Prohibice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6128e2e755caf40d53c6311a47953060Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte o celoplošnému zákazu prodeje lihovin s obsahem alkoholu nad 20%?
Vzhledem k vážné situaci je to dobře
68%
 68%  [ 40 ]
Je to špatně, rozbují se černý trh a pití bude ještě nebezpečnější
31%
 31%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 58

Autor Zpráva
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2012 1:22 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Zrovna koukám do novin, že někde v Benešově vesele chlastali slivovici dovezenou z Moravy a hup, už jsou v nemocnici. Lidi jsou vážně na hlavu Rolling Eyes


Tak to ma porazí Very Happy ... To sme ľudia tak blbí? Very Happy

EDIT: čo vlastne teraz s tým alkoholom? Z toho predsa vzniknú nevyčíslitelné škody .... a hádajte kto to zaplatí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2012 1:25 pm    Předmět: Citovat

S kolkem:
http://www.novinky.cz/domaci/279332-v-tuzemaku-s-pravym-kolkem-bylo-50-procent-metanolu.html

Včera jsem slyšela, jak teď kontroloři v laborkách nestačí valit oči...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2012 2:30 pm    Předmět: Citovat

Tak to je už sila....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2012 3:16 pm    Předmět: Citovat

No právě...pokažený byl alkohol v lahvích s kolkem i prý nějaký whisky. Doprdele, to mě štve už, že se nedá věřit ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixen
81-160
81-160


Založen: 6.12.2010
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2012 10:18 pm    Předmět: Citovat

Já bych smysl prohibice viděla asi v tom, že lidi kteří o tom neví si to náhodou nekoupí. Třeba jak tady psala (tuším)Emia, že se to dozvěděla až v baru. Nebo třeba někdo přijede z dovolené, nebyl na netu, neposlouchal zprávy atd.
Já třeba na zprávy nekoukám, stačí mi rychle projet novinky na netu. A kdybych nebyla u počítače tak o tom nevím.

Jinak lidi co to pili přesto že to veděli - jejich problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajula
321-600
321-600


Založen: 29.11.2009
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 3:24 pm    Předmět: Citovat

http://www.novinky.cz/domaci/279449-muz-ze-semilska-si-metanol-do-lahve-od-tuzemaku-nalil-sam.html

nemam slov.. ty lidi jsou fakt dementni Rolling Eyes Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 8:18 am    Předmět: Citovat

Já už jsem se vyjádřila jasaně a jednoznačné. Zákaz je nekoncepční, nikdo ho nevysvětlil a nikdo neví, co se smí a co ne.
Podle znění si totiž Gin&Tonik klidně v hospodě můžu dát (pokud jim nedošel gin Laughing). A osobně mi vadí sociální dopad - becherovka stojí, lidé mají nucenou dovolenou, kvůli překážce na straně zaměstnavatele (sbohem, Vánoce), a kdo ví jestli dostanou plat (i když podle zákoníku práce by jim asi měl stát uhradit 60-80% mzdy)a to mi jedno není, rozhodně je to podle mě horší než otrava nezodpovědných lidí, kteří nechápou, že chlast je teď jedovatý.
A mimo to, to že je někdo notorik, to je jako podčlověk? Narozdíl od cigaret tím okolí fakt neohrožuje, tak proč někomu vadí, že se uchlastává? (Jistě má to sociální a ekonomické dopady, ale to i vášnivé sběratelství, tak ho pro jistotu taky zakážeme, aby se v naší totalitě, kde se nic nesmí, všichni měli dobře?)
Osobně ten masový odpor k alkoholu dvojnásob nechápu u lidí, co nepijí. Vždyť JE ten methanol nijak neohrožuje, tak proč se tak rozčilují, že někdo chce pít?

Nicole: Když se ti nelíbí zákaz čokolády, tak si to převeď na zákaz čehokoliv, co máš ráda, třeba metalových konzertů (teď jsem se dva víkendy pro hluk skoro nevyspala (nemluvě o mé kinetóze kvůli které v blízkosti jakékoliv hudby s vytaženými basy zvracím), takže bych klidně hlasovala, že od deseti do pěti všechny festivaly končí.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 2:26 pm    Předmět: Citovat

Lucy W.:dost alkohliků ohrožuje své nejbližší okolí, bijí ženu a děti atp. A to nemluvím o tom, kolik násilných zločinů je pod vlivem spácháno. Ale to je mimo téma prohibice.

Tohle dočasné opatření prostě bylo nutné udělat a já už mám opravdu dost toho, jak o tom musím neustále poslouchat. Denně se na mě odevšad valí fňukání, že se někdo nemůže líznout a zprávy neinformují o událostech doma a ve světě ale o chlastu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 8:56 pm    Předmět: Citovat

Na rozdíl od cigaret? Jo, pasivní pití sice neexistuje, ale když v noci potkám ožralýho člověka tak se budu bát víc než kdyby šel s cigárem. A co domácí násilí, znásilnění, automobilové nehody apod. pod vlivem alkoholu, to nikoho neohrožuje?
A že chce někdo pít z neověřených flašek (nebo dokonce barelů) i teď, tak prosím, mě to nerozčiluje, ale jde na tom vidět jak jsou někteří lidi hloupí...kdyby ten zákaz nebyl tak věřím, že jich umře ještě daleko víc, protože někteří asi nepřemýšlejí.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:24 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:

A mimo to, to že je někdo notorik, to je jako podčlověk? Narozdíl od cigaret tím okolí fakt neohrožuje, tak proč někomu vadí, že se uchlastává? (Jistě má to sociální a ekonomické dopady, ale to i vášnivé sběratelství, tak ho pro jistotu taky zakážeme, aby se v naší totalitě, kde se nic nesmí, všichni měli dobře?


Sad pár měsíců prožitých s agresivním alkoholikem by asi s tvou představou o neohrožování ostatních pořádně zamávalo.


S prohibicí souhlasím. Minulý týden synova spolužačka slavila osmnáctiny,nedělám si iluze , že by na oslavě plnoletosti nebyl vůbec žádný alkohol - a z představy,že by se tam kdokoliv napil metanolu, se mi rosí záda. Stačil by jeden blbej panák - a někdo mohl skončit v nemocnici.
Nehledě na to,že léčba otravy metylalkoholem bude asi dost drahá záležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.