Nákupy, přístup prodavaček a decentní vycouvání z obchodu :D
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=216c8a5769a603a2be537cae6049dcf7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rommy
8-20
8-20


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 11:06 pm    Předmět: Nákupy, přístup prodavaček a decentní vycouvání z obchodu :D Citovat

Zdravím všechny Smile
Je mi to líto, ale nejdříve vás musím zahltit svým stěžováním, protože jsem dostala takovou studenou sprchu, o jaké se mi nesnilo Very Happy Jala jsem se před půl rokem vylepšit tělo cvičením..přineslo to ovoce, a změnu velikosti podprsenky. Podle webu Spravnapodprsenka jsem si vypočítala velikost 70F (která se mi taky nejprve zdála komicky velká, ale sedí mi, a to před hrudí nemám "motory bombardéru" Very Happy )

Za poslední dva dny jsem probendila pěkný čásek lítáním a sháněním, ale co už, s touto velikostí jsem ani nečekala, že příjdu do prvního obchodu, a za pět minut mám nakoupeno. Ale co mě naprosto "dorazilo", byl přístup prodavaček.. Od pohledů stylu "si myslíš že jsi prsatice?", "ty a F? To bych chtěla vidět..", k přímým prohlášením jako "Slečno, to asi nebude ZROVNA VAŠE velikost, vybereme velikost spolu". A už mi do kabinek lítaly 80C, 80D, 75E, 70D, dokonce se našla i pro mě ochotně vybraná 85C. Nehledě na to, že teprve když jsem po několika 80-75 obvodových podprsenek zdůraznila, že jsou mi OPRAVDU volnější, než bych chtěla, mi tedy konečně byla dopřána 70 (nebo taky sdělení že menší není Very Happy ). Fajn, 75 ještě dobrý, výrobce může šít těsnější, ale 80 těžko bude dost těsná, že..

V tu chvíli jsem v jiných obchodech teprve docenila váhu spojení "školený personál"..když se na mě paní nedívaly jakože na co si tady hraju.. Předtím jsem měla 75D, ta se ještě kupuje relativně dobře, a není taková nutnost kontaktu s prodavačkami, je k dostání poměrně "běžně".
Nedělala bych takovou stěžovačku z jednoho obchodu, ale prošla jsem jich asi 10, a polovina se nesla v podobném duchu.. A protože jsem stále nesehnala (tedy sehnala, abych nekřivdila, seděla pěkně, ale jen bílá..nosím černé oblečení, takže bílé podprsenky jsou odsouzeny k záhubě, a záhubu za 1.300,-- pořádat nebudu Very Happy Very Happy ), ptám se tedy (bez ohledu zda jde o podprsenku nebo jiné nákupy) :

Jak reagujete v podobných situacích, když nechcete být nezdvořilé?
(případně jde-li o oblečení se vám nechce zkoušet další velikost,barva, střih, když od pohledu jistě víte, že to nebude ono.)

Je vám hloupé nic si nekoupit, i když se vám prodavačka sice věnuje, ale vám je to opravdu k ničemu? (Většinou jsem to vyřešila stylem "Stavím se, až vám příjde nové zboží, děkuji, nashledanou".)

Přiznám se, že si nejsem jistá, zda obchodně stěžovací a "návody jak ven z obchodu" vlákno existuje, kdyžtak mi tady zatněte tipec Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 11:23 pm    Předmět: Citovat

Jo nakupování podprsenek je sranda, u nás na menším městě kromě jednoho obchodu prodavačky hrůza, přesně ten přístup "ale tuhle velikost vy nemáte"... Ale co jsem přišla na to, že ideál je pro mě 65, tak už je tu ani kupovat nechodím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 11:31 pm    Předmět: Citovat

No fíha, tohle se mi nikdy nestalo, že by mi nějaká prodavačka vnucovala blbou velikost... ale nemám nic extrémního, 70D. Naopak mi prodavačka jednou sama podala i 70E, ať aspoň zkusím, když už zkouším, že je střižená trochu jinak a je na E trošku menší. Na to, že v tričku na tuhle velikost opravdu nevypadám řekla jen to, že je to docela normální, že záleží na střihu podprsenky a ať se nebojím zkusit větší košíček Smile

