idnes.cz/Park_Hostivar%2C_24.2._2013/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 6:12 pm    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenosti s kreslením pomocí pravé mozkové hemisféry?? Uvažuju, že bych šla na kurz, protože je konečně u nás ve městě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 6:17 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Máte někdo zkušenosti s kreslením pomocí pravé mozkové hemisféry?? Uvažuju, že bych šla na kurz, protože je konečně u nás ve městě.

mám, protože jsem levákVery Happy
já jsem teda vždycky slyšela, že je to spíš podvrh, ale když to někoho baví, proč ne (ale chtěj za to docela dost peněz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 8:02 pm    Předmět: Citovat

O kreslení pravou hemisférou bych se ráda dozvěděla něco víc... Články na netu to vychvalují, ale mě by zajímalo, jak to prakticky člověka mění. Nemůžu se trochu ubránit představě, že je to v podobné režii jako přeučování na opačnou ruku, než jaká je vedoucí. A to obvykle dělá spíš neplechu.
Jako levák občas zkouším naopak kreslit či psát pravou, ale většinou toho po chvíli nechávám, protože mi to prostě nedělá psychicky dobře... Zajímalo by mě zkrátka, jestli je technika tohohle kreslení v něčem jiná, nebo jde na to nějak speciálně metodologicky ... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 8:31 pm    Předmět: Citovat

jé kolega levák!Smile
já jsem teda k těmhle kurzům skeptická, ikdyž jsem na žádném podobném nebyla (už jenom ta cena)
teoreticky bychom se mohli jako leváci analogicky hlásit na kurzy typu "odmocňujte zpaměti s přesností na tři desetinná místa atd." Very Happy
ale kreslí se přece stejně koneckonců celým mozkem.. Lada byl přeučený z leváka na praváka, a kreslil i tak.. určitě už měl centra v mozku lokalizovaný v tom věku, kdy ho přeučovali (to se právě rozděluje podle toho, zda je člověk levák-pravák, ikdyž není to 100% v rámci skupiny u každého stejné) a beztak kreslil tak i tak..jen (zřejmě právě z toho přeučování) měl v pozdějším věku pak neuralgie.. jen prostě se musí to info, který nepřirozeně se donese do jedný hemisféry pak přenýst přes corpus calosum do té druhé, kde je centrum pro tu určitou věc..kdysi jsem o tom četla od Carla Sagana..
tak snad jen by to mohla být nějaká optická záležitost, kdy by se jako aktivovala schopnost lépe vnímat prostor.. ale nevěřím tomu, že tam někoho jako "naučí kreslit" (to je vrozený), maximálně pomůžou rozvinout talent (pak jsou ale zbytečné řeči o hemisférách) no a to ostatní může být třebas sugesce no.. a ta dokáže být hodně účinná, to je fakt


Naposledy upravil Svejnohova dne čt březen 27, 2014 8:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 8:43 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli to úplně pasuje do tohohle tématu, ale znáte https://www.youtube.com/user/theartassignment ? Každý týden některý umělec zadá úkol a bývají docela zajímavé, tak třeba by se tu nějaká tvořivá duše ráda zapojila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.