Kreslení a malování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=29ad99bcc025348b16eed159cbba7a18Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 4:00 pm    Předmět: Citovat

Co se tuší týče - můžu porovnat staré (pod dědečkovi) a nové - a je to nebe a dudy Rolling Eyes Ty nové jsou strašné, pigmentace nula nul nic, nechávají divné šmouhy... Proti těm starým je to fakt velký rozdíl. Vodovky - klasické školní se hooooodně liší mezi sebou. Je to i pěkně vidět na tom odkazu od Sid - ty barvy těch horších se ani nedají nazvat barvami, jak jsou vyblité...

Samozřejmě si nemyslím, že je potřeba pro začátek mít nějaké profi akvarelky za tisíce, já mám nějaké obyčejnější za nějakých 250 a v kombinaci s obyč anilinkama mi to přijde dobré... Papíry - je fakt, že na zkoušení stačí obyč čtvrtky, ale na něco "lepšího", kdy se chci už trochu snažit beru ty lepší papíry - mám trochu hrubší a zrnitější a líbí se mi to tak víc... Chce to ale zkoušet a zkoušet.

Co mě se týče, tak se mi ohromě líbí malby pastelem. Ráda bych se to někdy naučila pořádně, moje dosavadní pokusy jsou zatím spíš neuspokojivé Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 5:13 pm    Předmět: Citovat

Kvetinka06 napsal:
Hanča napsal:
Housenka napsal:
Ta rozpíjitelnost mi u vodovek vždycky vadila. Ale pro někoho je to právě výhoda. Jinak se ráda kochám, např. tohle by stálo za zkoušku, až přijde podzim:
http://www.youtube.com/watch?v=zlPD0xtkfJ0


To je krása!

Jinak jsem se sekla u malování tužkou. A dělala jsem taky svého času perokresby.. Ale videa mě navnadila, asi si k Vánocům nadělím takové šikovné akvarely a budu se učit..

Jinak tohle video je taky krásné:
http://www.youtube.com/watch?v=x1LwJBc6sn0&feature=related


Hani, naučiť a pracovať s akvarelom je fakt umenie, nedovoluje chyby. ( čo takú temperu môžeš vrstviť, špachtle, oleje, kriedy atď sa dajú prekrývať. Pri akvarele je strašne ťažké neprepísknuť, dovoliť sa zlievať iba podkladu a keď už ho máš tak precíznosť liniek. Držim palce, vybrala si si krásny štýl Smile.

Edit: Nemyslím si ale, že akvarel je tak nevyhnutný. Krásne sa dá pracovať s vodovkami+anilínky( dodajú živosť aby to nevypadalo ako tie mdlé zdškové obrázky Very Happy ) . By som povedala dokonca vhodnejšie ako hneď akvarel, lepšie sa s nimi robí a fakt to vyzerá super. Ja som teda malovala hodne rokov - a kd som sa dostala k akvarelu asi v 10tich, tak ma tak odradil, že som ho vytiahla až o tri roky ale potom si ho zamilovala Smile. Teraz už nemalujem, keby sa k tomu vraciam ( čo určite plánujem, lebo je to skvelá vec ), tak by aj mne prišlo zbytočné kupovať si hneď akvarely ... A aj papiere sú hodne preceňovaná vec, na vodovky klasický výkres a hotovo. Sa neboj že by sa premočil, to by si ho musela tou vodou asi polievať. A že sa trošičku zvlní to mne osobne nikdy nevadilo a mám to asi aj rada, však to nie je strojová výroba a nech to je kľudne vidieť Smile. Okrem toho najkrajšie veci vznikajú keď človek maľuje s ľahkosťou a nie kŕčovito, čo keď si nakúpiš lišty alebo neaké tvrdené papiere tak sa väčšinou už "snažíš" a né že skúsim, zahodím, kreslím ďalej a - bože toto je úžasné a ani neviem ako sa mi to podarilo Smile. Proste fakt pokiaľ to nechceš robiť prof. alebo tak tak sa mi to zdá zbytočné neako riešiť ... Vedľa výkresu obyčajný biely papier na skúšanie liniek a miešanie farieb a opäť veľa okru, bielej a čiernu skoro vôbec. A ak ti nepôjdu linky, kľudne po uschnutí to dorob pastelkami, uhlíkom a pod...


Maluju několik let na hedvábí, snad to slévání mám v ruce už..Smile
Ty barvy jsou tam tak drahota a pokud nejde nic jen tak zkusit u akvarel, zkus něco zkazit u hedvábí..Wink

Pravda, získáš s tím zlozvyk - nic nedělat jen tak pro zkoušení..

Akvarelky za dvěstěpáďo, jak píše Lalaith, to už oproti tomu investice není..Smile

Kreslíte tu někdo i techniku? Mně třeba (tedy tou tužkou) nebaví portréty (a tím pádem mi nejdou), ale s vlakem nebo letadlem jsem si vyhrála, akorát trefit poměry, to mi dělá problémy a pořád nevím, jak to vychytat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 5:21 pm    Předmět: Citovat

http://www.google.cz/imgres?um=1&hl=en&sa=N&biw=867&bih=881&tbm=isch&tbnid=oXSD3BQRu_OMSM:&imgrefurl=http://ivahonkova.webnode.cz/&imgurl=http://files.ivahonkova.webnode.cz/200002238-246b425653/srna.jpg&w=850&h=642&ei=o0c6UOUM69DhBLScgLgI&zoom=1&iact=rc&dur=310&sig=105144242910374839667&page=5&tbnh=151&tbnw=221&start=63&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:63,i:289&tx=76&ty=85

Není co dodat, opravdu nádhera...
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 6:16 pm    Předmět: Citovat

Lalaith:

tak to není jen můj pocit že ty staré malují líp. to mi řekněte co na tom tak zpackali.... :/

Hanča:

mě právě technika nikdy moc nešla Very Happy celkově- ani to blbý auto sem moc nevychytala, motorka už dopadla o něco líp, ale takový vlak a nějaké létadlo.... ani mě to tolik nebaví, takže o to hůř Very Happy já radši ty portréty......

