Kdysi barvené vlasy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=08b6395b6734a79e4bdfe682e29ab619Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zvonilka
41-80
41-80


Založen: 22.10.2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 9:37 pm    Předmět: Kdysi barvené vlasy Citovat

Vkládám nové téma, i když je tu spousta rad, můj problém se mi zdá trošku odlišný Rolling Eyes

Asi před 9 měsíci jsem si přestala barvit vlasy. Nové nenabarvené vlasy jsou hezké, ale ty co byly barvené vypadají čím dál tím hůř- místo aby se po té době vzpamatovaly. Vlastně kdykoliv, když jsem se obarvila, vypadaly vlasy hustší, zdravější a delší (protože byly výrazné až ke konečkům, které mám teď skoro neviditelné). Nechci používat ani hennu, protože mi její načervenalé odstíny vůbec nesluší.

Máte někdo podobné zkušenosti a ještě lépe rady?

Jinak používám kosmetiku buď bezsilikonovou nebo kadeřnické produkty (Tigi), olejuju, masíruju, zdravě žiju a vlasy vypadají skoro den ode dne strašněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 9:50 pm    Předmět: Citovat

Někomu chytá celkem nečerveně hnědá henna z DM, můžeš jí nejdřív zkusit třeba na vyčesanejch vlasech. Nebo oplachovat odvarem z listí ořešáku, čajem, kopřivou.
Jinak světlejší konečky jsou celkem normální i na nebarvenejch vlasech, který šisujou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 9:51 pm    Předmět: Citovat

s farbenými vlasmi síce skúsenosti nemám, ale na celkovú regeneráciu môžeš vyskúšať cassiu, má podobné účinky ako henna, akurát nefarbí Very Happy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 10:13 pm    Předmět: Citovat

Bohuzel, jakkoliv pesimisticky budu znit, jednou poskozene vlasy uz nespravis. To co bylo barvene chemii bude driv nebo pozdeji potreba odstrihat, protoze peroxid a chemicke barvy udelaly svoje ... Sad

Oleje/silikony/pece muzou na chvilku pomoct, ale v praxi jen zakryji puvodni problem, nevyresi ho.

Je to jako z nehty ... co je poskozene musi odrust a byt odstrizeno ... Sad

Nicmene drzim palce a preju pevne nervy, at to s odrustanim vydrzis Smile Zdrave vlasy jsou ta nejhezci ozdoba Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 8:40 am    Předmět: Citovat

To je tím, že barvený vlas je poškozený - když ho jednou za měsíc nebo i delší dobu znovu přeliješ barvou, tak se obnoví lesk a trochu ho to zacelí ( i když už je odrovnaný - prostě barvený vlas už není zdravý vlas).
Jenže když najednou přestaneš, tak je často z těch zničenějších vlasů krepák a projeví se to i navenek.
Znamená to, že struktura vlasů je tak poškozená, že už se to špatně zachraňuje.
Já vím o čem mluvím, mám je taky takhle zničené Smile

Pomoci by ti mohla henna (jsou i ne-červené odstíny, třeba různé hnědé od Khadi jsou tmavé, ne červené, nebo bezbarvá), oleje - dávej hodně oleje do délek, a ač je nepoužíváš, tak silikony. Nějaké sérum do konců by se hodilo.
Silikony jsou obecně pro narušené vlasy fajn, není třeba to s nimi přehánět, ale pomoci můžou.
Vyzkoušej vše, než je ustřihneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vee_love
161-320
161-320


Založen: 21.8.2012
Příspěvky: 282

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 9:04 am    Předmět: Citovat

Ale na ty silikony/séra pozor, měla jsem modré tekuté krystaly od Black a mně třeba pomáhaly dočasně (co já vim, cca půl roku to bylo supr) a potom katastrofa,vlasy ještě sušší,krepaté,takové prostě podivné "nevlasovité". Je to tím, že jak se silikon nabaluje, uzavírá vlas a sice zabraňuje "úniku" vlhkosti z vlasu, ale zároveň také přijmutí DO vlasu. Oleje dělají službu lepší (kokosák a na to nejhorší oliváč). A olejovat každý den! Smile
Potom je potřeba se ještě podívat na složení šamponu - jestli obsahuje SLS nebo SLES (a jejich příbuzné sulfáty), pryč od něj! Ty vlas zbytečně vysušují (používají se třeba na odmašťování v garážích u automechaniků.....) a berou mu přirozenou ochranu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devildriverka
21-40
21-40


Založen: 22.10.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 4:03 pm    Předmět: Re: Kdysi barvené vlasy Citovat

zvonilka napsal:
Vkládám nové téma, i když je tu spousta rad, můj problém se mi zdá trošku odlišný Rolling Eyes

Asi před 9 měsíci jsem si přestala barvit vlasy. Nové nenabarvené vlasy jsou hezké, ale ty co byly barvené vypadají čím dál tím hůř- místo aby se po té době vzpamatovaly. Vlastně kdykoliv, když jsem se obarvila, vypadaly vlasy hustší, zdravější a delší (protože byly výrazné až ke konečkům, které mám teď skoro neviditelné). Nechci používat ani hennu, protože mi její načervenalé odstíny vůbec nesluší.

Máte někdo podobné zkušenosti a ještě lépe rady?

Jinak používám kosmetiku buď bezsilikonovou nebo kadeřnické produkty (Tigi), olejuju, masíruju, zdravě žiju a vlasy vypadají skoro den ode dne strašněji.


ahoj mala som presne ten istý problém to sa už do poriadku nedá ja som mala teraz nedávno tiež nafarbené vlasy boli krásne ale už začínajú byť zase také ako pred tým čiže suché zničené. postupne strihám a nechávam si odsrastať farbu. možno mme rovnaký tip vlasov že sa nam toto s vlasmi robí pretože od iných som ešte nepočula že by sa im toto stalo :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 6:30 pm    Předmět: Re: Kdysi barvené vlasy Citovat

zvonilka napsal:
Vkládám nové téma, i když je tu spousta rad, můj problém se mi zdá trošku odlišný Rolling Eyes

Asi před 9 měsíci jsem si přestala barvit vlasy. Nové nenabarvené vlasy jsou hezké, ale ty co byly barvené vypadají čím dál tím hůř- místo aby se po té době vzpamatovaly. Vlastně kdykoliv, když jsem se obarvila, vypadaly vlasy hustší, zdravější a delší (protože byly výrazné až ke konečkům, které mám teď skoro neviditelné). Nechci používat ani hennu, protože mi její načervenalé odstíny vůbec nesluší.

Máte někdo podobné zkušenosti a ještě lépe rady?

Jinak používám kosmetiku buď bezsilikonovou nebo kadeřnické produkty (Tigi), olejuju, masíruju, zdravě žiju a vlasy vypadají skoro den ode dne strašněji.


Kromě henny můžeš zkusit Cassiu, Amlu, Katam a různé jejich kombinace.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.