Zrzavá barva na vlasy, henna
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=106475711c1c3a06f99f716068cd834eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Perdita
8-20
8-20


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2012 8:17 pm    Předmět: Zrzavá barva na vlasy, henna Citovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat už několik let se barvím zrzavou barvou. Nejdříve to šlo výborně chemicky, jenže postupem času všechny zrzavé stáhli z prodeje, tak jsem přestoupila na hennu. Chtěla jsem se zeptat co má udělat abych měla zrzavou co nejzářivější, nejvýraznější?
Předem Všem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2012 1:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Perdito a vítej tady!
V tuhle chvíli Ti asi moc neporadíme, protože to, jak henna chytá, závisí hodně na původní barvě vlasů. A navíc zrzavá má několik různejch odstínů od světlejších po celkem tmavý. Tak možná zkus hodit fotečky aktuální či původní barvy vlasů plus nějakej obrázek Tvýho vytouženýho odstínu, pak budeme moct poradit líp. Ale jinak určování přesnýho odstínu s hennou je občas jako věštění s křištálovou koulí - výsledek prostě nejde úplně zaručit, jsou taky lidi, kterým henna chytit prostě odmítá nebo naopak chytá hodně silně - dost to závisí na struktuře vlasu.
A kdyžtak (pokud jsi to ještě neudělala) můžeš pro začátek mrknout na top téma Henna a hennování. Cool Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Perdita
8-20
8-20


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

Děkuji moc za radu, koukla jsem se na to téma velmi mi pomohlo:) jenom teď mám provblém s tim, že mi henna hodně ztmavla, může to být tim, že je zima? co s tím mám teď udělat?
Předem děkuji za odpověďSmile
moje původní bvarva je takková ta hodně tmavě blonďatá, ale v létě mám skoro bílé prameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 4:05 pm    Předmět: Citovat

Perdita: Mrkni do tematu "Jak se zbavit henny" a najdi si tam zminky o citronperoxidu, ten by mel vyresit prvni cast tveho problemu, totiz nahle ztmavnuti henny. Postupnym barvenim henna bohuzel tmavne a muze se to stat i kdyz ji nechas na hlave hodne hodne dlouho.

"Aby byla henna co nejzarivejsi" obecne se da rict ze je vhodne ji namichat s cassii ("bezbarvou hennou") cca v pomeru 1:1. Henna nebude pri dalsim barveni tolik tmavnout a bude svetlejsi, tedy i zarivejsi. Taktez pomaha hennu zalevat jen citronem (ne citronkou ale vymackanou citronovou stavou) a vrouci vodou, nepridavat nic dalsiho (maximalne trosku oleje, pokud ti henna vlasy vysusuje).

Pro stahnuti te tmave barvy muzes vyzkouset i jogurtovo-olejovy zabal, nebo jen olejovou masku, nekterym se tu osvedcil i head n shoulders (ze dobre vymyva hennu z vlasu) nebo gestil wonder (maska se navaze na barvivo, ktere se pak snadneji z vlasu vymyva spolu s maskou). Ale ten citronperoxid je takova "jistota".
Spaleni vlasu se bat nemusis, budou maximalne trochu vysusene, ale nebude to nic, co by dobra vlasova maska nespravila Smile

Snad se ti podari dosahnout tve vysnene barvy, budu drzet palce Smile

Jo a vitej u nas Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Perdita
8-20
8-20


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 4:57 pm    Předmět: Citovat

Jitt: super velice jste mi pomohla super hnedka o vyzkoušímSmile dneska jsem si udělala klasickou mojí zrzavou hennu od khadí a řízla jsem jí tedy bezbarvou hennou sice egyptskou ale to by snad nemělo vadit ne?
jo a jinak mockrát děkuji!Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 5:52 pm    Předmět: Citovat

Na znackach henny zas tak moc nezalezi, v 95% pripadu je to porad to stejne: rozemleta kytka Wink Vyjimku tvori akorat nektere odstiny hennecolor (a hennedrog, hlavne mahagon a bordo, ktere obsahuji pikramat sodny) a eventuelne napodobenina henny tzv. "cerna henna" ... ta casto obsahuje PPD (pekne svinstvo, ktere se dava i do tmavych barev na vlasy). Tmavych odstinu henny se dosahuje michani cervene henny (lawsonie) s indigem (indigofera tinctoria).

Kdyby se ti to i presto zdalo moc tmave, priste muzes pridat vic bezbarve na stejne mnozstvi cervene a postupne tak vychytat odstin Smile Bude to asi chtit par pokusu, ale jak to jednou trefis, tak uz to bude hracka Smile

Jinak za malo a klidne mi tykej, tady si vsichni tykaji Wink (aspon teda nevim o nikom, kdo by na tomhle foru ostatnim vykal Wink)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Perdita
8-20
8-20


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 5:56 pm    Předmět: Citovat

jooo tak děkuji moc:)
jinak ještě jsem se tě chtěla zeptat když se dneska obarvima přijde mi to i po 24hod tmavý můžu použít ten citron peroxid?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 6:13 pm    Předmět: Citovat

Urcite muzes, ale na cerstvou hennu vic plati jogurtovy nebo olejovy zabal spis, nez citronperoxid. Navic jsou i setrnejsi k vlasum.

Akorat pozor, cassia ma tendenci nabirat nazelenaly odstin pri styku s peroxidem, nekterym to nedela, nekterym ano, tak bych byla opatrna a zkusila to eventuelne nekde na zadnim pramenu vlasu, abys neskoncila jako vodnik Cesilko. Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Perdita
8-20
8-20


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá březen 01, 2013 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, výborně jsi mi poradila ano vlasy byli o trochu světlejší jako podle mě ne o moc spíše, pak když jsem to nabarvila hennou tak mi to přišlo takový zářivější.) jinak chtěla jsem se zeptat co přesně jsi myslela to s tim jogurtem? a ještě jestlli do toho citronu můžu požít 6% peroxid?
předem děkuji, jo a hodim si nějaký fotky aby jste/jsi konečně viděli jak to mám dle mého názoru strašně tmavý a jakou bych si přála a tajně v ní doufámSmile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá březen 01, 2013 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ono ty zabaly je treba vickrat zopakovat, neni to jednorazova zalezitost Smile

Aby henna netmavla, da se michat cca pul na pul s cassii: nebude tak tmava a nebude tmavnoíut ani casem, ale bude trochu mene intenzivni.

Jinak na ty zabaly se mrkni do vlakna "jak se zbavit henny", ja osobne je nikdy nedelala, nepotrebovala jsem to Smile Ale predpokladam, ze ten jogurt se (mozna jeste s necim) proste pleskne na hlavu jako maska Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.