Prohibice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2e812438c76bbf969afdb93e1177a7cdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte o celoplošnému zákazu prodeje lihovin s obsahem alkoholu nad 20%?
Vzhledem k vážné situaci je to dobře
68%
 68%  [ 40 ]
Je to špatně, rozbují se černý trh a pití bude ještě nebezpečnější
31%
 31%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 58

Autor Zpráva
Comtesse
21-40
21-40


Založen: 5.7.2009
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 11:05 am    Předmět: Citovat

Je jedna věc, která se mi na prohibici líbí, nikde se neválí bezdomovci, fet'áci a malé děti, kteří jsou totálně na šrot. Kousek od školy, kam chodím byla taková partička opilých bezdomovců se psy, kteří byly vždycky dost agresivní, ted' cucají krabičák a nejsou žádné potíže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 8:18 pm    Předmět: Citovat

Comtesse napsal:
Je jedna věc, která se mi na prohibici líbí, nikde se neválí bezdomovci, fet'áci a malé děti, kteří jsou totálně na šrot. Kousek od školy, kam chodím byla taková partička opilých bezdomovců se psy, kteří byly vždycky dost agresivní, ted' cucají krabičák a nejsou žádné potíže.


Máte neakých bohatých bezdomovcov Very Happy .. tí naši pijú krabicové vína takmer stále Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 4:50 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Sad pár měsíců prožitých s agresivním alkoholikem by asi s tvou představou o neohrožování ostatních pořádně zamávalo.


Kdo ví. Já totiž, co se týče alkoholu postrádám osobní zkušenost s "odbouráváním zábran". Pro mě být připitá byla vždy jen záminka k tomu chovat se opile - jakmile jsem opustila společnost bylo to pryč (tedy to uvolněné veselí, ne houpání žaludku). A vlastně jsem se ještě nesetkala s člověkem, který by ve stavu namol jednal nepředvídatelně (ano, prali se, sázeli o hlouposti, pořvávali po ulicích, líbali se a i jedno skákání pod auta bylo). Ovšem neznám nikoho, kdo by byl agresivní protože pije, většina byla agresivní i bez pití. Někdy mám pocit, že pro takové byl alkoholismus výmluva, aby sami před sebou ospravedlnili, že se chovají ohavně. A to znám dva-tři lidi, co se uchlastali k smrti. Ale samozřejmě, nejsem empirik a tak uznávám, že asi existují i tací, co je pití změní.

I když a to jsem i zmiňovala, jsem si vědoma, že alkohol má sociální dopady, a samozřejmě, opilý člověk okolí ohrožuje, ale ne tím že pije, popravdě je okolí nebezpečný v těch chvílích, když zrovna nepije Laughing
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 5:30 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
ilona napsal:
Sad pár měsíců prožitých s agresivním alkoholikem by asi s tvou představou o neohrožování ostatních pořádně zamávalo.


Kdo ví. Já totiž, co se týče alkoholu postrádám osobní zkušenost s "odbouráváním zábran". Pro mě být připitá byla vždy jen záminka k tomu chovat se opile - jakmile jsem opustila společnost bylo to pryč (tedy to uvolněné veselí, ne houpání žaludku). A vlastně jsem se ještě nesetkala s člověkem, který by ve stavu namol jednal nepředvídatelně (ano, prali se, sázeli o hlouposti, pořvávali po ulicích, líbali se a i jedno skákání pod auta bylo). Ovšem neznám nikoho, kdo by byl agresivní protože pije, většina byla agresivní i bez pití. Někdy mám pocit, že pro takové byl alkoholismus výmluva, aby sami před sebou ospravedlnili, že se chovají ohavně. A to znám dva-tři lidi, co se uchlastali k smrti. Ale samozřejmě, nejsem empirik a tak uznávám, že asi existují i tací, co je pití změní.

I když a to jsem i zmiňovala, jsem si vědoma, že alkohol má sociální dopady, a samozřejmě, opilý člověk okolí ohrožuje, ale ne tím že pije, popravdě je okolí nebezpečný v těch chvílích, když zrovna nepije Laughing

Alkoholismus člověka úplně změní ... mám bohužel v okolí a i v rodině dost případů, kdy celkem normální chlap (ale i ženská) propadli chlastu - a stali se z nich úplně jiní lidé - samozřejmě horší, klidně propijí poslední peníze a je jim fuk, že rodina nemá z čeho žít... v noci přijdou domů a začnou "dělat pořádky" ,je jim fuk, že jejich vlastní děcka řvou, začnou se počůrávat , zhorší se jim prospěch ve škole - a že se pak stydí za vlastní rodiče.
S alkoholikem nelze žít - jen mizerně živořit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 7:15 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
I když a to jsem i zmiňovala, jsem si vědoma, že alkohol má sociální dopady, a samozřejmě, opilý člověk okolí ohrožuje, ale ne tím že pije, popravdě je okolí nebezpečný v těch chvílích, když zrovna nepije Laughing


Já ti nevím, viděla jsem, jak tatík namol rozbil hlavu mamce, jak si jindy totálně sťatý uřezal dva prsty na cirkulárce, nebo do třetice všeho dobrého úplně pod obraz spadl ze schodů do sklepa a zlomil si lopatku.
Uznávám, že okolí nebezpečný byl pouze první případ.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: út září 25, 2012 6:07 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Lucy W. napsal:
I když a to jsem i zmiňovala, jsem si vědoma, že alkohol má sociální dopady, a samozřejmě, opilý člověk okolí ohrožuje, ale ne tím že pije, popravdě je okolí nebezpečný v těch chvílích, když zrovna nepije Laughing


Já ti nevím, viděla jsem, jak tatík namol rozbil hlavu mamce, jak si jindy totálně sťatý uřezal dva prsty na cirkulárce, nebo do třetice všeho dobrého úplně pod obraz spadl ze schodů do sklepa a zlomil si lopatku.
Uznávám, že okolí nebezpečný byl pouze první případ.


Tos mě špatně pochopila. Myslela jsem to naprosto reálně ne nijak obrazně, když sedí a pije nikomu nic nedělá, problém je, když se pustí do čehokoliv jiného než do pití.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út září 25, 2012 8:47 am    Předmět: Citovat

jo tak. Mno když si člověk pije takříkajíc soukromě, tak ano, škodí jen sám sobě. A když to přehání, tak si to odnese sám (v práci, v rodině, se zdravím, atd.).
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.