Možná by nebylo na škodu sem vkládat svoje díla....? Smile poradit se s ostatními, pochlubit se, zase by bylo o názornost více, třeba by přibylo i pár rad navíc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 6:30 pm    Předmět: Citovat

Mě technické věci nikdy nebavily, a vlastně ani nekreslím to, k čemu nemám vztah nebo co mě nějakým způsobem nezaujme. Kdybych začala kreslit auto, asi bych s tím praštila u prvního kola Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 6:56 pm    Předmět: Citovat

je super keď si každý robí čo ho baví, v živote som technické veci nenakreslila, tieňovanie a ceruza, to už vôbec ma nebaví!, pastelky jedine už do hotových výkresov .. ja teda by som si vystačila s temperami a akvarelom Smile. A teda osoby len občas a keď už tak väčšinou portréty a temperou, ináč príroda, kvety, zátišia ..... Smile. To je moje.

Hani, hodváb, to je taká zábavná príjemná technika:) , teda príliš ma to nechytilo, spravila som dva šátky a odvtedy už neskúšala, ale šikovnosť k tomu asi treba ....
Ak sa tomu venuješ a baví ťa to tak potom je super vyskúšať akv, a za 250? To radšej drahšie vodovky asi Wink ...... Teda keby, tak to v živote nekúpim inde ako v potrebách pre výtvarníkov, tam takéto ceny neviem či sú... a v prípade supr akcie by určite poradili či sú dobré Smile.

Zetonek, asi ich moc riediš keď to robí moc fľaky, či nie? ... a kúp si k nim tie anil, majú inú konzistenciu takú olejovejšiu trošku, tá sa pekne zlieva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 7:41 pm    Předmět: Citovat

Předem se omlouvám za blbý dotaz, ale jaký je obecný rozdíl mezi anilinovými, vodovými barvami a akvarelami? Co se týče výraznosti, rozpývání nebo práce s nimi?
Jsem úplný začátečník a ani jsem netušila, že existuje nějaký akvarel. Embarassed

Chtěla bych začít malovat květiny - macešky nebo třeba slunečnice... Co by pro mě bylo nejvhodnější?
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:09 pm    Předmět: Citovat

zetonek napsal:
Předem se omlouvám za blbý dotaz, ale jaký je obecný rozdíl mezi anilinovými, vodovými barvami a akvarelami? Co se týče výraznosti, rozpývání nebo práce s nimi?
Jsem úplný začátečník a ani jsem netušila, že existuje nějaký akvarel. Embarassed

Chtěla bych začít malovat květiny - macešky nebo třeba slunečnice... Co by pro mě bylo nejvhodnější?

Nic si z toho nerob, ja uz kreslim nejaku tu dobu a viem akurat, co je ceruzka a olejove farby Laughing Laughing Laughing
Jednu akvarelovu tuzku mam doma, ale este son neprisla na to, ako sa pouziva Laughing
Podla mna by si mala vyskusat sama a zistit, co ti bude vyhovovat najviac. Ja som sa tiez pri portretoch docitala o x roznych metodach, priklad uhlik, ako sa s nim unikatne kresli, no vsetky moje uhlikove pokusy dopadli jednou a tou istou machulou. Takze kazdemu moze vyhovovat nieco ine, len skusat a vybrat si.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:24 pm    Předmět: Citovat

akvarel a anilin jsou typy vodových barev...
akvarelové barvy = vodové barvy... Rozdíl mezi akvarelem a těmi klasickými vodovkami je řekla bych ve kvalitě... trochu jiné složení, typ záskávání barvy a akvarel obsahuje více pigmentu... Oboje se dobře rozpýjí, záleží na tom jak to naředím.... s akvarelem mi jde lépe čistý přechod...
a anilinové barvy jsou teda zase typ vodových barev.... řekla bych že dnes už jsou veškeré klasické "školní vodovky anilinové".... je to podle anilinu= olejovitá kapalina, reakčí se vzduchem- vytváření barev Smile

zásadní rozdíl tedy není žádný, jde o druhy arev rozpustných ve vodě a liší se jen množstvím pigmentu a rozpýjevosti a podobně.. akvarel je teda asi nejkvalitnější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 9:35 pm    Předmět: Citovat

Nechtěl by se nějaký portrétář pochlubit svým dílem i předlohou, podle které maloval? Já se tak nějak průběžně o portréty pokouším, ale vždycky to skončí tak, že tvary jsou podobné, rysy jsou podobné, je si to podobné, ale je to strašně hnusný Laughing Takže to většinou roztrhám a zahodím - tudíž pro příště ani nemohu posoudit zlepšení/zhoršení. Ale vždycky tomu něco chybí (nejen trénink). Takže buď fakt nemám vlohy a nechci si to přiznat a nebo mi uniká něco jiného. Tipuju to spíš na ty vlohy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.