Marie Jana & my
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a1121c5a22131c15af4927c22abbc8efZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Hulíte trávu?
Ano, pravidelně
4%
 4%  [ 3 ]
Výjimečně si dám
29%
 29%  [ 19 ]
Ne, a vadilo by mi to i u partnera
66%
 66%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 65

Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

Nuže, slíbila jsem příspěvek o marihuaně. TAk tedy: jsem odpůrkyní i této drogy stejně jako těch ostatních. Velmi mě mrzí, jak se v dnešní době o ní mluví jako o "neškodné", ačkoliv je to jed a droga se vším všudy.
Nejprve budu reagovat na dvě věci, které napsala Klarusa a se kterými v žádném případě nemohu souhlasit: 1.) Marihuana je zábava - to je úplně příšerné označení!!! Někde se válet a kouřit drogu je ZÁBAVA? ProBoha, opravdu by vás někdy napadlo se takhle BAVIT? Já si tedy zábavu představuji úplně jinak - je to pro mne zabývání se nějakou činností, která mě baví ,při níž něco vytvářím, používám své znalosti, dovednosti a schopnosti, bystřím si rozum, reakce nebo tělo a zároveň dpočívám. Zábava je tanec, zábava je vyšívání, zábava je malování obrazů nebo výcvik psa - ale nalévání se alkoholem, stejně jako kouření tabáku či marihuany je u mě patologické chování. A to má k zábavě zatraceně daleko!
2.) Marihuanou každý škodí jen sám sobě - tohle je obrovský omyl! Ty děti, které to hulí, to velmi rychle šíří i mezi své vrstevníky, které by jinak ani nenapadlo něco takového zkoušet. Jenže mezi kamarády se 99% neodváží protestovat, když se jim někdo vysmívá, že jsou bábovky, když se toho (zcela přirozeně) obávají. Mladí lidé nemají ještě natolik rozvinutou osobnost a sebevědomí, o které by se mohli opřít a stát si za svým názorem i navzdory nátlaku okolí. Jen výjimky snesou stát si na svém a být tím tak trochu outsidery. A pak ty následky...Nejen že marihuana je v mnoha případech "startovní drogou" k těm tvrdším, ale způsobuje také duševní poruchy a nevratná poškození mozku. Četla jsem na nějakém serveru o pocitech a prapodivných stavech odcizení, se kterými se tam svěřovali mladí kuřáci marihuany. Byly to opravdu hrozné můry, ti lidé přišli o přátele, existovali v nějakém divném světě, začali se bát lidí, přestali chodit ven, začalo jim být všechno jedno...Prosili o radu, ale drogy se vzdát nechtěli, vůbec jí to nepřipisovali! A jejich zážitky se přitom podobaly jako vejce vejci...V obou případech je zřejmý destruktivní dopad i na celé rodiny těchto mladých narkomanů - přejdou-li na tvrdší drogy, čeká je pravděpodobně kriminální činnost z nedostatku peněz na fet, sebedestrukce a spousta trápení pro jejich rodiče i přátele. Podobně to dopadá i když si potomek tou svojí "zábavou" užene psychické poruchy - spousta trápení pro rodiče, kteří netuší, co se to s jejich dítětem děje a nemohou mu pomoci.
Pro toho člověka to znamená obrovské zbrždění vývoje - povalování v halucinacích po několik let, místo aby se vzdělával a učil sociálním a jiným dovednostem; zanesené plíce, v tom je marihuana ještě horší než tabák; trvalé následky na psychickém zdraví (tady mi asi namítnete, že ten a tamten hulil a nic mu to neudělalo - ano, je to hodně individuální, ale kdo z vás může s jistotou říci - zrovna mně to neublíží?); přechod na tvrdší drogy a léta živoření jako troska, než přijde smrt; v krajních případech i zhroucení organismu.
Prosím, koho z vás toto téma skutečně zajímá, kdo si myslíte, že "tráva nic není", dobře si přečtěte následující stránky: http://www.marihuana.cz/index.html#marihuana Najdete tam pravdivé a ověřené informace o marihuaně, jejích účincích a následcích jejího kouření a také výroky těch, kdo to zažili. Já to udělala a ačkoli jsem už dříve marihuanu měla za hodně škodlivou, byla jsem ohromená tím, jak moc je to ve skutečnosti zlé. Nechci, aby nad ní naše společnost jen tak mávla rukou s tím, "ať se mládež baví". Tohle není zábava. Tohle je hra s ohněm.
Návrat nahoru
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

