Marie Jana & my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=326957c3056822a85800be59d6074d8aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Hulíte trávu?
Ano, pravidelně
4%
 4%  [ 3 ]
Výjimečně si dám
29%
 29%  [ 19 ]
Ne, a vadilo by mi to i u partnera
66%
 66%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 65

Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 4:36 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Bohužel...Tak ať to dělají, dokud je to nezabije. Nic jiného se s nimi dělat nedá.


Fairy napsal:
A ne se na lidi vybodnout už předem s tím, "ať si dělají co chtějí". To totiž lhostejné vůči ostatním doopravdy je.


Mě to "ať si dělají, co chtějí" přijde prostě stejný kdekoliv. Ať předem nebo na konci, když si ten dotyčnej nebude chtít poradit, tak si nenechá do života kecat nikdy... Každej zodpovídá za svůj život, stejně jako za tu svojí úlohu ve společnosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 7:38 pm    Předmět: Citovat

Mně ne. Podle výzkumů si 70% kuřáků přeje přestat, ale není toho schopná. Takže je třeba o tom s nimi mluvit, mluvit mluvit a nenechat je v tom jen tak. Každý potřebuje trochu jiný impuls. Psát tady na fóru je jedna věc, bavit se s někým soukromě je věc zase jiná. Takže já jsem přesvědčená, že je třeba dělat, co se dá, dokud to jde. Krom toho, psát, že že když si jeden a ten samý člověk nenechá kecat do života jednou, tak už nikdy, je holý nesmysl. Spousta lidí během života své názory a postoje mění (včetně mě samotné), ohledně kouření viz jako příklad už třeba ta zmiňovaná Galatíková. Takže tě jeden a ten samý člověk pošle jeden měsíc k čertu a druhý měsíc zjistí, že má např. náběh na infarkt a už chápe, že na tom asi něco bude a potřebuje ten svůj impuls, aby měl sílu se z toho vymanit.
Každý sice má zodpovědnost za svůj život a svou úlohu ve společnosti - ale zdaleka ne každý si to uvědomuje a přijímá ji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaKozelnice
21-40
21-40


Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Podívej na Hanu, co jí zbylo! Taky nic. Jen je vzteklá, že někdo jiný to prostě nepotřebuje, neničí zdraví sobě ani druhým, a že ona sama tak dobrá není. Co jiného za tím může být? Píšu sice obsáhle, ale upřímně a neřekla bych, že někoho cíleně napadám a násilně přetvářím. Copak to jde, přes internetové fórum? Vždyť už ta myšlenka je naprosto scestná.


Tak sice sem si myslela ze uz to resit nebudes, ale ja ti tady vubec nerikam, at hulis, at si to zkusis atd. Umim se bavit s travou i bez travy uplne stejne, ale do toh tobe nic neni a nevim co te opravnuje me rikat ze me ze zivota nezbylo "nic", kdyz me vubec neznas. Bohuzel zabednence potkavam na kazdem rohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaKozelnice
21-40
21-40


Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
sarahpentium napsal:
Fairy napsal:
To, co napsala nahoře Sarah O tom, jak "pivo a cigareta k sobě patří" a podobné věci, to je prostě názor podprůměrného člověka zvyklého vysedávat po hospodách a schovávat svou lhostejnost do pláštíku "ohleduplnosti"


Fairy, odpousť si osobní invektivy, buď tak hodná. Já jsem abstinent a nekuřák, ale nejsem blbá a slepá a když se rozhlídnu po hospodě, tak vidím lidi s pivem a cigárem v ruce, nevysedávám v hospodách, mám jinou náplň dne. Rozhodně si nepřipadám podprůměrně inteligentní, už jen proto, že se tak snadno neubírám k osobním urážkám jen proto, abych svým argumentům dodala sílu.


A ty si uvědom, že se za 1.) neurážím, nemám proč, za 2.) píšu něco úplně jiného. To, že toto je názor podprůměrného člověka, neznamená nic víc, než že je to názor, který běžně od podprůměrných lidí z hospod slýchám. Nyní i od tebe. Co si z toho vyvodíš, je tvůj problém. Ale v žádném případě nejsem pro demokratičnost vyhnanou ad absurdum, to znamená nemít žádné vlastní vyhraněné názory a tolerovat prakticky všechno. To už není demokracie, ale pokrytectví a zbavování se zodpovědnosti za vlastní úlohu ve společnosti.


