Marie Jana & my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5e2910a883f637514c53ea73ed6b762eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Hulíte trávu?
Ano, pravidelně
4%
 4%  [ 3 ]
Výjimečně si dám
29%
 29%  [ 19 ]
Ne, a vadilo by mi to i u partnera
66%
 66%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 65

Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

day napsal:
Ted nemuzu studovat stranky, musim rychle dodelat korekturu, ale myslim, ze toho vim o Marihuane i o ostatnich drogach docela dost, dost jsem se o tuto problematiku zajimala.


Ten odkaz na ty stránky k mému příspěvku nedílně patří. Jistě Ti tedy nebude vadit si obzor ještě o něco více rozšířit, samozřejmě, až budeš mít více času Wink .
Jinak pozoro, léčivé účinky má konopí a většina kosmetiky nebo léčiv se vyrábí z technického, nikoliv z toho "hulicího" konopí. Tady by asi Ještěrka dokázala upřesnit lépe. Ovšem bývá to tak. Záleží na množství a způsobu podání. Náprstník se také používá k výrobě léků na srdce, ale lze se jím i otrávit. A z hadích jedů se už také dělají masti. JSou látky, které v jistém množství působí jako lék , ale v jiném množství mohou být až smrtící.
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:41 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Nuže, slíbila jsem příspěvek o marihuaně. TAk tedy: jsem odpůrkyní i této drogy stejně jako těch ostatních. Velmi mě mrzí, jak se v dnešní době o ní mluví jako o "neškodné", ačkoliv je to jed a droga se vším všudy.
Nejprve budu reagovat na dvě věci, které napsala Klarusa a se kterými v žádném případě nemohu souhlasit: 1.) Marihuana je zábava - to je úplně příšerné označení!!! Někde se válet a kouřit drogu je ZÁBAVA? ProBoha, opravdu by vás někdy napadlo se takhle BAVIT? Já si tedy zábavu představuji úplně jinak - je to pro mne zabývání se nějakou činností, která mě baví ,při níž něco vytvářím, používám své znalosti, dovednosti a schopnosti, bystřím si rozum, reakce nebo tělo a zároveň dpočívám. Zábava je tanec, zábava je vyšívání, zábava je malování obrazů nebo výcvik psa - ale nalévání se alkoholem, stejně jako kouření tabáku či marihuany je u mě patologické chování. A to má k zábavě zatraceně daleko!
2.) Marihuanou každý škodí jen sám sobě - tohle je obrovský omyl! Ty děti, které to hulí, to velmi rychle šíří i mezi své vrstevníky, které by jinak ani nenapadlo něco takového zkoušet. Jenže mezi kamarády se 99% neodváží protestovat, když se jim někdo vysmívá, že jsou bábovky, když se toho (zcela přirozeně) obávají. Mladí lidé nemají ještě natolik rozvinutou osobnost a sebevědomí, o které by se mohli opřít a stát si za svým názorem i navzdory nátlaku okolí. Jen výjimky snesou stát si na svém a být tím tak trochu outsidery. A pak ty následky...Nejen že marihuana je v mnoha případech "startovní drogou" k těm tvrdším, ale způsobuje také duševní poruchy a nevratná poškození mozku. Četla jsem na nějakém serveru o pocitech a prapodivných stavech odcizení, se kterými se tam svěřovali mladí kuřáci marihuany. Byly to opravdu hrozné můry, ti lidé přišli o přátele, existovali v nějakém divném světě, začali se bát lidí, přestali chodit ven, začalo jim být všechno jedno...Prosili o radu, ale drogy se vzdát nechtěli, vůbec jí to nepřipisovali! A jejich zážitky se přitom podobaly jako vejce vejci...V obou případech je zřejmý destruktivní dopad i na celé rodiny těchto mladých narkomanů - přejdou-li na tvrdší drogy, čeká je pravděpodobně kriminální činnost z nedostatku peněz na fet, sebedestrukce a spousta trápení pro jejich rodiče i přátele. Podobně to dopadá i když si potomek tou svojí "zábavou" užene psychické poruchy - spousta trápení pro rodiče, kteří netuší, co se to s jejich dítětem děje a nemohou mu pomoci.
Pro toho člověka to znamená obrovské zbrždění vývoje - povalování v halucinacích po několik let, místo aby se vzdělával a učil sociálním a jiným dovednostem; zanesené plíce, v tom je marihuana ještě horší než tabák; trvalé následky na psychickém zdraví (tady mi asi namítnete, že ten a tamten hulil a nic mu to neudělalo - ano, je to hodně individuální, ale kdo z vás může s jistotou říci - zrovna mně to neublíží?); přechod na tvrdší drogy a léta živoření jako troska, než přijde smrt; v krajních případech i zhroucení organismu.
Prosím, koho z vás toto téma skutečně zajímá, kdo si myslíte, že "tráva nic není", dobře si přečtěte následující stránky: http://www.marihuana.cz/index.html#marihuana Najdete tam pravdivé a ověřené informace o marihuaně, jejích účincích a následcích jejího kouření a také výroky těch, kdo to zažili. Já to udělala a ačkoli jsem už dříve marihuanu měla za hodně škodlivou, byla jsem ohromená tím, jak moc je to ve skutečnosti zlé. Nechci, aby nad ní naše společnost jen tak mávla rukou s tím, "ať se mládež baví". Tohle není zábava. Tohle je hra s ohněm.


