Humor, aneb co nám připadá nebo nepřipadá vtipné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=00d88e40cfbb679ae35bc3d1082cd659Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:08 am    Předmět: Citovat

No, mně to tedy celkově přišlo jako bouře ve sklenici vody a místy dosti přestřelené vzhledem k tomu, o jakou prkotinu šlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Zpátky k tématu. Vzpomněl jsem si na http://blok.rozanek.cz/komentarova-sluzba/.
Abych teda nevypadal tak suše, dám aspoň jednu věc, co mi přijde vtipná, místo toho, abych psal, co mi nepřijde vtipné. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 12:32 pm    Předmět: Citovat

Dobře ty ale není žádný nesmysl i čeština zná věty bez slovesa: Žába žbluňk do potoka. Mladost - radost. (a to jsou prosím spisovné příklady přímo z příruček). Lidi se vyvíjí a jazyk taky, jinak bychom mohli mluvit ještě staroslověnštinou.
Mně teda manža ani těhule nevadí, emozpotvořeniny teda jo, ale co mi vadí nejvíc jsou cizí slova - hodně lidí je používá totálně špatně, případně se bez nich nevymáčkne (což mi vadí hlavně u novějších a míň známých cizích slov). Konkrétně okolo počítačů mi to vadí dost - každej kdo to umí zapnout a nastavit tapetu říká písíčko, opšny (případně opšouns Very Happy), utilitíííís Very Happy a tváří se že je děsně kůl. Dneska už má čeština pro většinu výrazů obvyklý český ekvivalent, takže nevidím důvod proč nemluvit česky. Nehledě na to, že všichni mají písí, ale péhápé (píhápí), protože si nemůžou aktuálně vzpomenout jak se řekne H - což je opravdu hodně špatná angličtina i čeština. To samý, když si člověk není jistý a zeptá se na cizí slovo - ehhhh, no to je jakoby...no...tááák, jakože (provázeno pohledem, že jsem asi úplně blbá) - velmi trapná situace, ale jaksi né pro mě (i obyč slovník cizích slov má přes sto stránek a nehodlám je všechny znát nazpamět)

Ale celkově mi takhle diskuze nepřipadá o humoru, jako co koho pohoršuje v jazyce a to bych řekla, že platí, kdos bez viny hoď kamenem. Lidí co zvládnou mluvit spisovně je dneska hodně, hodně málo.

K humoru, co mě zaručeně dostává na zem je p*čušišky, je to hodně dobrá blbost, ale naprosto odzbrojující (význam: říkáš blbost, jako odpověď na nějakej nesmysl, případně jako nesouhlas). Osobně jsem docela dlouho bavila své okolí prostým A dál? s patřičnou dávkou nudy. Původně to neměl být vtip, jen moje charakteristická odpověď (když někdo dlouho a veledůležitě něco vypráví, tak logicky očekávám pointu), ale lidi to bavilo, je to dobrej odpalovák, odzbrojující a nečekané (po pár letech to nebavilo zas mě, když to všichni tak nějak očekávali).
Celkově vtipnost jazykových prostředků záleží dost na osobě, která je říká, a na situaci. U některých lidí mě pobaví i Lepší už to nebude. Ve skutečnosti je vše ještě mnohem horší. (velmi veselé hlášky, že). Naopak. Úplně pitomá, úplně pitomá a další. Znám člověka jehož smích rozesměje celou hospodu (čemuž se směje a tak je to pro všechny zúčastněné dost náročné na bránici).

Jestli mám osobně s něčím problém, tak je to předvídatelnost. Třeba Cimrmani jsou pro mě dost předvídatelný, jakžtakž pobaví, ale smíchy se u toho nelámu - což se moc nesetkává s pochopení, někdo má pocit, že jsem to nepochopila případně nemám smysl pro humor. Ono málokdo dokáže pochopit, že smysl pro humor má každej jinej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 9:24 pm    Předmět: Citovat

dneska mi nepřišlo moc vtipný chování jedněch lidí v "restauraci"... házet po sobě hranolky, na tácech vše spatlat dohomady a zalít to kolou, kterou rozlijou i po stole, sedačkách a zemi Sad hlavně, že se něčouři bavili
vím nejni to takovej důležitej problém jako tu někteří píšete Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 2:50 pm    Předmět: Citovat

Mne zas neprídu vtipní ľudia, čo sú doslova samý vtip a neni s nimi normálnej, vážnej reči . Zozačiatku to môže byť zábava, ale potom, keď sa človek potrebuje niečo dozvedieť......Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

hej, tiez nemam rad ludi, co nevedia prestat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 5:47 pm    Předmět: Citovat

Zapojím se do debaty
Gore napsal:
hej, tiez nemam rad ludi, co nevedia prestat...


Tak to já taky ne, mám ráda zábavu a smích to ano, ale čeho je moc toho je příliš.

Rozjela se tu diskuze o různých "vypatlaných" slovech. Přiznám se některé z nich použiji a to si myslím, že nejsem nespisovně mluvící člověk. Leckteré slova jsou opravdu hloupé a směšné a když třeba od spolužaček slyším, že tyto slova používají je mi to trapné a na jejích místě bych se styděla. A radši ani nemluvím o fb, ten je toho celkem i plný.
Naprosto chápu, že se leckomu nelíbí některá slova. A neodsuzuji za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:47 pm    Předmět: Citovat

Tohle mě dostalo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KrejcovaGabriela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 667

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:58 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Tohle mě dostalo. Very Happy

Very Happy
_________________
Prave mam amnezii a zaroven deja - vu. Myslim, ze jsem na to predtim zapomnel. (Steven Wright)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.