To me ceka pekna budoucnost Smile Kriminalni cinnost, juj!
Marihuana je mnohem mene nebezpecna droga nez alkohol, ktery je spolecensky tolerovany, co vic, dokonce propagovany reklamami! Question
Jak jsi napsala, je to ciste individualni zalezitost, kazdy ma pocity jine, nekdo hezke, nekdo neprijemne. Pokud budou neprijemne, uz si to asi priste nedam.
Ale nemluvim o huleni deti, to je neco upne jineho. Ale kazdy dospelak, ktery huli prece nepropaguje huleni mezi mladezi! Pokud si doma vecer zahulim se stejne starymi kamarady, poskozuji vlastni zdravi a je to jen moje vec, poskozuji vlastni zdravi, stejne jako kdyz si dam pred spanim slivovici.
Doufam, ze me nebudes zalovat za propagaci...ja nic propagovat nechci Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:26 pm    Předmět: Citovat

ja si myslim ze alkohol je mozna horsi.Ja zasadne nepiju a bohuzel mam i strach a hnusi se mi naliti lide byvaji vetsinou agresivni.Po kontaktu s marihuanou musim uznat ze alkohol je mnohem horsi.Me nedela dobre ani jedno,ale porad mi marihuana prijde min drasticka nez klasicke cigarety nebo alkohol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:26 pm    Předmět: Citovat

Co se týká marihuany - jsem čistý a nepopsaný list a zřejmě už to tak zůstane Very Happy Ale má i léčivé účinky, ne? Třeba na roztroušenou sklerozu - tam prý zabírá - ale nekouří se, žvýká, nebo se z ní děla čaj Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

nemuzu se zaprit,me chutna v jidle jako koreni(samozrejme ne ve velkym)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Day, pročetla sis ty stránky? Udělej to. Je tam spousta věcí, kterémimluví z duše, ale sem do fóra se to prostě nevejde. Nikdy bych neřekla, že u nás na Vlasech taky někdo toto svinstvo hulí!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Co se týká marihuany - jsem čistý a nepopsaný list a zřejmě už to tak zůstane Very Happy Ale má i léčivé účinky, ne? Třeba na roztroušenou sklerozu - tam prý zabírá - ale nekouří se, žvýká, nebo se z ní děla čaj Laughing


jednou jsem se s ní setkal na táboře u jednoho instruktora.. nechtějte vědět, jak ten expert vypadal, když odcházel od mé maličkosti po velice "srdečném" rozhovoru na téma drogy a náš tábor.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

Ted nemuzu studovat stranky, musim rychle dodelat korekturu, ale myslim, ze toho vim o Marihuane i o ostatnich drogach docela dost, dost jsem se o tuto problematiku zajimala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

ja nehulim ja to jen pred par lety zkusila.a nadsena jsem nebyla,ale taky to neodsuzuju protoze znam lidi,kteri jsou mily hodny a nejsou tim poznamenany(i kdyz znam i znicene,ale to je jejich volba)Ja to podobne jako ilonka uznavam jako lecive masti a podobne a jednou za cas jako koreni v jidle tim to hasne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 6:35 pm    Předmět: Citovat

Něco vám povim. Jo taky jsem si jí jednou dal, prochechtal jsem dvě hodiny, toť vše.
Ale proč sem píšu. Kamarádovo tatínek musel do invalidního důchodu pro ukrutný bolesti v zádech. 10 - 12 let se trápil, lítal po doktorech, lázních atd. Pak kamarád mu řekl, ať si dá jointa, že ho to přejde. Laughing Málem dostal od táty přes hubu, ale nakonec podlehl. Od tý doby to nějak užívá( nevím jak, páč on nekouří) 1x za 14 dní a má klid, bolesti jsou fuč.
A to je pravda.

Tak teď babo raď.
Víš Fay, ony jsou taky stránky, co to doporučujou, druhý, co to odsuzujou. To je jako dietní voda. Je nebo není Question Idea Wink Razz Shocked Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.