zubaři
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8e5839fc2b25a81dc23d2cc1eb90d0ebZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 4:04 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Nemáš náhodou v kalendáři, ve které fázi měsíce to bylo? Jestli ubýval nebo přibýval? Rány se prý líp hojí při ubývajícím, naopak při přibývajícím se hojí špatně. Zajímalo by mě, jestli to tak opravdu je.

Ty spodní, co se mi špatně hojily, už v kalendáři nemám, už to je asi 3 roky. A ty horní, co se hojily dobře, byly jedna při přibývajícím a jedna při ubývajícím. Rozdíl jsem mezi nimi nezpozorovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 5:39 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:
díky všem, kteří se ozvali....

teď přemýšlím o další, preventivní návštěvě, právě proto, že mi v hlavě svítí ta červená kontrolka "paradentóza" a při té příležitosti bych s ní ráda probrala i tohle, na kolik si ona myslí, že by se to u mě vyskytlo, případně kdy.... takže sháním preventivní info, abych pak nebyla moc šokovaná tím, co bych se mohla dozvědět.... a jak vidno z vašich reakcích, ani odborníci se na tom neshodují.... takže sem o to víc zvědavá, co se dozvím...

tak nějak skrytě doufám, že se mi to správnou hygienou podaří oddálit aspoň co nejvíc Confused


Nevim přesně jak často je nutné odstranovat zubní kámen, který se tvoří pod dásní ( a díky kameni se pak dáseň dále odchlipuje, vznikají takové "kapsy" , v nich sídlí bakterie, které paradentozu výrazně znoršují) - ale minimálně jednou do roka to bude vhodné.

Mám vypozorované, že na jaře a na podzim jsou krčky cilivější,hrozí i záněty, krvácivost je také větší ( ta krvácivost je horší i v období MS).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 7:18 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Nevim přesně jak často je nutné odstranovat zubní kámen, který se tvoří pod dásní ( a díky kameni se pak dáseň dále odchlipuje, vznikají takové "kapsy" , v nich sídlí bakterie, které paradentozu výrazně znoršují) - ale minimálně jednou do roka to bude vhodné.

Mám vypozorované, že na jaře a na podzim jsou krčky cilivější,hrozí i záněty, krvácivost je také větší ( ta krvácivost je horší i v období MS).


ano ano, hlavně kvuli kvůli tomu zubnímu kamenu tam chci zajít, protože na některých zubech se mi už vytvořil viditelný nános... naposledy mi ho odstraňovala zubařka sama (už sem objednaná), tak uvidím.... biju se do hlavy, že sem zubní zase zanedbala... když ten odpor a strach z dětství je tak silný... ale to vědomí, že mám moje zuby v mých rukou, musí zvítězit.... nevím, jak krvácivost v závislosti na ročním období, ale větší krvácivost vnímám tak den, dva před MS.... takže to má nějakou souvislost....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 7:28 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:

ano ano, hlavně kvuli kvůli tomu zubnímu kamenu tam chci zajít, protože na některých zubech se mi už vytvořil viditelný nános... naposledy mi ho odstraňovala zubařka sama (už sem objednaná), tak uvidím.... biju se do hlavy, že sem zubní zase zanedbala... když ten odpor a strach z dětství je tak silný... ale to vědomí, že mám moje zuby v mých rukou, musí zvítězit.... nevím, jak krvácivost v závislosti na ročním období, ale větší krvácivost vnímám tak den, dva před MS.... takže to má nějakou souvislost....

Taky jsem si bála zubaře, hrozně - při vzpomínceš na školní léta se mi rosilo čelo, zubařka byla fakt hnusná, zlá a brutální...Ale technika jde dopředu,vrtačky chlazené vodou jsou vymakané, jeden ze spolužáků je zubař ( sice drahý,ale bezbolestný) - takže hrůza ze zubaře mě přešla. Odstranění zubního kamene u dentistky je nepříjemné,ale dá se to vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 8:30 pm    Předmět: Citovat

já měla úplně parádní dentistku (drahou, ale nové zuby jsou dražší), která celou dobu něco povídala, hodně se usmívala a byla jemná. Odešla za lepší nabídkou daleko od mého bydliště a místo ní je nějaká paní, od které to bolí + není to tak hezké (celkový pocit v ústech je horší). Byla jsem tam jednou a teď to zanedbávám neskutečně. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Taky jsem si bála zubaře, hrozně - při vzpomínceš na školní léta se mi rosilo čelo, zubařka byla fakt hnusná, zlá a brutální...


přesně.... úplně přesně... br.... u mě to ještě bylo spojené s těma rovnátkama.... trhali mi kvůli nim mléčný špičák... nejhoší utrpení byly ty injekce do dásní... kvůli mlíčňáku.... tolik bolesti... pak sem "vesele" cupitala zpět do školy, včetně oběda.... a jak začlo umrtvování odeznívat, tak se mi udělalo strašně špatně.... kroutila sem se v družině u okna, vychovatelka mě nechtěla v žádném případě pustit dom, i přestože sem bydlela jen přes cestu.... tak sem trpěla, pozorovala z okna okno mého pokoje a modlila se, aby pro mě přišla mama co nejdřív.... ale vlasně se mi ulevilo až v šatně, to když se můj oběd podíval podruhé mezi nás.... traumatizující... dodnes si to pamatuju..... hrůza...

tímto děkuji všem, kteří ochotně sdíleli můj výlev.... snad mi to terapeuticky pomůže....

jj, odstraňování kamene je nepříjmné, ale dá se to přežít.... ostatně jako všechno... jen zážitky z dětství... je to silné.... ale je čas to definitivně překonat...
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 5:48 am    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Housenka napsal:
Nemáš náhodou v kalendáři, ve které fázi měsíce to bylo? Jestli ubýval nebo přibýval? Rány se prý líp hojí při ubývajícím, naopak při přibývajícím se hojí špatně. Zajímalo by mě, jestli to tak opravdu je.

Ty spodní, co se mi špatně hojily, už v kalendáři nemám, už to je asi 3 roky. A ty horní, co se hojily dobře, byly jedna při přibývajícím a jedna při ubývajícím. Rozdíl jsem mezi nimi nezpozorovala.


Aha. Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 7:58 am    Předmět: Citovat

Prosím všechny o doporučení zubaře v Brně, který dělá i plně hrazené plomby pojišťovnou. Já mám ze zubařů hrůzu, nebyla jsem tam snad 5 let a potřebovala bych opravit minimálně 6 plomb. Bohužel si nemůžu dovolit dát 600 za každý zub.
Nebo nevíte, kde se dá najít seznam zubařů, který tenhle zákrok dělají? Psala jsem do jedné ordinace a paní mi tvrdila, že vůbec nedělají plomby plně hrazené zdravotní pojišťovnou.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 8:04 am    Předmět: Citovat

zetonek: V téhle terminologii se moc neorientuju, plně hrazenou myslíš amalgámovou? U mé zubařky i ta stojí 50-100 Kč podle rozsahu kazu. Jinak mám i jednu fotokompozitní, a ta mě stála asi 1300 Kč, ale ta se asi platí všude, ne?
Jinak tu svou zubařku bych doporučit mohla, je super, ale nové pacienty nebere...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 8:38 am    Předmět: Citovat

Ano, amalgámovou. Oni jsou dvě - nějaká kapslová, za tu se připlácí až 750kč a pak obyč a ta by měla být plně hrazená.

Už jsem vážně zoufalá. Zuby mě začínají bolet, ale fakt nemám zbytečné 3000 nebo víc na opravu zubů.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.