Fairy, kdyby si tohle četli moji známí, co už hezkých pár let marihuanu kouří, tak se asi umlátí smíchy. Kupodivu, navzdory všem těm hrůzám, co zde popisuješ, jsou to dospělí, pracující lidé , kteří mají normální vztahy.
Promiň, ale v tomhle jsi zase naprosto zaslepená a nekompromisní ty.
Pro každého je patologické chování holt něco jiného - proč si to nepřiznáš Question Každý máme své hranice a limity jinde. Mně třeba vadí chození v uniformách v SS, tobě když někdo kouří marihunau...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

Jasne, ze se na to mrknu Fairy. Ale na orientacnim tydnu nam rikala polska tutorka hezky rozdil mezi Nemcem a lidmi z postkomunistickych zemi: Nemcem veri tomu, co se pise. Nestaci se domluvit, chce mit vsechno pisemne. To, co je v novinach, to je pravda. Lidi z vychodu dobre vi, ze to, ze je neco nekde napsano jeste nezarucuje pravdivost...Aneb, je to tak jak rika KKK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nastassja_von
161-320
161-320


Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:44 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že marihuana je teda o mnohem horší než alkohol. Alkohol, když někdo pije příležitostně na oslavách a podobných akcích, tak není zdraví škodlivý. Ale pokud někdo kouří marihuanu, škodí to pořád... No samozřejmě také nesnáším opilé lidi, je to nepříjemné a také to škodí jejich zdraví.
Já marihuanu nikdy nezkoušela a ani vyzkoušet nechci, považuji to za drogu jako každou jinou a je to prostě fuj fuj fuj a nechápu, jak někdo může říkat, že to má POZITIVNÍ účinky a že to NEŠKODÍ zdraví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

A fakt znam spousty hulicu, ale nikoho, kdo by se uhulil k smrti nebo nemohl normalne fungovat. A znam par lidi, kteri se k smrti uchlastali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Něco vám povim. Jo taky jsem si jí jednou dal, prochechtal jsem dvě hodiny, toť vše.
Ale proč sem píšu. Kamarádovo tatínek musel do invalidního důchodu pro ukrutný bolesti v zádech. 10 - 12 let se trápil, lítal po doktorech, lázních atd. Pak kamarád mu řekl, ať si dá jointa, že ho to přejde. Laughing Málem dostal od táty přes hubu, ale nakonec podlehl. Od tý doby to nějak užívá( nevím jak, páč on nekouří) 1x za 14 dní a má klid, bolesti jsou fuč.
A to je pravda.


O tomto jsem také slyšela. Někteří vozíčkáři si marihuanu pěstují na hulení doma, prý jim to zmírňuje bolesti. Ale to jsou pro mne spíš takové výjimečné případy, na jiné lidi to působí destruktivně. Já to v životě neměla v puse, nikdy jsem neměla tu potřebu, nechápu, proč bych měla inhalovat smrad z nějaké trávy, fujtafl. Mám ráda čistý vzduch, zabavít se dokáži tisíc a jedním způsobem, a přidělávat si zdravotní problémy, k těm, co už nedobrovolně mám, to bych byla úplný blázen!
Návrat nahoru
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

Nastassja_von napsal:
Já myslím, že marihuana je teda o mnohem horší než alkohol. Alkohol, když někdo pije příležitostně na oslavách a podobných akcích, tak není zdraví škodlivý. Ale pokud někdo kouří marihuanu, škodí to pořád... No samozřejmě také nesnáším opilé lidi, je to nepříjemné a také to škodí jejich zdraví.
Já marihuanu nikdy nezkoušela a ani vyzkoušet nechci, považuji to za drogu jako každou jinou a je to prostě fuj fuj fuj a nechápu, jak někdo může říkat, že to má POZITIVNÍ účinky a že to NEŠKODÍ zdraví...

