Steampunk
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6855f23907a8c4e2373ee3596310edf7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2013 4:33 pm    Předmět: Steampunk Citovat

Steampunk u nás v posledních letech nabývá na síle a dává o sobě znát. Nikde jsem tady o něm nic nenašla, tak zakládám nové téma. Smile

Máte ke steampunku blízko, nebo vás nikdy příliš neoslovil?
Myslíte, že je steampunk součástí jiné subkultury (například "gothic"), nebo je to pro vás samostatná "kategorie"? Smile
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2013 8:00 pm    Předmět: Citovat

všimla som si, že v poslednom čase sa rozmohli steampunkové knihy... síce ma moc neoslovili, výzorovo sa mi ten štýl páči, ak nejde do extrému... dokonca som na vianoce dostala steampunkovú brošňu Very Happy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2013 8:38 pm    Předmět: Citovat

Steampunk mám ráda, ale mám pocit, že většina steampunkerů je někde jinde než já. Tak se nesdružuju a steampunkvím si pěkně v soukromí Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichyX
161-320
161-320


Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 310

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2013 8:22 pm    Předmět: Citovat

Moc se mi líbí Razz kdysi jsem zkoušel cosi psát ale na popisování složitých technologií jsem nebyl tak jsem tu povídku musel zamrazit.. Sad třeba někdy budu pokračovat Very Happy skvělý nápad,, měl jsem super začátek ale prd z toho. Knížku bych si nějakou i přečetl, ale momentálně není čas Very Happy čtu toho moc.. zaujalo mě české dílo "století páry" ale nakonec jsem si koupil jiné knihy.. mám rád i cyberpunk nebo teslapunk.. ale ta pára má něco do sebe Razz

Ale že bych znal nějaké lidi konkrétně co tak chodívají oblečení to moc ne :/ i když bych rád Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stue
161-320
161-320


Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2013 10:50 pm    Předmět: Citovat

Mně se steampunk líbí, dozvěděl jsem se o něm asi před třemi lety a připadá mi to zajímavé. Znám ho spíš z počítačových her, z literatury ne, ale co není může být Smile, třeba se k nějaké knížce někdy dostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misurba
81-160
81-160


Založen: 20.11.2012
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2013 12:39 am    Předmět: Citovat

Steampunk jsem ještě nedávno vůbec neznala. Narazila jsem na něj náhodou a celkem mě to zaujalo. Je to moc hezký styl, číší z něho originalita. Styl oblíkání je překrásný, obdivuji všechny co se tomuto stylu věnují - tělem i duší. Bohužel taky nikoho osobně neznám.... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2013 10:53 am    Předmět: Citovat

Steampunk se mi líbí moc. Zatím teda obdivuji spíš fotky, oblečení a doplňky. Nejsem si jistá, zda by ten styl kompletně ke mě šel. Mám zálusk jen na pár doplňků. Ale přiijde mi, že nacházím jen samé ciferníky. Chtělo by to něco jiného.
Ale moc by se mi líbilo focení v steampunkovém duchu. Wink

Teslapunk je též super!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 10:30 am    Předmět: Citovat

Docela jsem se o to zajímala v době před 5 lety, tehdy mě to dost chytlo, ale jenom na krátko. Mít to jako svůj styl, to je asi docela náročné. Já jsem si v té době vytvořila přívěšek ze starých kapesních hodinek (tak, aby byla vidět kolečka) a nosila jsem hnědé odstíny, ale to bylo všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 11:16 am    Předmět: Citovat

A jak je definovaná přesně ta móda?
Já jsem si našla jakýsi popis steampunku na Fleru, s výňatkem
Steampunk vychází z představ, které měli o budoucnosti lidé 19. století. A to ještě přesněji z doby vlády královny Viktorie. Patří k němu tedy romantismus, fraky, pestré vesty, nákladné dámské šaty, cylindry a paraplíčka, ale i balony, vzducholodě, šlapací i jiné ponorky, parní tříkolky a malé strojky nejasného účelu
Musí být hrozně těžké to mít jako ucelený životní styl. Mě se to na pohled líbí moc, na fotce (naživo jsem takto chodit nikdy nikoho neviděla, škoda), ale nedokážu si to představit na každodenní chození.
Jinak Vernea mám ráda a z odkazu se mi líbí třeba ten zelený pásek, ale ty předělané věci, aby vypadaly starobyle, z toho mám takový divný dojem, často to musí být na úkor funkčnosti té věci, nebo místa, nebo praktičnosti. Ale pokud tím někdo žije, tak proti gustu... Smile
http://www.fler.cz/magazin/steampunk-jako-zivotni-styl-876
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 11:20 am    Předmět: Citovat

Steampunk se mi také moc líbí, obdivuju oblečení a doplňky na druhých, ale já samotná bych to asi nenosila, není to úplně můj styl. Nicméně na druhých to moc ráda vidím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.