Většinou když si nechci nic brát, ale prodavačka se mi věnovala tak většinou řeknu, že si to musím ještě rozmyslet, slušně poděkuju, usměju se a jdu ven Smile Nikdo neměl blbý kecy, úsměv a poděkování asi dělá divy. No teda jestli mě pak pomluvily za rohem to nevím Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 6:19 am    Předmět: Citovat

Rommy, když ti to nesedí, tak si to nekupuj. Není tvoje povinnost si tam něco vybrat jenom proto, že ti to prodavačky vnucujou. A i kdyby byly milé a ochotné, vůbec se nemusíš cítit nevděčně, že si nic nekoupíš Wink

Ale s tím posuzováním velikostí od druhých lidí je sranda. Já mám zase problém, že já mám ráda volnější oblečení, ať už jde o trička nebo kalhoty nebo cokoliv jiného. Tuhle jsem musela říct velikost na firemní tričko, dvakrát jsem zdůraznila, že bych chtěla opravdu větší velikost, že se necítím dobře v těsném tričku na tělo. No nakonec mi paní s úsměvem přinesla triko, které vypadalo, že je pro anorektickou modelku. Prý "To Vám určitě bude" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 8:22 am    Předmět: Citovat

Tohle se mi posledně stalo v Trimphu. I když jsem jasně zdůraznila, že chci 70E, a že už mám doma od nich dvě, byla mi nabídnuta 80C! S malým dvouletým synem nemám čas být zdvořilá a zkoušet něco, co by mi bylo asi jako konský postroj pudlovi. Tak jsem se se slovy "No to teda pěkně děkuju" otočila a šla pryč. Můj muž si ještě cestou ven ťukal na čelo...

Jinak to běžně dělají v takových těch obchodech jako intinisimi a tak. Asi před třemi lety mi tam vnutili 70C. To jsem měla ještě čas, tak jsem si jí oblékla a pak rozhrnula závěs se stupidní otázkou "Větší košíček by opravdu nebyl? Ne? Tak to se nezlobte, ale tohle teda fakt nosit nebudu" (prsa jsem měla až u brady, doslova...

Já nějak nevím, ale poslední dobou jsem spíš zhusená. Jako aby se mnou někdo jednal stylem "ty seš blbá nána, já to vím líp"... to nepovažuju za ochotu, ale o nevychovanost první třídy. Přišla jsem si něco koupit, to je takový problém mi to prodat? Rolling Eyes

Edit: a ty barvy, to anii nekomentuju, řeknu černou a přinesou mi bílou, béžovou, tělovou, růžovou, modrou, červenou...WTF!!
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 8:37 am    Předmět: Citovat

Tak abychom z toho neměli druhé prsaté vlákno, taky přidám jednu čerstvou z obchodu. Tedy vlastně dvě.
Včera jsem sháněla pár věcí a tak jsem si udělala procházku po obchodech. V klenotnictví se mi "věnovala" protivná baba kolem 50ky. Vůbec nás neoslovila, nenabídla radu, nezeptala se, zda něco chceme. Když zjistila, že sháním "jenom" řetízek, předvedla dokonalou etudu na téma znuděná nána v komunistickém krámě. Když jsem se ptala na dražší zboží, tvářila se, že neslyší. Prostě jakoby si nás zařadila jako nějaké socky, co nic nekoupí a podle toho se k nám chovala. A to se nezměnilo, ani když jsem si ten řetízek koupila.

Podobná arogance u stánku s pralinkama v Myslbeku. Okukujeme výlohu a dáma dělá, že nás nevidí. Když jsme ji požádali o pozornost, vysloužili jsme si otrávený ksicht:a kolik jich jako chcete? A jaký teda?
Při placení nastal opět problém, kdy se na nás utrhla, že na takovou bankovku teda zpátky mít nebude. Prostě reprezentace firmy jak dělaná.

Oběma dámám přeju, aby tu nenáviděnou práci brzy ztratily. Protože na jejich místo jich teď čeká dost, a ochotnějších.

