zubaři
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ac85bbd4ecf4f4ab8beac4d553a4a93aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 1:31 pm    Předmět: zubaři Citovat

Ahoj, nenašla jsem téma o zubařích, takže zakládám.
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nezná nějakého slušného ale levného zubaře v Praze, který by navíc přijímal pacienty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

OT: Uááá jen jsem viděla název vlákna, tak se mi zježily vlasy na hlavě. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 2:24 pm    Předmět: Citovat

no mě se taky ježí vlasy, ale nutně nějakého potřebuju a nemám tisíce korun abych šla k těm, co běžně najdu na internetu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 2:44 pm    Předmět: Citovat

Me ted lidi poradili vyguglit stomatologickou komoru a podle ni v prislusnem meste/jeho casti najit zubare, ktery bere nove pacoše. Máš tam rozdělení i podle pojišťoven. A pak si doktora, co ti vyjede, hodit do znamylekar.cz. Jaké budou reference.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2012 5:34 pm    Předmět: Citovat

Na Praze 3 - Žižkov nedavno otevřeli novou zubní ordinaci a stále příjmájí novém pacienty.Zítra až pojedu okolo do Práce tak bych opsala telefoní číslo (když to z tramvaje stihnu)A poslala bych ti ho.A mužeš zkusot zavolat a uvidíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 5:49 pm    Předmět: Citovat

ráda bych znovu-otevřela toto téma, ač se nebudu ptát na zubaře - chtěla bych se spíš zeptat zubařů a nadšenců zajímající se o toto téma, aniž bych zbytečně zakládala nové téma, tohle se mi zdá nejpříhodnější, ale konečné hodnocení o vhodnosti nechám na ctěných moderátorech Wink

je tu někdo, kdo se blíže zajímá o paradentózu? snažím se informovat o tom, zda je toto onemocnění způsobené jen špatnou hygienou nebo jestli se mu někdy nelze vyhnout, tzn, jestli to může být i dané geneticky? protože oba moji rodiče ji mají, tudíž se obávám, zda mě to taky nepostihne.... takže bych byla ráda, kdybych slyšela odpověď, že to není otázka genetiky.... což by ovšem znamenalo, že lidi přicházejí o zuby úplně zbytečně - jen proto, že nevědí, jak se správně starat o zuby, což je smutné Confused

budu ráda za každou informaci, zkušenosti.... díky (a omluva všem, kteří mají ze zubařů a zubů stejnou hrůzu, jako já, že byli vystaveni tomu tématu) Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 6:15 pm    Předmět: Citovat

Lethality - genetika je jedním z faktorů, ale vliv na to mají i další věci. Pokud oba tvoji rodiče paradentózu mají, zřejmě k ní budeš mít taky sklon, ale na druhé straně - dneska je medicína na lepší úrovni než dřív, a to, že dneska něco nejde léčit, neznamená, že to nepůjde zítra. Wink Jinak na paradentózu má hodně vliv kouření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 6:22 pm    Předmět: Citovat

lethality - nejsem nadšenec, ale postižená paradentozou ( zuby se mi naštěstí nekyvou, ale mám trochu obnažené krčky a pokud pravidelně nečistím mezizubním kartáčkem,krvácí mi dásna) ...zubaře jsem se ptala, jaky vliv má na toto onemocnění genetika - řekl mi že docela velký.

Naopak dentistka, ke které musím pravidelně chodit říká, že je to výmluva a že genetika nemá na paradentozu zásadní vliv. Laughing
Ale také říkala, že třeba hormonální antikoncepce paradentozu dost zhoršuje ( což mě překvapilo - na druhou stranu to je logické - v těhotenství se zuby také někomu zhorší) .

Paradentozu měl v rodině dědeček,jeho sestra, moje maminka - ta si ve čtyřiceti letech bezbolestně , jednoho rána, "vytahla" z úst dvě zadní stoličky.
Naopak můj otec, který se zubaře bál a a proto ho takřka nenavštěvoval měl zuby krásné, žádné krvácení, žádné obnažené krčky - což bylo při jeho stylu života vyloženě k naštvání Laughing

Za sebe, soudě dle zkušeností v rodině myslím,že genetika roli hraje . Pokud má někdo paradentozu v rodině je dost pravděpodobné, že ji zdědí. Ale ústní hygiena (o které poučí dentista) a pravidelné odstaraňování zubního kamene může "klapáky, oddálit o desítky let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 6:51 pm    Předmět: Citovat

genetika, alavně stav imunitního systému těla. Ten hraje velkou roli. Já mám paradentózu, co moje paměť sahá. Bohužel, bylo mi řečeno, že to úzce souvisí s tím, že mám zánětlivé autoimunitní onemocnění. Zuby mám zatím všechny, i když nevím na jak dlouho Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 10:01 am    Předmět: Citovat

díky všem, kteří se ozvali....

jinak nekouřím a HA sem nebrala a neberu, o nějakém autoimunitním problému nevím (tedy doufám, že ho nemám), ale mám to stejné jako ilona - tedy "mám trochu obnažené krčky a pokud pravidelně nečistím mezizubním kartáčkem,krvácí mi dásna".... jinak sem byla na jednom sezení u dentistky už před několika lety a můžu říct, že za ty peníze to stálo, protože sem do té doby nevěděla, v jakém průseru moje zuby jsou....

teď přemýšlím o další, preventivní návštěvě, právě proto, že mi v hlavě svítí ta červená kontrolka "paradentóza" a při té příležitosti bych s ní ráda probrala i tohle, na kolik si ona myslí, že by se to u mě vyskytlo, případně kdy.... takže sháním preventivní info, abych pak nebyla moc šokovaná tím, co bych se mohla dozvědět.... a jak vidno z vašich reakcích, ani odborníci se na tom neshodují.... takže sem o to víc zvědavá, co se dozvím...

tak nějak skrytě doufám, že se mi to správnou hygienou podaří oddálit aspoň co nejvíc Confused
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.