Míchaní více značek henny
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=588727dc78044f20573f8e7fbcc7840dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LevandulovaRuze
0-7
0-7


Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 8:56 am    Předmět: Míchaní více značek henny Citovat

Ahoj, snad tu toto téma ještě není...
Roky jsem se barvila chemickou barvou, která mně často obarvila na o dost tmavší odstín, takže jsem se ze své přirozené světle hnědé dostala k velmi tmavé hnědé, která mně nesedla. Proto jsem po váhání před třemi měsíci podstoupila vymývací "kůru", takže mé vlasy jsou opět světle hnědé, ale přesušené a prostě na kvalitě je ten radikální zásah znát.
Proto jsem se rozhodla opustit chemii a zkusit hennu. Koupila jsem si Hennécolor - odstín hnědý a odstín kaštan a včera i Khadí - odstín světle hnědý.
Myslíte, že je možné kombinovat tyto značky mezi s sebou? U Hennécolor píšou, že se po obarvení mají vlasy umýt šamponem, u Khadí že se nemají den mýt, tak nevím..
A máte nějaký tip, jaký poměr či způsob aplikace zvolit, abych se vyhnula příliš tmavé barvě? Už nechci znovu podstupovat ten boj, jak se tmavé barvy zbavit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 11:01 am    Předmět: Citovat

Konkrétne s kombináciou týchto značiek nemám skúsenosti. Ale pokiaľ je to fakt len henna, myslím že by to nemal byť problém.
Ja som miešala egyptskú blond hennu, medeno-červenú(značku neviem) a bordovú Henne color a farba chytila v rámci očakávaných možností.
Ak sa bojíš príliš tmavej, daj hennu len na pár hodín - 2 - 3, poprípade skús zmiešať svetlo hnedú s bezfarebnou hennou.
Každý výrobca odporúča po nehennení niečo iné, najlepšie je aj tak experimetálne vyskúšať čo ti najviac sedí. Niekto šampónuje, niekto vymýva s kondicionérom, niekto len vodou Wink
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LevandulovaRuze
0-7
0-7


Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 1:05 pm    Předmět: Citovat

V návodu je tuším (u té Khadí) nechat barvu 30 minut až 2 hodiny, takže raději zkusím ještě zkrátit tu dobu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 4:49 pm    Předmět: Citovat

Môžeš skúsiť Smile Ale myslím že tie dve hodiny nie sú až tak veľa Wink
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 5:46 pm    Předmět: Citovat

Pokud je to čistě henna nebo směs s dalšíma bylinkama, tak není problém míchat jakékoliv značky, dokonce myslím, že je to hodně obvyklé. Stačí se i podívat do "Co všechno přidáváte do henny", fantasii se meze opravdu nekladou. Důležité je, aby to sedlo vlasům.
To platí i o šamponování a době působení. Výrobci to píšou obecně, ze zkušeností někde šamponuje, někdo ne, někdo nechává celý den, někdo hodinu, je to individuální a budeš muset sama vyzkoušet, co ti sedne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LevandulovaRuze
0-7
0-7


Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 12:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Tak píši, jak dopadl můj první pokus s hennou (pokusím se hodit foto do galerie)

Použitá směs: 2/3 Khadí (světle hnědá) a ta zbývající 1/3 byla napůl Hennecolor hnědá a kaštan. Zalila jsem silným černým čajem, přidala cca lžíci citronové šťávy, půl malé lžičky červené papriky a pár kapek levandulového esenciálního oleje. Na hlavě jsem měla 7 hodin, po aplikaci jsem opláchla vodou, už nešamponovala.
Výsledek: - asi o tón až dva ztmavené vlasy
- zrzavý až zlatavý odstín

Není to nejhorší, jen ten odstín do zrzava mně nesluší. Nevíte, jak příště pozměnit připravenou směs, aby to házelo odstín spíše do červené? Moc děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 12:38 pm    Předmět: Citovat

LevandulovaRuze napsal:
Ahoj. Tak píši, jak dopadl můj první pokus s hennou (pokusím se hodit foto do galerie)

Použitá směs: 2/3 Khadí (světle hnědá) a ta zbývající 1/3 byla napůl Hennecolor hnědá a kaštan. Zalila jsem silným černým čajem, přidala cca lžíci citronové šťávy, půl malé lžičky červené papriky a pár kapek levandulového esenciálního oleje. Na hlavě jsem měla 7 hodin, po aplikaci jsem opláchla vodou, už nešamponovala.
Výsledek: - asi o tón až dva ztmavené vlasy
- zrzavý až zlatavý odstín

Není to nejhorší, jen ten odstín do zrzava mně nesluší. Nevíte, jak příště pozměnit připravenou směs, aby to házelo odstín spíše do červené? Moc děkuji


Použila bych místo čaje víno, ideálně kvalitnější. Nezaručuji výsledek, ale mamce, která má tmavší hnědé vlasy to pak hází červené až fialové odlesky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 5:03 pm    Předmět: Citovat

LevandulovaRuze napsal:


Není to nejhorší, jen ten odstín do zrzava mně nesluší. Nevíte, jak příště pozměnit připravenou směs, aby to házelo odstín spíše do červené? Moc děkuji


Víc vrstev a bude to postupně tmavší. Možná bych nedávala tu kaštanovou.
A přidala bych něco z tohoto hřebíček, kakao, káva pokud to chceš hnědé nebo víno, řepnou šťávu, ibiškový čaj pokud do červena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 5:10 pm    Předmět: Citovat

Úplne to tú zrz neodstráni, ale mne trochu pomohol orech, normálne primiešať do zmesi s hennou Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LevandulovaRuze
0-7
0-7


Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2012 7:40 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rady. Tak beru zpět, už jsem si na tu zrz zvykla a tak špatné to není Smile Ale příště zkusím ten ibiškový čaj nebo víno a jsem zvědavá, jak to dopadne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.