Kdysi jsem za pultem začínala, takže vím, co je to zákaznický servis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 8:49 am    Předmět: Citovat

Podprsenkové krámy jsou kapitola sama pro sebe... Už několikrát mi prodavačky tvrdily, že velikost, kterou mám, přece určitě nemám, protože ta se přece nevyrábí. Dvakrát jsem svlíkla podprsenku a zamávala jí prodavačce před nosem, že ať se na to imafinární číslo podívá sama. Takže teď, co se podprsenek týče, chodím jen tam, kde vím, že na mě mají velikosti. Nebo brastop.

Ale obecně mi přijde, že prodavačka má často pocit, že sama ví nejlíp, co zákazník potřebuje a co mu bude slušet (jak nápadně se v tom podobají kadeřnicím Wink ) Takže jsem ráda za znuděné čůzy, kterým nestojím ani za pohled a můžu se v klidu probírat zbožím Smile

Jo, kdysi mě takhle šíleně vydeptal i řezník, když ze mě udělal úplnou blbku, která neví, že to maso se na nějaké jídlo vůbec nehodí a že jsem úplně pitomá... Dvě dámy ve frontě si ještě přisadily. Dlouho jsem se pak bála do řeznictví vůbec vkročit a vybírala maso jen u pultu v supermarketu.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna
81-160
81-160


Založen: 18.8.2012
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 9:34 am    Předmět: Citovat

Jeej a ja som si myslela že som jediná široko ďaleko s debilnou veľkosťou 70D Very Happy to je problém zohnať takúto veľkosť, niekedy mi padne aj 70C ale záleží od strihu...ale aj To je problém zohnať Very Happy Najhoršie je, že keď sa opýtam predavačky, pozerá na mňa ako keby som padla z jahody Very Happy

Rieším to tak (podobne ako v lekárni), keď nepotrebujem počúvať trápne múdre kydy typu skúste si túto 75B, prídem, opýtam sa či vôbec predávajú také veľkosť a keď nie, za dve minúty som vybavená a idem ďalej.

Ale v poslednej dobe sa mi nechce behať po celom meste (niekedy dosť bezvýznamne, aj tak by som nenašla moju veľkosť), tak si kúpim obvod hoci jaký len košík nech to má správny a doma obvod prešijem na seba a vybavené Very Happy

Úplne ma vie zabiť keď mi predavačka kdekoľvek povie NEVIEM. Sedí tam, robí s tým tovarom, má to pred sebou každý deň a ona mi povie NEVIEM. To chytám amok a musím rýchlo odísť inak by som sa do nej pustila Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 9:58 am    Předmět: Citovat

Že vás to ještě vzrušuje, na to jsem si zvykla tak, že mě to nevyvádí z míry Twisted Evil S těma podprsenkama to je evergreen (dokonce i včera v Timu a to ho tu někdo doporučoval). Ale občas se to povede i s jiným oblečením, teď tomu zrovna přichází sezóna, je sychravo, člověk si veme dvě mikiny a hned je za tuleně Laughing

Jinak vycouvávání z obchodu, na to jsem taky profík, hlavně u těch podprsenek, protože když už vyhrábnou něco co mi je tak je to za a)zmenšovačka, b)pro objemná prsa, takže košíček až nahoru tak, že div nekouká z malýho véčkovýho výstřihu (ze kterýho normálně opravdu nic z prsou nekouká) c)babičkovskej střih a vzor. A nejlépe za 1000,- a výš. Takže couvám opravdu zuřivě, naučila jsem se být upřímná (Opravdu si nekoupím podprsenku, která mi dělá horší dekolt než mám naostro. Určitě nevyhodím 1200 za podprsenku, která mi je už v kabince volná, takovejch mám plnej šuplík. apod.) Snažím se zdvořile, ale upřímně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 10:00 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Jo, kdysi mě takhle šíleně vydeptal i řezník, když ze mě udělal úplnou blbku, která neví, že to maso se na nějaké jídlo vůbec nehodí a že jsem úplně pitomá... Dvě dámy ve frontě si ještě přisadily. Dlouho jsem se pak bála do řeznictví vůbec vkročit a vybírala maso jen u pultu v supermarketu.


Tak no tohle se hodí akorát, my to tak doma máme rádi, a hotovo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.