Poréznost vlasů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3bb465aad3218e06177d3e208cbc9918Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eliii Bzik
0-7
0-7


Založen: 14.5.2019
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2019 3:05 pm    Předmět: Poréznost vlasů Citovat

Ahoj dlouhovlásky a dlouhovlásci, mám jednu otázku. Jak dobře se vám do vlasů vsakují masky a olejíčky?
Mě prakticky vůbec, i když si dám minimální množství, tak kapku dvě meruňkového oleje a vetřu je do konečků, tak se mi vůbec nevsákne a vlasy mám jen mastné a upatlané.
Na jedněch stránkách jsem četla, že to je tím, jakou strukturu (poréznost) vlasů člověk má. Dělají si takový test, umyjou si vlasy, pak si jeden vytrhnou (to bych nemohla, přijde mi to líto) a dají do skleničky s čistou vodou. Pokud se vlas úplně potopí, tak má vysokou poréznost a přijme prý jakoukoliv péči bez problému. Když zůstane uprostřed, tak ji má střední a také dobře vsákne cokoliv. Když se stále drží na hladině, tak je vlas velmi málo porézní (vlastně je skoro hladký) a v podstatě se do něj nic nevsákne.
Mně se vlas, co jsem vytáhla z hřebenu, stále drží na hladině, takže asi právě proto se mi ten meruňkový olej do vlasů nevsákne. Jak jste na to vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2019 5:37 pm    Předmět: Re: Poréznost vlasů Citovat

To je zajímavý test.
Já to pozoroval podle délky schnutí, příp. jsem si vzal do ruky pramen a sledoval rozdíl mezi hlazením „po srsti” a „proti srsti”.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2019 8:35 am    Předmět: Citovat

To jsem nikdy dřív nezkoušela... ale když teda hodím svůj vypadlý vlas do vody, tak to tedy neudělá vůbec nic, jen to plave na povrchu. S oleji jsem svého času musela taky opatrně. Ale jestli to něco prokazuje, to netuším.

Portosi, a v čem spočívá ten tvůj test, můžeš nějak líp popsat? - já to nějak nepochopila. Embarassed
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2019 6:49 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý, moje vlasy jsou teď trochu jiný, co barvim hennou. Taky mi ale vsakujou špatně. Zjistila jsem, že olej nejlíp působí před mytím. Pokud dám do konečků byť jednu kapku, je to vidět. Vsákne se až za den a půl cca... podle mě to souvisí i s maštěním vlasů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2019 11:39 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
To jsem nikdy dřív nezkoušela... ale když teda hodím svůj vypadlý vlas do vody, tak to tedy neudělá vůbec nic, jen to plave na povrchu. S oleji jsem svého času musela taky opatrně. Ale jestli to něco prokazuje, to netuším.

Portosi, a v čem spočívá ten tvůj test, můžeš nějak líp popsat? - já to nějak nepochopila. Embarassed

Dřív jsem je měl hodně porézní a to se „proti srsti” skoro hladit nedalo - hrozně to drhlo (prostě to šlo špatně... nějak se neumím líp vymáčknout). Od té doby, co používám jogurtový šampon, je pocitově rozdíl mezi hlazením odshora dolů a zdola nahoru mnohem menší (zvlášť brzy po umytí; ještě víc, když použiju nějaký olejíček - to je hlazení oběma směry takřka totožné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2019 10:56 am    Předmět: Citovat

Aha, tak to já nějaký extra rozdíl nepozoruju, pokud vemu jen jeden vlas. Pokud jedu proti pramenu, tak samozřejmě tam zadrhávají a jakoby se cuchají a tupírují ty kratší vlasy. Ale to asi nebylo míněno. Pro mě to asi znamená, že podle obou testů poréznost malá a zkušenost s oleji (že musím opatrně) by to taky podporovala.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2019 5:01 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Aha, tak to já nějaký extra rozdíl nepozoruju, pokud vemu jen jeden vlas. Pokud jedu proti pramenu, tak samozřejmě tam zadrhávají a jakoby se cuchají a tupírují ty kratší vlasy. Ale to asi nebylo míněno. Pro mě to asi znamená, že podle obou testů poréznost malá a zkušenost s oleji (že musím opatrně) by to taky podporovala.

To asi jo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.