článek "OK mastnota" a "FUJ mastnota"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=902b52d61deb23a3807615082eec3721Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Tree napsal:
teď v zimě, je v našem městě dost hnusnej vzduch, tak sem nosila vlasy pořád pod kabátem nebo svázaný do drdůlku(jinak ty vlasy zasmrádnou jako po tejdenim vandrování od ohně a buřtů), takže sem si je nemusela mejt častěji než jednou tejdně. a k mýmu údivu se nějak skvěle vzpamatovaly, oni se stačily nějak zamastit, nemám je tolik suchý jako předtim, a dokonce je můžu i česat. shodla sem se na tom i s kámoškou s afrem, která si taky hlavu "moc nemeje" že ty vlasy vypadaj prostě líp a líp se s nima pracuje


jo to znám a myslím, že i všichni ostatní. Smrad se velmi lehce "nasmrádne" do těch vlasů a je to cítit do té doby než to umyješ. To mě vždycky tak trochu naštve když si umyji vlasy a další den vyjdu do smradu. To pak můžu mýt znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elis3
8-20
8-20


Založen: 24.1.2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 1:03 pm    Předmět: Mastnota Citovat

Ahoj,
někdy takv listopadu jsem přešla z kopřivového šamponu od Helios Herb na olivové mýdlo. Hrozně mě nadchlo to složení (zmýdelněný olivový olej, voda, sůl, zelené mýdlo obsahuje navíc přírodní chlorofyl) - toť vše, tak jsem se rozhodla to vyzkoušet.
Neodmašťuje tolik, respektive odmašťuje, ale hodí tak tu "svou" olivovou mastnotu, takže se vlasy pěkně lesknou. Díky tomuhle jsem vlastně přišla na to, jak moc tvrdou vodu doma máme, protože nevím jak to, ale po spláchnutí se nedalo do těch vlasů hrábnout, to se s nima člověk musel rvát. Tak po poradě se Staršími (mojí babičkou) jsem začala praktikovat oplachování octovou vodou. Dávám jednu kávovou lžičku na jeden hrnek vody. Až seženu jablečný, tak začnu s jablečným, zatím mi musí stačit normální.
Inu a už se dostáváme k jádru pudla... Je to tak tři týdny zpátky, co jsem si začala vlasy místo 2x týdně mýt pouze 1x týdně. A v týdnu málo česat u hlavy, abych tu mastnotu neroztahala. Kupodivu ani tolik nešla vidět a kamarádky mě říkaly, že by to nepoznaly, kdybych jim to neřekla.
Teď přecházím na jinou školu a chci udělat co nejlepší dojem, takže nechci být hned za čunče. Co když ta mastnota půjde vidět? Nebo cítit? Ono bůhvíjak vidět to není, ale těch pět dní bez mytí ve škole jsem, tak nevím jak to bude v pátek vypadat pod kritickým pohledem... Nebudu naivní, určitě se najdou místní fiflenky, které mě budou za délku odsuzovat (i když, v listopadu jsem chytla mora a zkrátila o 9 cm, já blbá, ale ty konečky byly zničený, to jediný mě omlouvá a ještě k tomu nedostatečně...), ale za špindíru být nechci. Netuším, jestli si mám vlasy mít častěji, nevím, jakou strategii zvolit Sad Buď budu taková, jaká jsem, nebo si budu na začátku na něco hrát, tím častějším mytím vlasů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 2:45 pm    Předmět: Citovat

Tak to ti muzu za sebe doporucit vlasovou vodu od Baley (brezova, na normalni a lehce se mastici vlasy). Zda se mi, ze pomohla, taky jsem prodlouzila interval z myti obden na 2x tydne. Davam si ji do lahvicky od jinych vlasovych vod se zobackem. Krasne voni, takze toho se bat nemusis, a je ji myslim pul litru za 40 Kc Smile
Vyzkousej, uvidis. A kdykoli muzes pouzit suchy sampon, a/nebo je dat do culiku/copu, to potom tak neni videt, a clovek si do tech vlasu nema tendenci tolik sahat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 2:50 pm    Předmět: Citovat

Jo, a hlavne nijak drasticky neodmastovat. Nektere vlasove vody v sobe maji hodne alkoholu (i ty domaci, pozor na redeni).
A taky je myslim si hodne dulezite casto myt hrebeny. Ja to delam obycejnym jarem na nadobi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 3:17 pm    Předmět: Citovat

Také bych doporučila suchý šampon, nejlepší je si ho namíchat sama. Podle barvy vlasů použiješ buď kakako (já přidávám i trochu skořice) na tmavší, nebo kukuřičný škrob na světlejší.
A také mi pomáhá přelévání bylinkami, hlavně zázvor, ten tak trošku vysušuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elis3
8-20
8-20


Založen: 24.1.2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 8:43 pm    Předmět: Citovat

Cherry7 napsal:
A taky je myslim si hodne dulezite casto myt hrebeny. Ja to delam obycejnym jarem na nadobi Very Happy


Já to dělám po každém mytí vlasů kopřivovým šamponem, nemá smysl umýt si vlasy a pak si tam napatlat tu mastnotu znova Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elis3
8-20
8-20


Založen: 24.1.2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 8:53 pm    Předmět: Mastnota Citovat

Zkusím to vydržet a v nejhorším to umeju. Suchý šampon pro mě není, mým cílem je zmastit vlasy, protože když to pak roztáhnu do délky a do konečků, tak nejsou suché (lesknou se a jsou pěkné). Takže buď zůstanu taková, jaká jsem, nebo podlehnu davu Rolling Eyes Snad vydržím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanet
161-320
161-320


Založen: 22.9.2011
Příspěvky: 234

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 9:23 pm    Předmět: Citovat

s mastnotou takový problém není. Když si umyješ vlasy v neděli, tak ti do středy vydrží a pak vyčeš vysoký culík. To pomáhá mně Wink Jinak s tím prvním dojmem bych asi neočekávala nějakou extra změnu. Spolužáci jsou mrchy a je jen na tobě, jak se s tím popereš. Shrnutí: mastnotu zamaskovat culíkem a nedělat si moc očekávání s novou třídou. Není to přímo o vzhledu, ale o povaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

Elis3 napsal:
Cherry7 napsal:
A taky je myslim si hodne dulezite casto myt hrebeny. Ja to delam obycejnym jarem na nadobi Very Happy


Já to dělám po každém mytí vlasů kopřivovým šamponem, nemá smysl umýt si vlasy a pak si tam napatlat tu mastnotu znova Smile


To urcite nema Very Happy Obcas to taky prostridam koprivovym Dixi, at si to ten hrebinek uzije a vi, ze ho mam rada Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 10:02 pm    Předmět: Re: Mastnota Citovat

Elis3 napsal:
Zkusím to vydržet a v nejhorším to umeju. Suchý šampon pro mě není, mým cílem je zmastit vlasy, protože když to pak roztáhnu do délky a do konečků, tak nejsou suché (lesknou se a jsou pěkné). Takže buď zůstanu taková, jaká jsem, nebo podlehnu davu Rolling Eyes Snad vydržím.


Tak treba opravdu zkus tu vodu. Ja to namatlam vetsinou ten druhy den vecer a treti den, vzdycky vecer, pak ta hlava hezky voni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.