Neurazis...tak tomu se musim opravdu jen smat...dobre, mas svuj nazor...ktery me osobne je sice ukradeny ale co uz, ale prestan ho uz prosimte tlacit vsem do hlavy. Nekur, nepij, divej se na televizi a delej si co chces, ale nech si to laskave pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Laughing dyk je to zbytečný... poslechněte si dobrou muziku lidi a buď te v pohodě, tak jako já poslouchám blues Very Happy
fakt to nemá cenu řešit, ne po internetu... sejdem se na srazu kdyžtak ne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Milí drazí, nejprve za admina: Kus fóra přesunut do Žumpy, odkud bude po nějaké době smazán úplně. Pár příspěvků jsme odpráskli rovnou. Pokud chcete něco napadat, napadejte NÁZORY, nikoli LIDI, protože napadáním konkrétních lidí ještě nikdo nic nedokázal.

Krom toho už za sebe doporučuji k zamyšlení, zda lze změnit chování lidí, kteří se změnit nechtějí, a navíc většina z nich tuto diskusi ani nečte, a zda energii k vyřešení světoproblémů není efektivnější věnovat nějakému "lower hanging fruit", čili tomu, co můžeme přímo ovlivnit v našem okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st prosinec 26, 2007 1:52 pm    Předmět: Citovat

Lze však pomoci změnit chování lidí, kteří ho změnit chtějí, ale neumějí. Energie jest věnována samozřejmě i přímému okolí. A to mnohem více než tomuto fóru.
Za žumpu děkuji a s těmi, kteří své chování změnit nechtějí, v ní opravdu nemá smysl nadále bojovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 11:41 am    Předmět: Marihuana Citovat

Kouříte ji? Kouří ji vaše protějšky? Vadí vám to? Přítel kouří marihuanu a mě to vadí. Ne že bych to nemohla vystát a zakazovala mu to, to ne, jsem dost tolerantní, ale začína ve mě hlodat červíček pochybností. On totiž hulí hodně, minimálně každý den jointa když přijde z práce a pak večer před spaním. To je ale jen minimum! Když má dostatek materiálu a volno, dá si i pět jointů denně! Je to Švýcar (vztah na dálku - jezdíme za sebou jak to jen jde a jsme spolu 3 roky), a tady u nich je daleho běžnejší než u nás, že lidi hulí!!! I holky, i vzdělanější lidi na vyšších pozicích si rádi dají a často Surprised U nich je to bráno jako společenská záležitost, furt se jezdí k různým jeho kámošům či oni k nám a společně se hulí. Když se přítel zhulí, moc to na něm poznat není (vypadá pořád normálně Very Happy ). Doteď jsem žila v domění, že až dospěje (je mu 25 let), nechá toho. Ale vypadá to, že se k tomu nechystá. Známe totiž i páry, které mají mimi i větší děcka a taťka vesela puká dál, i máma. To teda čumím, fakt. A je to mimo to i drahá zábava v takových kvantech, co on zhulí. Jsou to sice jeho prachy, ale říkám si, co kdyby jednou jsme měli rodinu, nechci aby táta od děcek hulil. To je to, co mi vadí, a zvášťě i zdravotní problémy o které si koleduje a jistá laxnost a pozoruji, že i někdy zapomíná (což ale nemusí být z toho-ale i může). Mě tráva nic neříká, zkoušela jsem to a bylo mi z toho jen zle. On kvůli mě nepřestane, proč by to dělal, on hulí rád, a prej jsem ho tak poznala, tak co mi najednou vadí. Je pravda, že dost omezil, kvůli nové práci, ale i tak. Kdyby si dal jointa s kámošema o víkendu, vůbec by mi to nevadilo... Jinak je to fakt miláček, zlatej kluk, hodnej.... Co si o tom myslíte??

Naposledy upravil Mauči dne st srpen 26, 2009 12:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Dřív jsem k těmhle věcem měla celkem kladný vztah, ale postupem let a s přibívajícím věkem mě to nějak přešlo a teď už to vůbec nevyhledávám... Zá nás se ale zapálil joint maximálně na nějaké akci a pouze za účelem zábavy. Když to vidím dnes, jak mladí lidé hulí opravdu několikrát za den a mají to už spíš místo cigaret, tak si taky říkám, že to není úplně normální.
Co ale poradit tobě, to vážně nevím. Tvůj přítel má v jednom pravdu. Už jsi ho takhle poznala a někomu něco zakazovat nejde. Na druhou stranu chápu, že ti to vadí. To je ale podle mě celkem zásadní rozkol. Takže by asi bylo dobré se pokusit o nějaký kompromis, se kterým by souhlasili oba dva. Jinak asi budete muset zvážit, jak moc tohle váš vztah ovlivňuje a jestli v něm za stávajících podmínek chcete pokračovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

Já furt doufám, že ho to časem přejde, že dostane rozum Laughing a sám přijde na to, že to není to echt ořechové pro život. Schválně mu to nezakazuju, tzn. denně na to nenadávám, protože když někomu něci zakážete, ještě by se mohl zabejčit. Jen furt o tom musím přemýšlet, co budoucnost, atd. Jsem zvědavá i na další názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.