Sorry, ale to tu taky nikdo nerika. Byla rec jen o pozitivnich ucincich u velmi nemocnych lidi jako prostredek proti bolesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem, Fairy, všimla sis, s kým jsou ty stránky spojeny? Se scientologickou církví ,je tam i odkaz na jejich stránky... Takže díky, ale o "objektivitě" těch stránek mám své mínění...

Naposledy upravil Klarusa dne út duben 24, 2007 6:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
kkk napsal:
Něco vám povim. Jo taky jsem si jí jednou dal, prochechtal jsem dvě hodiny, toť vše.
Ale proč sem píšu. Kamarádovo tatínek musel do invalidního důchodu pro ukrutný bolesti v zádech. 10 - 12 let se trápil, lítal po doktorech, lázních atd. Pak kamarád mu řekl, ať si dá jointa, že ho to přejde. Laughing Málem dostal od táty přes hubu, ale nakonec podlehl. Od tý doby to nějak užívá( nevím jak, páč on nekouří) 1x za 14 dní a má klid, bolesti jsou fuč.
A to je pravda.


O tomto jsem také slyšela. Někteří vozíčkáři si marihuanu pěstují na hulení doma, prý jim to zmírňuje bolesti. Ale to jsou pro mne spíš takové výjimečné případy, na jiné lidi to působí destruktivně. Já to v životě neměla v puse, nikdy jsem neměla tu potřebu, nechápu, proč bych měla inhalovat smrad z nějaké trávy, fujtafl. Mám ráda čistý vzduch, zabavít se dokáži tisíc a jedním způsobem, a přidělávat si zdravotní problémy, k těm, co už nedobrovolně mám, to bych byla úplný blázen!


Ano, to je tvuj nazor, je moc hezky a rozhodne proti nemu nic nemam. Jen nesouhlasim s tim, ze kazdy, kdo huli je okoli nebezpecna troska a vymasteny idiot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:57 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Fairy, kdyby si tohle četli moji známí, co už hezkých pár let marihuanu kouří, tak se asi umlátí smíchy. Kupodivu, navzdory všem těm hrůzám, co zde popisuješ, jsou to dospělí, pracující lidé , kteří mají normální vztahy.
Promiň, ale v tomhle jsi zase naprosto zaslepená a nekompromisní ty.
Pro každého je patologické chování holt něco jiného - proč si to nepřiznáš Question Každý máme své hranice a limity jinde. Mně třeba vadí chození v uniformách v SS, tobě když někdo kouří marihunau...


Scientologické církve jsem si tam fakt nevšimla, ještě si to ověřím. Díky za upozornění. Ovšem na mém názoru to nic nemění. Tvoji známí se umlátí smíchy? No jen ať se mlátí - jen aby se za pár let nemlátili bolestí s rakovinou plic nebo trápením někde v blázinci. To neznamená, že když si připadají v pořádku TEĎ, že to tak je a bude napořád!Tyhle drogy jsou plíživé a následky se někdy projeví až po letech. Rozhodně si nepřipadám zaslepená. Jsou důvody, proč je tato droga zakázaná a lidé jako ty a Tví známí, Klaruso, se sice teď chechtají a vysmívají nám, kdo to zavrhujeme, ale to samé dělají kuřáci, to samé dělají pijáci...A zatímco člověk, který se těmto svinstvům vyhýbá, je zdravý, tito narkomani umírají v padesáti na rakovinu a selhání srdce!A to se tak pak najednou přestává s hulením, panečku, jak se jich smrtka dotkne prstíčkem! Jen ať se tlemí a připadají si "v pohodě" - dokud totiž můžou...
A když jste tedy všichni tak nesmírně poučení a chytří, povězte mi, PROČ to hulíte? PROČ má normální člověk potřebu děla takové rizikové věci, navíc úplně nepotřebné k životu? Kde s eto ve vás bere? Co vám ta droga dává tak úžasného? To už se bez ní ani neumíte smát?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.