Složení březového šamponu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5c5d3769c22162cee31eeafa8070326aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 6:05 pm    Předmět: Složení březového šamponu Citovat

Jak se vám pozdává složení tohoto šamponu?

Aqua, Sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, PEG-7 glyceryl cocoate, Parfum, Panthenol, Ethoxydiglycol, Propylene glycol, Butylene glycol, Betula Alba extract, Sodium chloride, Tetrasodium edta, Sodium benzoate, Citric acid, CI: 19140, 42090.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

Jsem v chemii laik nejlaikovatější, ale nelíbí se mi to vůbec, jediné přírodní je tam extrakt z břízy na jednom z posledních míst. A jinak podle mě fakt samá chemia. Co je to zač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 10:26 pm    Předmět: Citovat

Eště voda, ta by mohla být taky přírodní... Wink

Ale jinak bohužel nevím, nemůžu poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 8:02 am    Předmět: Citovat

A co je to za sampon??Myslim ze to su zakladne zlozky samponu.SLS tam musi byt a tie ostatne latky+extrakt taktiez.Ak tam nie su silikony a parabeny,je to ok..A tie tam nie su.. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:56 am    Předmět: Citovat

Deather666 napsal:
A co je to za sampon??Myslim ze to su zakladne zlozky samponu.SLS tam musi byt a tie ostatne latky+extrakt taktiez.Ak tam nie su silikony a parabeny,je to ok..A tie tam nie su.. Wink Wink Wink


Březový šampon za pár kaček, na který teď chodím příteli, protože mi dělá strašně dobře Laughing Mě se na něm líbí právě ta absence silikonů a parabenů, jinak si mslím, že tyhle ostatní chemický látky jsou v drtivý většině šamponů a to i v některých přírodních...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Hej,to su prave tie zakladne zlozky samponu,bez ktorych by to nebol sampon.Ja pouzivam tiez prirodny sampon od Henna a tiez je tam henna extrakt+tie latky co si pisala hore...Takze sa nemas coho bat.A ak ti robi dobre,tak je to ok... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:10 pm    Předmět: Re: Složení šamponu Citovat

sarahpentium napsal:
Jak se vám pozdává složení tohoto šamponu?

Aqua, Sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, PEG-7 glyceryl cocoate, Parfum, Panthenol, Ethoxydiglycol, Propylene glycol, Butylene glycol, Betula Alba extract, Sodium chloride, Tetrasodium edta, Sodium benzoate, Citric acid, CI: 19140, 42090.

Sodium laureth sulfate - pěnotvorný mycí tenzid, z dlouhodobého hlediska vysušuje pleť
Cocamidopropyl betaine - pěnidlo (v některých seznamech uváděno jako OK, vjiných jako špatné)
PEG-7 (+jakýkoli PEG) - emulgátory, činí kůži pronikavější, takže se do ní snáz dostanou různé nečistoty a škodliviny z okolí
Parfum - asi bude nějaký umělý, ty můžou dráždit kůži
Propylene glycol - Kvůli jeho hydratačním vlastnostem se přidává také k přípravkům na ošetřování pokožky a vlasů. Propylenglykol uzavře pokožku a tak zabrání uniknutí vody, čímž vlastně udržuje vlhkost pokožky. Různé informační materiály poukazují na nežádoucí účinky propylenglykolu, a to na silné dráždění pokožky, možné poškození jater a ledvin.
Sodium benzoate - konzervant
Sodium chloride je kuchyňská sůl a Citric acid kyselina citrónová, na první pohled vypadají neškodně, ale našla jsem, že sůl může vysušovat a kyselina dráždit pokožku a nedoporučuje se používat u dětí.
Abych byla upřímná, umyla bych tím tak maximálně podlahu Confused , na sebe bych to nedávala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

A dle mého názoru je to naprosto neškodný šampon Smile Obsahuje základní složky šamponu, navíc žádné opravdu strašné.

Cocamidopropyl betaine je klasický tenzid, má sice nižší odmašťovací účinek, ale je šetrnější. Používá ho i Alverde v docela velkém množství.

Benzoát sodný je nebezpečný hlavně při požití, protože se ve střevech mění na karcinogenní benzen (tuším, že ho obsahují barevné limonady).

Zbytek nestojí moc za řeč. Kyselina citronová - jasně, ve velkém množstv škodí, ale tady je až na posledním místě.

Když beru podle složení, tak je Alverde daleko větší dryják než tohle. (Složení Alverde a všechny látky mám jednotlivě někde napsané).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 3:18 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
A dle mého názoru je to naprosto neškodný šampon Smile Obsahuje základní složky šamponu, navíc žádné opravdu strašné.

Cocamidopropyl betaine je klasický tenzid, má sice nižší odmašťovací účinek, ale je šetrnější. Používá ho i Alverde v docela velkém množství.

Benzoát sodný je nebezpečný hlavně při požití, protože se ve střevech mění na karcinogenní benzen (tuším, že ho obsahují barevné limonady).

Zbytek nestojí moc za řeč. Kyselina citronová - jasně, ve velkém množstv škodí, ale tady je až na posledním místě.

Když beru podle složení, tak je Alverde daleko větší dryják než tohle. (Složení Alverde a všechny látky mám jednotlivě někde napsané).


Udělala jsi mi radost Very Happy Děkuju za vysvětlení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 3:20 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
Deather666 napsal:
A co je to za sampon??Myslim ze to su zakladne zlozky samponu.SLS tam musi byt a tie ostatne latky+extrakt taktiez.Ak tam nie su silikony a parabeny,je to ok..A tie tam nie su.. Wink Wink Wink


Březový šampon za pár kaček, na který teď chodím příteli, protože mi dělá strašně dobře Laughing Mě se na něm líbí právě ta absence silikonů a parabenů, jinak si mslím, že tyhle ostatní chemický látky jsou v drtivý většině šamponů a to i v některých přírodních...


Tak já si myslím, že pokud ti vyhovuje, určitě ho používej nehledě na složení Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.